Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg annyira előnytelenek...

Tényleg annyira előnytelenek lennének bizonyos színek? (színtípus téma) Hogy változtassak a színeimen ebben az esetben? Nem érzem magam igazán nőiesnek.

Figyelt kérdés

Lágy nyár színtípusú vagyok, vagyis elvileg leginkább a pasztell színek állnak jól legjobban, a feketét messziről kerülnöm kellene.

Viszont én imádom a fekete bőrkabátot, a fekete fényes nadrágot/szoknyát, bakancsokat, magassarkú cipőket, táskákat. A körmömet is gyakran festem feketére, nekem így tetszik a legjobban, az ilyen cuccokban vagyok a legmagabiztosabb, erősnek érzem magam benne.

Próbáltam már a színpalettám szerint is öltözködni, igaz, hogy személyiségben jobban passzol hozzám, mert visszafogottabb vagyok, jól áll, de olyan kis gyengének és törékenynek érzem magam azokban az összeállításokban.

Ruhatárfrissítést tervezek és teljesen tanácstalan vagyok. Jelenleg eléggé vegyes színű ruháim vannak (mert soha nem figyeltem erre), nem tudom hogyan szelektáljak, milyeneket vegyek. Mondták már páran, hogy a fekete szereléseimben túl komolynak és megközelíthetetlennek tűnök, és ha nem ismernének akkor oda se mernének jönni ismerkedni annak ellenére se, hogy tetszem, pedig nem öltözködök extrémen, nem is sminkelek. Ők azt mondták, hogy a nőiesebb színek jobban tetszenek nekik rajtam és aranyosabb vagyok úgy. Most olyan lehetek kívülről, mint egy özvegy, aki nem nyitott senkire, magának való, nem kell neki férfi, ő maga is mindent meg tud oldani. Pedig valójában nem ilyen vagyok, csodálkozni is szoktak az emberek, mikor megismernek...

Egyre inkább észreveszem azokat az outfiteket az utcán, amik színesebbek, nőiesebbek és a viselőjének valamilyen olyan aranyos kisugárzást (most nem tudok rá jobb szót, tudom, hogy ez nem csak az öltözködéstől függ) kölcsönöz, hogy egyből eszembe jut, hogy ha fiú lennék, biztosan odamennék hozzá beszélgetni. Tetszenek azok az összeállítások.

Én is hasonló benyomást szeretnék kelteni másokra, viszont ez azt jelenti, hogy le kell mondanom a feketéről, ami nekem a magabiztosságot, de egyben a megközelíthetetlenséget adja? Vagy elképzelhető, hogy a meglévő pasztelles ruháim pont nem a legjobb választások és új darabokkal kellene próbálkoznom? Nem igazán fektettem rájuk nagy hangsúlyt, mindig is a fekete volt a favorit. Arra is gondoltam, hogy a feketét le kéne cserélnem szürkére, viszont azokból szerintem sokkal kisebb a választék (pl. halványabb szürke bőrkabátot nem igazán szoktam látni, sokkal inkább feketét vagy fehéret...). Viszont szerintem minden pasztell szín megy hozzá és nőiesebb lenne az összhatás.


Tényleg el kellene felejtenem a feketét? Vagy mit javasoltok? Nagyon meglepődtem, mikor megtudtam, hogy milyennek is tűnök kívülről, ha a kedvenc fekete összeállításaimat hordom, nem tetszik, hogy ilyennek látszom.


2020. júl. 18. 15:41
A kérdező szavazást indított:
Hanyagold a feketét, nincs rád jó hatással, inkább keress világosabb alternatívát, össze fogsz tudni állítani azokból is egy jó ruhatárat
Maradjon csak az a fekete, akinek tetszel, az annak ellenére is meg akar majd ismerni, hogy megközelíthetetlennek tűnsz
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában elkezdtem érdeklődni az évszaktípusok iránt, ezért több videót is néztem és cikket is olvastam a témában és az megmaradt, hogy nem kötelező eszerint öltözködni. Még ha olyan színekben is érzed magad jól, ami előnytelen számodra, akkor is hordhatod, ez csakis a te döntésed. Ha te most feketében érzed jól magad, akkor hordd azt, de emellett tök jó dolog, hogy tudod, hogy mik a te színeid, szóval ha valamikor aszerint szeretnél öltözködni, akkor tudod, mit keress.

Én a helyedben egyébként kombinálnám a kettőt, vagyis pl. világosabb felsőt és kiegészítőket vennék fel fekete nadrággal; vagy éppen a nadrág lenne világosabb és a felső fekete.

De az a legfontosabb, hogy jól érezd magad, szóval ne azt vedd fel, amit mások mondanak, hanem azt, amiben te a legjobban érzed magad, legyen az akármi.

2020. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy az arcod közelében ne viselj feketét.
2020. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én például sosem mondanék le a feketéről, szerintem neked sem kell. Vannak előnytelenebb színek is a feketénél. De szerintem nem nenne baj ha lenne pár olyan ruhád is ami kifejezetten passzol a típusodhoz.
2021. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!