Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Anyám nem engedi hogy magassar...

Anyám nem engedi hogy magassarkút hordjak. Mivel vegyem rá?

Figyelt kérdés
14L vagyok. Teljesen oda vagyok a magassarkú cipőkért. Apu mesélte hogy már 5 éves koromban is nagyon divat és tűsarkú mániás voltam. Pár évvel később már otthon gyakoroltam anyám magassarkúiban. Most már gimibe megyek és szerintem nyugodtan felvehetném hétköznap is a suliba vagy bárhova. Anya persze hallani sem akar róla. Azt mondja még gyerek vagyok majd 5 év múlva hordhatok csak. Szerintem már nem vagyok gyerek sőt én szerintem soha nem is voltam olyan gyerek mint a többi. Mindig is jobban érdekeltek a ruhák meg a sminkek mint a babák meg plüssállatok. Soha nem fogócskáztam, inkább terveztem valami csini rucit. Amúgy divattervezőnek készülök. De anyát még ezek sem hatják meg. Pedig tudja mennyire fontos ez nekem. Nem tudom mit tudnék csinálni. Már hónapok óta könyörgök. :S PLS segítsetek.
2010. júl. 29. 22:44
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
65%
Az én lányom 15 éves. Van néhány magas sarkú cipője, de csakis alkalomra veszi fel őket. Egy lány 14 évesen még bizony kislány, ne akarj idősebbnek kinézni a korodnál :)) Akárhogy is állítod, hogy te más vagy, mint a többi tini, hidd el, mindenki szívesen bújik kicsinek az anyja cipőibe, különféle "álom"ruhákat rajzolgat, meg szeretne tizenévesen pár évvel többet mutatni, ettől vagy még gyerek :)) Majd pár év múlva rájössz, hogy nem a magas sarkú cipőtől vagy az!
2010. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
63%

Én is ilyen voltam. Kiskoromban is odavoltam a magassarkú cipőkért, de akkor kopogós cipőnek mondtam :DXD

Később is mindig nagyon tetszettek.Most 18 vagyok.

Nekem is eszembe jutott 14 évesen , hogy jó lenne magassarkút hordani, de sose hordtam.Egyrészt mert túl fiatal voltam én ehhez, anya se nagyon engedte így beletörődtem.De jobb is volt így.Most már érettebb fejjel belátom, hogy sokkal jobb volt így. Ha mindig magassarkút hordassz akkor a lábaid is elég hamar tönkremehetnek.Alkalmi esetekre ennyi idősen még oké, de a hétköznapokra, suliba nem hiszem, hogy előnyös lenne.

Amúgy meg így el is kerülheted a pedo bácsik beszólásait-.- Hidd el 14 évesen még jobb, ha laposabb cipőt hordassz.

2010. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
66%
Egyet értek az előttem szólókkal,amúgy sem jó hétköznapi viseletre a magas sarkú lábbeli.Főleg ebben a fiatal korba,deformálja a gerincet is,nem csak a lábnak nem tesz jót.
2010. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha valaki a kérdésemre is válaszolna: Mivel vegyem rá anyukámat hogy megengedje?

A rizsa nem érdekel.

2010. júl. 29. 23:09
 5/39 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a 9 évesem könyörög a magassarkúért!

Nem is tudom mit kérnék, mint anyuka????

Szerintem a tojáshélyt kopogtasd a popódon, ne a tűsarkút!!!

Különben is mosolyogni való, amikor egy kislány- nagylánynak akar látszani! hihi *-*

2010. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 N.Balu válasza:
70%

Ezt ne tedd a testeddel!


14L, Te még határozottan növésben vagy. Ezért kérlek, ne terheld agyon már most a járásért felelős izmokat a lábadban! Ugyanis a magassarkú cipő teljesen felborítja a járás mechanizmusát.


Egyszóval, anyádnak igaza van. Ő már valószínűleg tudja.


Ha tényleg divattervezőnek (és nem modellnek) készülsz, akkor ne saját magadon kísérletezz, helyette inkább legyél kreatív. A legjobb korban vagy, hogy fejleszthesd ilyen szempontból magad.

2010. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
50%

Én 16 éves koromban kezdhettem el magassarkút hordani, addig kellett puhítani anyut. Azóta én is anya lettem, egyedül a családban nekem a hülyém a magassarkú, de ráadásul nem is akármilyen, hanem minimum 13 cm. Imádom, nem tehetek róla.

14 évesen valaki azért nem annyira kicsi, miért ne lehetne önálló akarata? Itt írogatják az anyukák, hogy már pár hónaposan kiütközik a babájuk személyisége, mégis ha 14 lesz, akkor leoltjátok? Én támogatnám a lányom minden tekintetben, ha ennyire céltudatos lesz majd ennyi idősen. Nyilván nem egy bokatörő magassarkút vennék neki, de egy jó minőségű magassarkú nem okoz maradandó károsodást a lábán, hisz nem non-stop van benne az ember lánya. Ha meg igen, akkor na bumm, alkalmazkodik a kedvenc lábbelijéhez. :)

2010. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
58%

Jesszus,ez a legnagyobb gondod???

14 évesen még tényleg ott a tojáshély a seggeden.... utálom ezt a "már nagylány vagyok, hagy hordjak haskidobós, seggfeszülős, mellkidobós felső" bla bla szöveget. Aztán majd ha megerőszakolnak, nézhetsz mint laci a moziba...

anyukádnak üzenem, hogy jól csinálja, én se engedném meg neked.

de pl tegyél egy próbát.. menj el egy üzletbe, vegyél magassarkút, mutasd meg anyukádnak. elvenni vagy kidobni úgyse fogja...

2010. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
53%
bocs.. tojáshéj
2010. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Jesszus! Középkor a köbön! Itt mindenki ilyen maradi?

Amúgy LOL - jókat nevettem. :D

2010. júl. 30. 09:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!