Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melyik az elfogadható/minimum...

Melyik az elfogadható/minimum óramárka?

Figyelt kérdés

Melyik az a márka, ami vállalható egy férfinek?

Ami nem ciki, ami nem bóvli, ami nem másoló?


Az okosórákat NE írjátok!



2019. nov. 1. 18:30
1 2 3
 21/30 Mojjo ***** válasza:
@20: Sorry, összekevertelek a 12-es hozzászólóval. Bocs, így természetesen tárgytalan, amit a #19-ben írtam.
2019. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Megírtam az előző kérdésednél, hogy kérdezd meg prohardveren, az óra topikban......


Ami ciki: 1/1 hamisítványok, 35ezer forintos Rolex kopik, minőségtelen, 500Ft-os kínai sz$rok....


Amiket inkább kerülj:divatórák. (CK, Fossil, Police, stb.)


Amiket érdemes venni:

-Seiko Turtle,

-Seiko Tuna,

-Seiko MM300

-Seiko Alpinist,

-Seiko SKX,

-Seiko Sumo,

-Seiko ANA-Pilot,

-Seiko Monster,

-Seiko Samurai,

-Seiko Spacewalk,

-Orinet Mako,

-Orient Ray,

-Steinhart Ocean One,

-Sinn (német gyártó, nagyon jó órákat gyárt)

-Bulova Moonwatch,

-Roamer Shearock,

-Longines,

-Certina,

-Omega Seamaster,

-Omega Speedmaster,

-Omega Planet Ocean,

-Rado Captain,

-Laco (német pilóta stílusú órák)

-Victorinox Inox (Az automata verzió)

-ha a digitális vonal érdekel akkor ott van a Casio, erős strapabíró órákat készít, mondjuk átlagosabb csuklón nagyon bumpszlik.

-Ha akarsz moddolgatni, számlapokat, mutatókat összelegózni, akkor az új Vostok Amphibian órákat ajánlom. Nagyon olcsóak, viszont abban a kategóriában nagyon is használható erős órákat gyártanak.

2019. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

"

Ez baromság. A Seiko kvarcok középmezőnyben vannak pontosság szempontjából."


-akkor mi az ami pontosabb és kvarc? A svájci órákat, óramárkákat az óra lelkük miatt veszik meg fanatikusok, melyek mechanikus/automata meghajtásúak többnyire. Na meg persze akinek tetszik/és 60-100ezres belépő szint nem riasztja vissza.

-es léteznek svájci kvarcorak, melyek tényleg pontosabbak a seikonál


-igazad van, létezik citizen óra, mely 32 kHz helyett 8 megahertzen működik, $7000-ért.


-lenyeg, hogy a kvarckristályos karórák hazája japán, és elsőként a Seiko kezdte gyártani

2019. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

@Mojjo

"Ki tudod cseréltetni zafírra az üveget, ha szeretnéd."

-ilyenről nem hallottam, köszi, majd fontolóra veszem, de annyira nem zavaróan vészesen karcos, na meg tényleg le lehet akár házi módszerekkel is csiszolni


"A Seiko a hardlexre esküszik, keményített, edzett ásványi üveg."

-*javítom, hardlex az enyém is, de az valójában ha utánaolvasol, ugyanúgy ásványi üveg, csak így nevezi a seiko.

"kevésbé hajlamos betörni"

-erről is írták sokat a fórumon, hogy: "nekem még egyetlen órámat sem sikerült betörjem, ellenben a kristályüvegűeket karcolni igen..stb stb


" Mondjuk azt nem értem, hogy ha ez neked ennyire legyőzhetetlen problémát jelent, plusz ennyire fontos szempont, meg ennyire rossz véleménnyel vagy a gyártóról"

-egyáltalán nem vagyok rossz véleménnyel a gyártóról.


-azért választottam azt amit választottam, mert a megfizethető árú(30ezres limitet szabtam magamnak, amiből lett 45 sajna :) ), ám nagy múltra visszatekintő márkák kínálatából ebből találtam olyat, ami tetszett. Válogatós vagyok, cipőt sem veszek könnyen, nem még egy órát, amit valószínűleg nem 1-2 évre választok

2019. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

#23

A kvarc óra az egy elég tág fogalom. Abból isvan rengeteg megoldás különböző pontossággal. A csúcs a COSC tanusítvánnyal rendelkező kvarcok. Ilyenje a Deikonak nem nnagyon van.

2019. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem járj utána jobban, de asszem felesleges vitatkozni ha valaki elfogult. Seiko japán, nem svájci, cosc dolog svájci, seiko-nak más tanúsítvánnyal ellátott órai vannak Grand Seiko felső kategóriában, mely tanúsítvány ráadásul szigorúbb követelményeknek kell megfeleljen. Mi értelme is volna a saját óráit elküldeni svajcba egy tesztre, ami mellesleg nem is olyan jó?


[link]

2019. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

A Seiko felsőbb kategóriás, és a Grand Seiko modelljei, bőven partiban vannak a Rolex, az Omega, a Tag Heuer, a Breitling modelljeivel. Aki lenézi azt a márkát, aki elsőként gyártotta, fejlesztette, és terjesztette el a kvarc szerkezeteket, és ami olyan legendás órákat teremtett mint például, a Turtle, vagy a Tuna és az Arnie, az nem ért az órákhoz. Ezen az oldalon amúgy is nagyon kevesen értenek.

Prohardveren, az óra topikban sokkal hozzábbértőekkel beszélhetsz kérdező.

/kevesen tudják, hogy a Seiko mérnökei találták fel lényegében az elektronikus nyomtatót. 😁 Egy olyan órát akartak elkészíteni, a közelgő olimpiára, ami képes kinyomtatni az adott sportoló eredményeit, egy kis papír lapra 😁.

Gyakorlatilag az EPSON nyomtató gyártó a Seiko tulajdona. Ez csak amolyan érdekesség/

2019. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Abban az esetben,ha olyan körökben mozogsz ahol ez kicsit is számít,pl az üzleti szférában,vagy egyéb nîvós helyen,ott kötelező mert lenéznek valóban.

Viszont nézz körül a házad táján hamár ez a kérdés ennyire érdekel,mi a munkád,hol laksz,milyen kocsid van ha van.

Nyilván sokan megtudnának venni egy órát akár 500-600.000-ért is,de elég furán néz ki ha eközben egy swiftben zötyög.

Függ a közegtől is ahova jársz a magánéletbe,hova jársz bulizni/ismerkedni,a Budai szórakozó helyekre ahol 3 rongy egy feles "henesssszy" vagy a szolnoki külvárosi bisztróba mondjuk ahol egy tommy hilfiger órában is már bőven magas kategóriában van.

És ami a legfontosabb,neked megéri e vagy csak mondjuk csajozásra kell,gyanítom egyébként hogy erre,de elárulom hogy a számító csajokat rohadtul nem érdekli hogy rolexed vagy casiod van,nem az a lényeg neki hogy NEKED mi van,hanem hogy te mit tudsz adni NEKI.

És ha egy drága órát viselsz,pl Tag Heuert vagy egy Rolexet,akkor arra számíts hogy ez a kedves hölgy nem a mekibe szándékozik vacsizni menni hétvégenként,valamint nem plüss macit vár el karácsonykor.

Rádbízom a mérlegelést,jó válogatást;)

Amúgy halkan megjegyzem kicsit nagyon undorító hogy mennyire felszínes lett ez a világ,mindig volt egy réteg aki arra verte hogy milyen órája van meg kocsija,de szomorú hogy manapság a csóró réteg is amiatt lesz lelkibeteg hogy megpróbál felzárkózni ezek mellé,a hitel meg elviszi,dehát az a fontos hogy rajok legyünk,vagy mégsem?

2019. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy az előző is megmondja, felszínes a világ. Így igaz. És bizonyos körökben valóban lenéznek, ha olyan órád van, és olyan megjelenésed. Amit meg is értek valamennyire. Mert egy olyan ember, akinek van 2,3 milliárd forintja, az ne egy 1700 forintos e-bayes órában mutatkozzon.


Sok ember arra veszi az órát, hogy villogjon vele. Gyakran még akkor is, ha amúgy többet mutat magáról, mint ami. Elujságolja mindnekinek, hogy az mennyibe került. Reklámozza az óráját. Kiteszi instagramra.


Meg van az, aki magának veszi. Az óra szeretete miatt. Ha egyszer lesz egy Rolexem (márpedig lesz), marhára nem a többieknek fogom venni, hanem magamnak. Mint ahogy a jelenlegi óráimat is vettem.

Van itthon egy Doxám. Tudom, nem felső kategória. De nincs minden második emberen... És mégsincs rajtam éjjel nappal. Nem raktam fel sehova. Akkor veszem fel, ha megy a szettemhez. Vagy ha valamiylen üzleti partner jön hozzánk, vagy megyek. Amúgy pedig itthon csücsül az óratartómba.


Szóval ne nézzetek le mindenkit, akinek drága órája van. Nem feltétlen azért vette, hogy neked villogjon vele. Valaki pont leszarja, hogy mit gondolsz róla.


Továbbá:

Még mindig nem értem azokat, akik teljesen fel vannak háborodva, hogy minek léteznek egyáltalán milliós órák. Merthát mekkora hülyeség, amikor a 3000 forintos óra, vagy a telefon is mutatja az időt. Hát az órák nem nektek készülnek. Ennyi. Ezzel a gondolkodásmóddal nem ti vagytok a célközönség.

De akkor gondolom ti nem vágytok szép autóra se. Vagy egy szép családi házra. Mert hát minek? A 78 lóerős kocsi is elvisz A-ból B-be. Nem?

Minek léteznek drága ruhák? Gondolom ti kifogásoljátok, hogy ki az a hülye aki kifizet egy gucci pólóért 120 ezret, merthát csak egy rohadt póló, mibe jobb mint az 1500 forintos H&M-es? De közben otthon ültök egy Nike pólóban, ami 6500 forint volt. Akkor kérdem én: Miért jobb az, mint egy 1500 forintos?


Szóval lehet itt vitatkozni, meg vitatni a létjogosultságát a közép / luxuskategóriás dolgoknak (jelen esetben óráknak) CSak rohadt álszentek vagyok, mert kötve hiszem hogy ti mindenből beérnétek a minimummal. Ha ti nem kedvelitek az órákat, az engem nem érdekel. De ne akarjátok már megmagyarázni hogy felesleges. Nem. nem az. Semmi sem felesleges amíg veszik. Egy szép óra a mai napig a férfiasság, komolyság, stílus kifejezése.

2019. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalatból mondom, hogy az órát senki sem nézi meg 😁

Viszont autós sztorim van 😀

Volt egy üzleti tárgyaláson. A tárgyaló iroda közvetlenül ránézett a parkolóra. Megjött a tárgyaló ügyfél egy sl mercivel.

A főnök halkan elmormolta kétszer, sl merci, sl merci... Kisfa**zú ízléstelen p.ö.c.s... Aznap nem is kötöttek üzletet 😁

Mondjuk a főnököm egy barom volt. 2 év alatt vitt csődbe egy 400 millió cégértékű vállalatot. De mondom, órát ő sem hordott. Amúgy Bill Gates egy 30ezer forintos Casio-t hord, és komoly körökben mozog 😉

2019. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!