Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van-e olyan ruházati cikk v....

Van-e olyan ruházati cikk v. kiegészítő, ami pont annyira nőietlen, mint amennyire férfiatlanok a kifejezetten női darabok?

Figyelt kérdés

Utóbbi pl. magassarkú, szoknya, dressz, fodros/csipkés/tüll cuccok, blúz, retikül.


Belegondoltam, de eddig nem találtam. Mintha minden vagy női lenne, vagy uniszex. Ide nem értve persze a ffi/női ruhák fazonjának az eltérő testalkatnak betudható eltéréseit, de ezek nem "elvi" eltérések.


Ez azt is jelentené, hogy a Hölgyek küllemre - abszolút mércével mérve is - különlegesebbek, mint az Urak. Ez nyilván nagyon jól van így, csak érdekes, hogy gyakorlatilag az egész állatvilágban (melyből mi büszkén kivonjuk magunkat), ahol váltivarúság van, a hímek külseje a különlegesebb, egyedibb, persze ők nem hordanak göncöket:) - (ettől független az, hogy ahol már van ivadékgondozás, ott a nőstény pedig a kedvesebb, anyásabb - de akkor is jóval egyszerűbb). Az ókori keleti ábrázolásokon is a ffiak a pompázatosabbak. De pl. a magyar népviseletben már talán az őstörténeti időkben is a lyányok öltöztek ékesen, a férfiúk inkább gyakorlatiasan.

Ti ezt hogy látjátok? Mikor alakult ez ki az emberré válás és a világtörténelem során? Mennyire lehet mindezt objektíven megítélni, mivel a stílus túlságosan is szubjektív nézőpont kérdése?



2020. jan. 15. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Az állatok esetében ez azért alakult ki, hogy a hím felhívja a nőstény figyelmét - ezért "pompásabbak", "különlegesebb", míg a nőstényeknek muszáj beleolbadni a környezetükbe, nehogy észrevegyék őket, miközben a kölykeiket nevelik. Ez a természet rendje.


Szerintem kifejezetten férfias ruhadarab nincs, mondanám a nyakkendőt vagy a mellényt, de ezekből is van női. Talán a mandzsetta gombokat tudnám mondani, de ez nagyon talán. Vagy pl a papi ruha, ami vallási okok miatt nem hordhat nő.

2020. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1-nek: Köszi, szerintem nagyon jókat írtál.

Ennyire nem is gondoltam végig eddig, hogy a madár- és emlősnőstények azért olyan kis szürke egérkék, mert nem hagyhatják el tetszőlegesen a családi fészket, így jobban szükségük van a rejtőszínre, mint az efféle kötelmektől mentesebb hímeknek. Érdekes azért, hogy ez mennyire fokozottan így van pl. szarvasoknál, ahol a frissen született kicsiny már együtt vonul a csordával, bikákkal és tehenekkel együtt. Bár náluk is, amíg a tehén nagyterhes (és benne épp elég nagyborjú koráig fejlődik a magzat) vagy éppen ellik, addig is pont elég ragadozó leselkedik rá. De ott van a csúcsragadozó oroszlán, azért ott sem a nőstény hordja a fejdíszt, bár az egyedek nem is összetartóak annyira.

Ezért lehetne talán, hogy az embernél ez az egyedülálló női ékességdominancia talán a csúcsragadozóvá válás ÉS a ffi-női családi munkamegosztás nyomán jöhetett létre?

És a nők is csak az öltözködés által ékesebbek a ffiaknál, ruhátlanul csak bájosabbak, anyásabbak, de a hímnem az emberi fajnál is karakteresebb amúgy (arcszőrzet, mélyebb vonások, erősebb pigmentek, és persze izomzat, termet).

Talán a ruházatbeli elvi különbség eredete, hogy a Ffi elhalmozta a Nőt minden földi jóval (ahogy a lugasépítő madár is:), aztán a nők büszkén megtartották és magukon viselték ezen ajándékokat, mutatván, hogy megbecsülik őket? (Nem tudom, csak most így erre következtetek.)


Visszatérve a mai európai ruházatra, nekem is pont a nyakkendő volt az, ami mint férfikellék felmerült. Még a zakó sem, végülis a blézer is egy női testalkatra szabott zakó. (Vagy a zakó is egy ffiblézer.:-)

Gimiben volt egy vicces színpadi előadás, ahol néhány fiú női ruhákba öltözött. Mindenki harsányan röhögött:D És volt egy olyan nap is, amikor az osztályban a lányok meglepiként férfiasan öltözve jöttek iskolába (pl. ing, nyakkendő). A fiúknak először fel sem tűnt, hogy vmi furcsa:-))) Egyszerűen csak csinosnak vélték őket.

Tehát talán még a nyakkendő sem igazi ffi specialitás, amit "abnormális" lenne, ha nő is hordaná...

A papi ruha, ahogy írod, jó példa, de csak mert nem létezik r.k. papnő. (Max. diakonissza, de formaruhája más.)

Még katona is lehet nő, így ez is kilőve:o. Bár amikor egy önbizalom-(és sokszor ösztrogén-)hiányos kislány visel terepszínű szerkót, na az pl. nekem elég nőietlen. De egy igazi, klassz katonanő (rendőrnő, pilótanő...) egyenruhában, az viszont nagyon is lehet nőies.

2020. jan. 15. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha a történelmet nézzük, talán a lovagi páncélt és a huszár ruhát tudnám mondani - ezek a katonai ruhákrol jutottak eszembe.

A nagy különbségek talán a középkor vége felé kezdődtek. Az ókori ábrázolásokoon többnyire nagyon hasonló a két nem ruházata, és a középkorban is hordták még a férfiak hosszú ruhákat.

Illetve sokáig a kék volt a női szín, a piros pedig a férfias, ami egy sokkal erőteljesebb, figyelem felhivóbb szín.

2020. jan. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, akkor még a katonáskodás abszolút férfikötelesség volt...

...mondjuk ösztöneink valahol ma is ezt diktálják, hogy Nő ne fogjon fegyvert, és ne essen el fegyver által. Vagy ha már mindenképp, akkor ffiak csak ffiakkal, nők nőkkel harcoljanak, mintha úgy "sport"szerű lenne.


És igen, a piros a vér és a tűz, a fájdalom színeként, a kék a hűs víz, a fájdalomcsillapítás színeként is játszik. De a kék lehet asszociáció a fémekre, a hidegvérű, racionális gondolkodásra, a piros viszont a családi tűzhelyre, az otthon melegségére is. (A színtársítás előidézője lehet az ipari forradalom?)

2020. jan. 17. 23:21
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Legyeszerűsítve az összes ruhánkat ellopták a nők..

Lassan már én érzem magam kényelmetlenül a férfi osztályon, de majd át megyek a nőire hogy tartsam magam az egyenjogusághoz.


F/31

2020. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Bár amikor egy önbizalom-(és sokszor ösztrogén-)hiányos kislány visel terepszínű szerkót, na az pl. nekem elég nőietlen."

Apa, kezdődik.

Má megin az önbizalomhiányt kell mindenkiben vizslatni. Mintha nem lenne 1500 fontosabb jellemzője e az embernek, minthogy épp harsányan határozott, vagy hol tart a mocskos társadalmi versenyben. Mintha minden más lényegtelen lenne.

Most akkor nekem nem vagy szimpatikus.

2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!