Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok a használtruha...

Mit gondoltok a használtruha boltokról?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben többen javasolták a hasznaltruha vásárlást, környezetvédelmi szempontból illetve, hogy ki lehet fogni ott egy-két “kincset”.


Ti mit gondoltok? Milyen minőségűek a ruhak? Melyik boltok a jók?


Bevallom mindig kicsit tartottam ezektol, illetve zavar a gondolat hogy valaki más már használta azt a ruhat. Viszont ha látom hogy tényleg hibátlan allapotban van lehet beszereznék egyet-kettőt, fertotlenites után hordanám.


2020. jan. 29. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak háda létezik ám ilyen téren.

BP tele van kis vintage használtruha boltokkal, nagyon minőségi dolgokat lehet ott kifogni

2020. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem tök tetszik az ötlet, de nincs lelkierőm egyszerűen ehhez, hogy bemenjek nézelődni. A "normál" boltokban legalább ki tudom nézni online hogy mi van, meg meg is tudom rendelni, nem kell a boltban elcseszni egy csomó időt, kikészülök a shoppingolgatástól. :(
2020. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%

Én egyetem alatt (10-15) éve rengeteget turiztam. Csóró is voltam, meg nagyon igényem volt az egyedi darabokra. Szuper kincseket találtam olcsón, de időigényes volt.

Mostanában ha betévedek egy turiba csak ugyanazt az unalmas fast fashion áradatot találom mindenhol, ráadásul pofátlanul tulárazva (igen Háda, rád gondolok). Ha rajta van a címke, drágábban adják, mint amennyiért a leárazáson megvettem volna.

A széthypeolt vintage butikok meg még rosszabbak, még drágábbak, és csomószor irtó ócska cuccokat árulnak.

2020. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én értem az mögötte megbúvó elveket, a szándékot és értem, hogy ez egy pozitív dolog, környezetbarát, tudatos, fenntartható, akár egyedi, olcsóbb stb., stb... de én nem vagyok képes használt ruhát venni az általam elérhető üzletekben. Én elhiszem, hogy Budapesten vagy esetleg más nagy városokban lehet találni tök jó igényes turkálókat, rá lehet lelni "kincsekre" stb., stb., de én vidéki vagyok és itt ez nem ilyen... Felénk a turkáló úgy néz ki, hogy belépsz és rögtön megcsap egy ilyen állott, poshadt, "használt" szag (=büdös). A legtöbb cucc egymásra van dobálva, halmozva egy nagy tárolóban, ritka az olyan hely, ahol tényleg igényesen vannak prezentálva az áru (pl. nem gyűröttek, nincsenek szétdobálva, kifordítva, hanem pl. összehajtva vagy vállfákon). A ruhák és cipők, táskák stb. nagy része inkább a kukába való lenne a minőségét tekintve (pl. kinyúlt, kifakult, hibás, foltos). Valamint egyáltalán nem is sokkal olcsóbb ahhoz képest, amit meg tudsz venni újonnan egy átlagos üzletben, főleg leárazáskor. A nagy része nem is felel meg az ízlésemnek és ez alatt nem azt értem, hogy pl. nem felel meg a legújabb divatnak, hanem szimplán szerintem nem szép, nem igényes és eleve kevés darab van, amely az én korosztályomnak való (20+).Nekem amúgy nem lenne bajom a használt termékekkel sem, ha azok valóban alkalmasak lennének a további használatra, tiszták, jó állapotúak és maga a környezet is igényes. Viszont sajnos nem ez az általános, legalábbis azok alapján amit én tapasztaltam.
2020. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!