Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rokonok megunt ruháit hordani...

Rokonok megunt ruháit hordani mennyire gáz egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Újra sose költenek a szülők. Pénz az oka.

2019. okt. 25. 17:21
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha neked tetszik akkor hord azt. Azert mert masok hordtak elotted nem lesz semmi baja. Foleg ha rokonok. Egyebkent is senkinek semmi koze ahhoz hogy hasznalt vagy uj. Es sajnalom ha nincs penz ujra :(
2019. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz.
2019. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ha lenne olyan rokonom, akinek rengeteg hasonló stílusú, jó állapotú ruhája lenne, mint ami nekem is tetszik, akkor élnék a lehetőséggel.

Mivel nincs, kevésbé költséghatékonyabb forrásokból olcsón meg a ruházkodást. 😄

Ezzel csak akkor van baj, ha eleve rád erőltetik a rokonaid levetett rongyait, amit nem hordanál szívesen, eleve borzalmasan áll, de nem tudsz ellene tenni semmit.

Ha ez a helyzet áll fent, ezekből az ingyen kapott cuccokból csinálhatnál egy gardróbvásárt, és a bevételt fordíthatnád olyan ruhadarabokra, amik tetszenek. A kutya sem tudja meg, hogy ingyen kaptad őket.

2019. okt. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*kevésbé költséghatékony forrásból oldom meg a ruházkodást.
2019. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs más, csak abból lehet választani amit adnak.

Szerintem ezt nem lehetne eladni. Nem szakadt, de a nagy részén azért látni, hogy hordták.

2019. okt. 25. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Alsós koromban velem is ez volt, nem volt kívánságműsor sajnos, hogy felveszem-e a rám 2 számmal nagyobb, egyáltalán nem divatos ruhákat vagy nem. Nagyon sokat csúfoltak is miatta:(

De akkor ez jutott. Örülök, hogy nekem legalább volt pl cipőm és nem az volt, hogy vagy én megyek ma iskolába anyukám csizmájában vagy ő megy dolgozni és én itthon maradok, mert mezítláb mégse mehetek ki télen az utcára. Sajnos ilyet is láttam.

16 évesen viszont nem vagy teljesen tehetetlen. Ha nem telik rá a szüleidnek, akkor vállalj diákmunkát vagy sétáltass kutyákat egy kis pénzért, ilyesmik. Így lenne is miből új ruhákat venned és a kasszát sem terhelnéd.

2019. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, én amúgy is utálok "aktuális trendi" ruhákban járni, hogy 20 ember jöjjön szembe velem ugyanabban...én is szoktam kapni rokonoktól ruhát, meg inkább járok turkálóba mint centerbe!!! 😄 Egyébként is mára már a HM ben meg egyéb ilyen kaliberű boltokban is általában a kollekciók fele úgy néz ki, mintha már hordták volna 10en a próba baba előtt. 😅 Eddig kinevette amit most hord a sok bohóc.🤣 Stilustalan emberek görcsösen próbálják követni a "fast fashion boltok által diktált divatot", hogy ne lógjanak ki a sorból. Még csak 16 éves vagy, nehéz ezt megérteni ilyen korban, de amig nem tudod magadnak finanszirozni a saját ruhádra valót, addig ne törődj ezzel mert sajnos nem tudsz neki mit csinálni. Legyen ez egy motiváció, hogy most tanulsz azért, később olyan boltokban vásárolhass ruhákat amelyekből szeretnél. Szerintem ha a szüleid megtehetnék, biztos vásárolnának neked. 🙂 Van erre egy kedvenc idézetem amit most pontosan nem tudok leirni, de arról szól, hogy nem az vagy amit felveszel, nem az tesz téged értékessé, attól ugyanúgy csak egy szar agymosott vagy drága ruhákban. HUH ez hosszabb lett mint amilyennek szántam. 😅
2019. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

“Egyébként is mára már a HM ben meg egyéb ilyen kaliberű boltokban is általában a kollekciók fele úgy néz ki, mintha már hordták volna 10en a próba baba előtt. ”

Ne is mondd, kedvencem a bazi nagy alapozó folt az 1000 Ft-os fehér pólón, amit kb ugyanennyiért tisztítanának ki (mert otthoni mosással nem bírtam kiszedni, volt már ilyen). Meg hát persze nem mindenki szép tiszta testre próbálja a ruhát...Van fast fashion boltban dolgozó ismerősöm, mondja, hogy eszméletlen, milyen mosdatlan, izzadságszagú, koszos göncös emberek járnak be (akik utána csomó pénzt otthagynak, tehát nem arról van szó valószínűleg, hogy nem telik egy db szappanra) és hogy miket hagynak maguk után a kedves vásárlók. Ruha a földre dobálva a fülkében, időnként úgy néz ki, mintha direkt össze is taposták volna, szörnyű.

2019. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem engedhettek meg mást, akkor jó az is.


Én uncsitesómét egyébként hordom, már nem hordott melegítője van itt nálunk, itthon szoktam hordani.


De pl ha egy farmer szétszakad, az körülbelül pl meghalt. Varrogathatod, lehet toldozgatni-foldozgatni,de mindig szétjön majd nagyon rövid időn belül,meg ha pl látható helyen van a varrás, akkor az nem néz ki jól


De pl egy melegítő, egy jó állapotban lévő otthoni cucc még hordható szétkopásig.


Vagy egy normális kinézetű pulóver, vagy akár leehtséges még olyan póló is, ami lehet, hogy alig volt rajta, tehát nem ette meg az idő

2019. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Jól mosd ki és figyelj a színekre, szuperül fel tudsz belőle öltözni, biztos vagyok benne.
2019. nov. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!