Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek női vagy férfi...

Szerintetek női vagy férfi szakma?

Figyelt kérdés

Ferfi vagyok, és teli vannak az álláshirdetések könyvelő állásokkal, Pesten 400 nettó fizetésekkel, nagyon sok cég keres könyvelőket.

Eddig engem ez a terület nem érdekelt mert túl száraznak tartottam,de érdemes elvégezni egy mérlegképes könyvelőit? Jelenleg szakács vagyok,de 250 ezernél nem adnak többet, ráadásul nagyon sokszor kell túlórázni.

Azt tudom hogy a mérlegképes könyvelő előfeltétele pénzügy vagy számviteli végzettség, pénzügy számviteli ügyintéző kb. 6 hónapos tanfolyam és azután már elvégezhető a könyvelői.

Mennyire férfi szakma ez? Mert én sokszor csak női könyvelőket láttam és ismerek. Női szakma vagy inkább férfi ,vagy mindkettő?


2019. márc. 17. 00:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
6 hónapos könyvelői tanfolyam az olyan mint halottnak a csók. Semmit nem ér. Egyébként lehet férfi és női könyvelő is.
2019. márc. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg hogy hany honapos, hanem az hogy a szakmát ugyis élesben fogja megtanulni az ember könyvelőirodában. Max másfél év munka ott meg tanulás, hogy értsen az ember a könyveléshez. Maga az okj papír ,nem a tudást jelenti,hanem a belépőjegyet a munkahelyre.
2019. márc. 17. 00:27
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy nem fognak felvenni, mert a pár hónapos tanfolyammal semmi olyan tapasztalatod nincs ami elvárás lenne. Ha keresnek könyvelőt nem olyat keresnek aki csak az alapokat tudja. Ennyiért nem fognak 400 nettot adni.

Van némi tapasztalatom, ezért tudom miről beszélek.

2019. márc. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ja és pont a tudás fog hiányozni nem csak a tapasztalat.
2019. márc. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Dehát mindenhol 1 éves a mérlegképes könyvelői Okj tanfolyam. 1 éves képzés amihez kell penzügyi végzettség.

Penzügy számviteli ügyintézőt meg 6 hónap alatt is meglehet csinálni.

És tapasztalat? Lehet igen de cég felveszi néztem Pesten akinek nincs tapasztalata.

Nézzük meg mit jelent az a szó hogy tapasztalat,?

Tapasztalat = pályakezdő, aki ugyan tanulta de soha nem dolgozott a szakmájában. Viszont ha valahol eltöl 3 évet, akkor lesz tapasztalat és tudás.

De ehhez az kell hogy dolgozzon egy cégnél es tanuljon ott.

Hiába diplomázik le valaki, ha nem lesz gyakorlata, papír önmagában semmit sem ér ha nincs mögötte gyakorlat.

És az meg tök mindegy hogy 2-3 évig tanulod az elméletet de nem gyakorlod, vagy pár hónapig de mellette gyalorlod is, a Okj tanfolyam erröl szól, cég tanit ki, és mellette megtanitja a fontosabb elméleti részt. Az hogy nem 3 évig tanulja minek? Eleve 1 éves képzések , és az csak időhúzás ugyis.

2019. márc. 17. 05:44
 6/28 A kérdező kommentje:

És a tudást nem az iskolában tanulja meg az ember. En már csak tudom ,a szakács szakmát sem az iskolában tanultam meg.

Tudást az az élet adja, tudást ott sajátit el az ember hogy azt a tevekénységet végzi csinálja.

Hiába magolod be hogy pl. Mi a pénz fogalma,akármi.

Szoval ezt kiveséztem.

Visszatérve az eredeti kérdésemre férfiasabb vagy inkább nőiesebb szakma?

Nagyobb átlagban persze kérdezem.

2019. márc. 17. 06:06
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
400 nettó sose lesz neked.
2019. márc. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon sok cég keres könyvelőket."

Igaz.

Viszont: a cégeknek általában 1÷2 könyvelőre van szüksége, olyanokra, akik a 400 netto fizetésért önálló munkát tudnak végezni, nem pedig tapasztalatot ott szerző kezdőkre, a "majd belejön" nem opció, mert mire belejön. tönkre teszi a céget.

.

Szerinted a szakács női, vagy férfi szakma?

Ha férfi szakma, otthon miért a nő feladata a főzés?

2019. márc. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A mérlegképes meg par év. Nejem is mérlegképes azt idáig akkor volt magas fizetése amikor én protezsaltam be valahova.
2019. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyesek itt nincsenek képbe. :D pár év persze... kezdő konyvelő fizetés 1 év tapasztalattal 320 ezer nettó Pesten.

Nehogy már azt mondjátok hogy 5 év tanulás.

2019. márc. 17. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!