Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy hívják a láncot, amit...

Hogy hívják a láncot, amit férfiak ingen kézhajlatban viseltek/viselnek?

Figyelt kérdés
Régi angol filmekben látni francia kézelős ingeken a férfiak egyfajta karláncot viselnek az ingjükön. Aki ismeri ezt az ékszert kérem írja le a funkcióját is a nevén kívül.

2020. ápr. 11. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire régen volt ez? Tudnál mutatni képet, vagy filmjelenetet? Én elég sok történelmi, meg romantikus kosztümös filmet láttam már, és mivel érdekelnek a történelmi férfi ruházatok, figyelni is szoktam őket, kivált, ha még a pasi is tetszik, aki viseli...

Ennek ellenére ötletem sincs, mire gondolsz, sosem láttam még hasonlót!

Az egyetlen lánc amit férfiak régen viseltek, a zsebóra lánca volt, de az a mellényükön lógott.

2020. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem arra gondolsz, amikor az ingnek viszonylag bő az ujja, és egy fekete pánt van a könyékhajlat táján rajta keresztben?


Annak a nevét én sem tudom, viszont az nem lánc volt, hanem valamilyen pánt vagy szalag, talán egyfajta gumi.

A funkciója az volt, hogy az egyébként hosszú, bő ingujjat nem hagyta lecsúszni, hanem a helyén tartotta.

2020. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam idő közben a nevét, ingujj tartó. Film pedig Birmingham bandája, illetve Gotham-ben pedig Alfrednek volt ilyen. Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2020. ápr. 11. 16:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, igen könyék hajlatnál és tényleg ez a feladata. De a filmekben nem fekete, hanem aranyból vagy ezüstből készült lánc volt.
2020. ápr. 11. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:
#1-2 vagyok. örülök, hogy segithettem. Én eddig csak a fekete verzióját láttam filmeken. Ha esetleg találsz valahol a neten, ahol lehet kapni ilyet, légyszi szólj nekem is. Rövid a karom, és már sokszor gondoltam, milyen jól jönne egy ilyen. Csak a nevét én sem tudtam eddig. (Csak magyar oldal érdekel, külföldről nem tudok vásárolni.)
2020. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én itt találtam, ahonnan lehet rendelni.
2020. ápr. 14. 10:16
 7/7 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!