Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok a használtruha...

Mit gondoltok a használtruha boltokról?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben többen javasolták a hasznaltruha vásárlást, környezetvédelmi szempontból illetve, hogy ki lehet fogni ott egy-két “kincset”.


Ti mit gondoltok? Milyen minőségűek a ruhak? Melyik boltok a jók?


Bevallom mindig kicsit tartottam ezektol, illetve zavar a gondolat hogy valaki más már használta azt a ruhat. Viszont ha látom hogy tényleg hibátlan allapotban van lehet beszereznék egyet-kettőt, fertotlenites után hordanám.


2020. jan. 29. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

Én taszítónak tartom az egészet, jobban érzem magam új dolgokban.

A környezetvédelem meg nem ezen múlik, de ha majd látom hogy azért a legnagyobb szennyező országok tesznek valamit, főleg az egybesűlt állatok akik ki is jelentették, hogy őket ez nem érdekli , akkor majd én is elkezdek töprengeni rajta.


F

2020. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Jó koncepció szerintem.

Lehet talàlni teljesen új ruhàkat is.

Minden ruhát fertőtlenítenek amúgy.

Ami viszont nem tetszik, az az hogy sose talalok olyat, ami tetszene. Ha tetszik is, akkor tuti fix hogy nem a méretem. Órákat pedig nincs kedvem turkàlni, hogy talaljak vlmit.

2020. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is így vagyok vele #1, hogy kicsit taszít a gondolata.

Nem gondolnám hogy ezzel én menteném meg a világot nyilván, ez csak egy gondolat volt.


Na majd egyszer benézek valamelyik boltba, megnezem van-e egyáltalán olyan dolog ami tetszik.

2020. jan. 29. 15:26
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretem őket, tényleg nagyon jó kincseket ki lehet fogni.


Gondolj bele, a turikba nem azokat a ruhákat adják be amit már 3 éve hordanak és imádják. Te is inkább azt a ruhát adnád be amit megvettél de kihíztad vagy ajándékba kaptál. Tehát ezek a ruhák simán lehet, hogy hordva sem voltak.

Fast fashion boltok régebbi kollekciói is szoktak bent lenni pl. 6db ugyanolyan nadrág ott van egymás mellett a fogasokon.


Én a Háda és Humana boltokat ajánlom.


L

2020. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Sokat szoktam járni,sok jó dolgot ki lehet fogni,olyanokat is amin még ott fityeg az árcímke. Reserved,Zara,Mango-s ruhákat szoktam venni,de találtam már "designer"darabot is.

A Fast fashion üzletek szinte hetente cserélik a ruháikat, amiket nem adtak el szintén itt kötnek ki.

2020. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Környezetnek igencsak jót tenne, ha az emberek a használt, de egyébként jó állapotú ruhákat továbbadnák. Óriási szemétgenerátor a ruhaipar.


A divatcégek is inkább megsemmisítik szezon végén a hibátlan ruhát/parfümöt/kiegészítőt ahelyett hogy árleszállítva eladják. Így telítődne a piac, a következő kollekcióból kevesebb menne, na meg az embereknek se kell, mert nem olyan trendi.

Az meg hogy mekkora szemét hegy lesz belőle senkit sem érdekel, amíg nem az ő udvarában gyűlik. Sajnos ilyen az emberi természet.

Amúgy én is megveszem az új ruhát, mert megtehetem, de nem ez lenne a helyes.


[link]

2020. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

4!


Nem kötözködésből,de egy ruhát lehet pont három-négy év alatt is kihízni és ha az is oda jut.


Kérdező!


Ez nem mindenkinek való, én kifejezetten undorodom és fóbiám van az olyan dolgoktól ami máson már volt.

Nem mindent lehet kifertőtleníteni.

Külföldön ha motort bérelek viszem magammal a saját sisakomat mert azt nem vagyok hajlandó felvenni amit más összeizzadt!

A bowlingnál ugyanez a helyzet ott is egymás után adják-veszik azt a hülye pályacipőket.

Oda ezért nem is mennék.

2020. jan. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Hadaban kb 10x voltam, de 1 pulcsit talaltam, amit megvettem 1200ert. Talan az egyetlen egy eset volt, amire azt mondtam, hogy ennek jo anyaga van. Humanaba 1x beneztem, de ott voltak szagok rendesen (astoria)... Hadaban tuti fertotlenitenek.

Ha mar hasznalt ruhat akarok, akkor inkabb korulnezek gardrobcseren es marketplace-en, de nem vasarolok 1500 ft felett.

2020. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Én már vettem ott farmerdzsekit 300ft-ért. Bírom őket, jó cuccok vannak. Sok márkás is van.
2020. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Fú, én nagyon sokat turiztam amíg Pesten éltem. Amiket kiválasztanak eladásra, azokon egyáltalán nem látszik, hogy használt. Fehérneműt meg cipőt nem érdemes használtan venni, minden mást egész nyugodtan. Egyszerűen menj be egy ilyen üzletbe, nézd meg a kínálatot, próbálj fel pár dolgot, és meglátod, hogy tetszik-e. Ne szégyellj válogatni, elidőzni, netán eladói segítséget kérni.
2020. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!