Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Léteznek női fotósok? Hogyhogy...

Léteznek női fotósok? Hogyhogy mindenhol csak férfi fotósokról hallani? Miért ennyire férfi szakma ez?

Figyelt kérdés
Csak elgondolkoztam, miért lehet ez. Pl. esküvőkön is, soha nem hallottam még női fotósról, vagy a modelleket is mindig férfiak fotózzák. Újságok fotóriporterei között se hallottam nőről még. Hogy lehet ez? Biztos sok nőt is érdekel a fotózás és foglalkozhatnak vele magas szinten akár. Mitől lehet ez ennyire férfias hivatás? Azt gondolná az ember, hogy ha pl. mérnökök, fizikai munkások között is akadnak nők, akkor a fotósoknál még jóval több lehet belőlük.

2019. júl. 8. 16:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
9%

Ezért :)

[link]

2019. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Vannak, voltak, google-ba beírod, hogy female v women photographer és lőn, még toplistát is ad ki találatnak.
2019. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a negyedrészük nő. Mérnökben sincs több. Hogy a modelleket majdnem mindig férfiak fotózzák, hát, ez éppen lehet.

Én egy sportágat fényképezek kedvtelésileg, abban éppen több a nő, mint a férfi. :D Esküvősből is ismerek párat.

2019. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Esküvői, baba, családi fotózás - én meg inkább nőket látok többségben.
2019. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok női fotós van.
2019. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Miért ne lennének?

Legjobb baràrnőm is az.

De híressebbeket is tudok.

Debreczeni Zita, Borzi Vivien.

2019. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

2. Elhiszem, hogy lőn, a google micsoda listákat dob ki. De ettől még: mondj egy magyar újságot, melybe a képeket női fotós készíti! Melyik ismerősöd esküvőjén volt női fotós?

Akkor is rendkívül ritka. Pedig nem igényel annyira extra képességeket a fotózás, amik nőknél nagyon ritkák lennének. Vagy akár itt a gyakorikérdések oldalon a kérdések között hány női fotós tesz fel kérdést, keres modelleket, vagy hasonló? Szerintem egy sem.

2019. júl. 8. 19:32
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt még fotós nem tett fel kérdést.

A kérdéseket a fotózáshoz egyáltalán nem értők teszik fel.


Hetente jársz esküvőre? :)

2019. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8. Akkor meg férfi próbál érteni a fotózáshoz, vagy csinál úgy. :D

Nem hetente, de eddigi tapasztalataim alapján annyira összetartozik a fotós és a férfi, hogy az döbbenetes.

2019. júl. 8. 22:18
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Fotótöri egyes, leülhetsz.


A felszerelés súlya miatt eleinte inkább férfias szakmának számított, de már a kezdetek kezdetében is voltak női fotográfusok pl. Constance Fox Talbot, Anna Atkins. Aztán ahogy könnyebb, kevesebb lett a felszerelés és elfogadottabb lett a női munkavállalás, egyre többen lettek, mára már tökre nőies szakma. Hogy olyanokat említsek, akiket illene ismerni, ha már fényképezőgépet fogsz a kezedbe: Julia Margaret Cameron, Margaret Bourke-White, Dorothea Lange, kortársak közül Annie Leibowitz, Cindy Sherman, Nan Goldin, magyar fronton: Langer Klára, Kálmán Kata, Horváth M. Judit, Keleti Éva, Baricz Kati, Vékás Magdolna, de ha fiatalságot akarsz Hermann Ildi, Fátyol Viola, Ajpek Orsolya...

2019. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!