Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Öltöny zakóból lehet-e bevenni?

Öltöny zakóból lehet-e bevenni?

Figyelt kérdés
Vékony alkat vagyok. Találtam egy slimes öltönyt magamnak. Csak hónaljban "bő" egy picit. Nem vészesen, de jobb lenne ott bevenni. Megoldható azon a részen?

2019. okt. 19. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Elviszed egy férfiszabóhoz, ö meg tudja csinálni. (Marika néni, aki tud varrni, nem!)
2019. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg igen, de nem fog jó lenni. Az átszabás-varrás sokba fog kerülni.
2019. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hamarosan szabóhoz viszem.
2019. okt. 19. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem fog jó lenni" --> Nem LESZ jó?

Éljen a magyar nyelv :D...


Na akkor leírom, mert látom itt az embereknek se öltönye, se pénze...

Ha veszel egy öltönyt, célszerű méretpontosat venni. HA jó árban van de a méret nem tökéletes, akkor sem veszem meg. Felesleges.


Szóval ami az átszabást illeti:

Alapjában véve szűkíteni oldalt nem egy nagy művelet. Én öltönyzakóm nemrég lett megcsináltatva, 3 ezer forintot hagytam ott. Ezt még anyám is meg tudná csinálni otthon. Nem igényel extra szaktudást.

Viszont ezek a bevetetések is végesek. Egy bizonyos szintig lehet haladni, de utána már nem úgy fog állni ahogy kéne. Itt ott eláll, látszani fog, hogy amúgy nagy volt, és úgy lett rád erőszakolva.


Ami a hónalj / kar felsőt illeti, az macerásabb... Ahhoz már hozzáértő szabó kell. Én csak akkor csináltatnám meg, ha egy drágább darabról beszélünk, és mindenképp ragaszkodsz az adott öltönyhöz. Ha egy 15 ezres Zarás zakóról van szó, azt fölösleges szétszedetni és átszabatni újabb 15 ezerért (vagy kitudja mennyiért). Én azzal nem bajlódnék. Sőt szerintem ilyeneket nem is nagyon vállalnak sok helyen. Ha valami többszázezres márkás a történet, tényleg egy minőségi öltönyről beszélünk, akkor érdemes vele foglalkozni. Vidd el, mutasd meg egy szabónak, aztán megmondja hogy egyáltalán lehet-e azt, amit kérsz. És ha igen, mennyiért.


Jövőben pedig törekedj a méretpontos öltönyre :)

Nem csak azért, mert egy méretpontatlan öltöny inkább negatív hatást ér el, mint elegánsat, hanem azért is mert neked nyűg és plusz pénz megcsináltatni.

2019. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Örülök, hogy abba a 0.1%-ba tartozol, aki konfekcióméret és valamelyik méret pont jó rád és az is marad, amíg elhordod, de a férfiak maradék 99.9%-a nem az. Egy öltönyt úgy kell megvenni, hogy a lehető legjobban passzoljon méretre és alkatra és aztán igenis el kell vinni egy szabóhoz megigazíttatni.


Aztán meg ha az illető meghízik vagy elkezd sportolni, akkor természetesen ezzel együtt változik az alkata és előbb-utóbb megint csak utána kell igazítani azt a bizonyos öltönyt.


Vagy megvarratni nulláról, így első pillanattól úgy passzol, mintha rá öntötték volna, aztán életbe lép a második bekezdés. Ha változik az alkat, utána kell igazíttatni.


Nekem van ilyen is, olyan is. A méretre varratott, nem boltban vett öltönyöm is 10 év alatt kétszer kellett újra szabatni. Egyszer kiengedni, egyszer bevetetni belőle.


Kérdező:

Igen, ezen szabó tud segíteni. Menj el egyhez és kérj árajánlatot. Ha tényleg csak a zakó bő, szerintem 3-5 ezerből meg tudja oldani.

2019. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!