Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok a Póló Ralph...

Mit gondoltok a Póló Ralph Lauren márkáról?

Figyelt kérdés
A minőségéről, a kinézetéről, az árakról, stb.

2020. júl. 28. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

A minőség jó.

A kinézet (ha csak nem valami nagyon ikonikus darab) ugyanolyan mint más márkáké.

Az árak közép-magas kategória.

2020. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Lehúzás. Kinézetre ugyanolyan mint bármi más, csak van rajta egy logó.
2020. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem a macis kollekciójuk a kedvencem. Egy pulcsi 80ezer ft mert van rajta egy maci :D :D


Parfümjeik jók.


Ha tetszik és van rá pénzed, vegyed.


De a legtöbb cuccuk tényleg csak egy sima valami rajta a lovacskás bácsival, pl vennél ilyet ennyiért ha nem lenne rajta a logo?


[link]

2020. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerethető márka. Az a baj, sokan nem tudják, mi van az egész márka mögött. Mit jelent a brand, és mit akar sugallani a márka. Én sem vagyok lovaspólós, meg szinte senki sem aki hordja, nem is erről beszélek. De sokkal kifinomultabb ízlés kell a viseléséhez, komolyabb márka annál, mint az emberek 90%-a aki hordja.


És a hamis török darabok illetve a cigányok által viselt és hordott szintén kamu darabok eléggé lefelé húzzák a márka presztizsét.


Mondjuk ki. Nem való mindenkinek Ralph Lauren mint márka. Ez a márka nem arról szól, hogy ökölbe tett kézzel boxoló pózban dzsukelkedsz a kamu RL pólóingben. Meg nem arról szól, hogy mutogatod magad a másfél milliós BMW-ben a feltűrt gallérral. Sőt, attól is kész vagyok, amikor ilyen pocakos apukák felveszik szandálhoz, meg vádliközépig érő sokzsebes nadrághoz. Kell egy stílus ehhez. Megvenni könnyű bármit. Jól hordani, hogy mutasson is, már annál nehezebb.


Én tudom ajánlani. Árban sem vészes. Jó, vannak kollekciók ahol kicsit megszalad a ló ár ügyileg (illetve a Purple Label, de az más kategória), de attól még hozzá lehet jutni jó áron jó darabokhoz. Magyarországon ilyen Aréna Pláza- Peek&Cloppenburg, illetve bármelyik online oldalon (pl. AboutYou) horror áron vannak. Ha nincs rá valami 50%-os akció, eszembe nem jutna venni. Peek&Cloppenburgban elkérnek 35-40 ezer forintot egy pólóingért, amit Pandorfban az outletben (sőt, a hivatalos márkaoldalon is!) megveszel 50€-ért.

Szóval itthoni boltok árait nem nagyon venném figyelemben.


És aki azt magyarázza, hogy a logó, meg tök ugyan az mint bármi más. Persze hogy ugyan az. Mert milyen legyen egy pólóing? Zenéljen? Tök ugyan olyan egy 5000 forintos Zarás pólóing, egy 20 ezres Ralph Lauren pólóing, meg egy 80 ezres Versace pólóing. Annyi, hogy más logó van rajta. Igen is a márkát fizeted meg. Nem az anyagárat. De ez mindenhol így működik. Hozzáadott érték. Ez egy létező dolog a világon. Azt hiszed az Apple telefonod anyagárban 300 ezer forint? A lószart... Nem azt fizeted meg.

Ahol a RL ruháknál sem 100%-ban a minőséget fizeted meg, hanem a márkát.

Azt hiszed a 150 ezres Gucci póló az 100 szor jobb, mint az 1500 forintos H&M-es? Lószart. Annyi, hogy azon lesz egy Gucci logó.


"Csak van rajta egy logó"... Bentley-n is csak egy logó van... Erről szól a világ emberek. Az árakat igenis nagyban befolyásolják azt, hogy a terméken milyen logó van. Mikor fogjátok fel, hogy nem anyagárakat fizetünk soha semminél. A telefont meg a rajta futó szoftvert igenis valaki fejlesztette, a kenyeret a pék megsüti, az autót is fejlesztik illetve összeszerelik, a ruhákat valaki megtervezi és legyártják, a házat valaki megtervezi, és felépítik. Mindennél amit megveszel, van hozzáadott érték. Még egy redvás 200 forintos Coca-Cola-nál is 80%-ban a márkát fizeted meg. Mert a benne lévő lötty, meg a flakon nagyjából 12 forintot ér. A maradék meg az, hogy az van ráírva, hogy Coca Cola.


És a márka mint olyan, igenis komoly hányadot tesz ki a hozzáadott értékben. Sajnos ezt nemigen fogják fel nagyon sokan. Csak nyomják hogy "úristen milyen drága, ugyan ezt a pólót kapom a C&A-ban is 1300-ért". Ja. De az egy C&A póló lesz. Valakit érdekel, valakit nem.

2020. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

#4

Szerethető márka?? Melyik része a leginkább szerethető, az állatkísérletek, az embertelen munkakörülmények, vagy valami más hasonló csodálatos dolog? :)


"Persze hogy ugyan az. Mert milyen legyen egy pólóing? Zenéljen? Tök ugyan olyan egy 5000 forintos Zarás pólóing, egy 20 ezres Ralph Lauren pólóing, meg egy 80 ezres Versace pólóing."

Pontosan, éppen ezért szomorú hogy sokan megvásárolják így is. Pedig akiknek Ralph Laurenre meg Versace-re futja, azok már választhatnának is akár valami normális márkát ami nem csak kizsákmányol állatokat, embereket és a környezetet.

¯\_(ツ)_/¯

2020. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5. Írnál ilyen márkákat?


Amúgy én nem vagyok benne biztos, hogy ugyanolyan minőségű mint az olcsóbb, de még nem volt soha egy RL cuccom sem, szóval...

2020. júl. 29. 13:39
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

"Ethical fashion", esetleg "slow fashion" vagy "etikus ruha" címszavakkal lehet egy csomó gyártót találni, akár magyarokat is.

Kezdésnek itt van felsorolva néhány magyar márka, de érdemes lehet még nézelődni: [link]

2020. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 5-ös.

Senki nem kérdezte, hogy hogyan készül. Állatkísérletek, embertelen körülmények? Voltál netán RL gyárban? Vagy csak "mesélték" meg "olvastad"? Ethical fashion... Marha képmutatóak lettünk hirtelen. De ha bemennék a ruhatáradba, és akár egy Zara-t, egy H&M-et, vagy bármi ilyet találnék, torkodon nyomnám le. Vagy szerinted a műanyag játékot, amit a gyereked tologat otthon? Hol meg hogyan készül? Pont ugyan olyan körülmények között, mint a ruhád.


Véleményt kértetek a márkáról ár, minőség, kinézet tekintetében. Leírom , mert kedvelem, és követem is a munkásságukat, erre ráb@szod a válaszomra a 0%-ot, mert szerinted nem olyan körülmények között készül, ami neked szimpatikus. Nem ez volt a kérdés. Nem az volt a kérdés, hogy mennyire etikus a márka.


Semmivel nem készül rosszabb meg embertelenebb körülmények között mint BÁRMELYIK ruhamárka, amit egy plázában látsz.


És nincs megint ez a "akinek erre mag arra futja"... Meg "az a baj, hogy megvásárolják így is"...


Úgyhogy ez volt az utolsó komment amit írtam. Viszlát.

Igazi idióta vagy teis.

2020. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

#8


"Senki nem kérdezte, hogy hogyan készül"

Az volt a kérdés, hogy "Mit gondoltok a Póló Ralph Lauren márkáról?" Ennek szerves része az is, hogy hogyan készül.


"Marha képmutatóak lettünk hirtelen. De ha bemennék a ruhatáradba, és akár egy Zara-t, egy H&M-et, vagy bármi ilyet találnék, torkodon nyomnám le."

Ha találsz olyat, amit az elmúlt 4 évben vettem (mióta rájöttem mi zajlik a divatiparban), akkor nyugodtan nyomd bárhova. Csak nem fogsz találni ilyet.

Mi ebben a képmutatás?


"Vagy szerinted a műanyag játékot, amit a gyereked tologat otthon?"

???

Honnan veszed hogy van gyerekem? Sehol nem írtam ilyesmit...?


"Semmivel nem készül rosszabb meg embertelenebb körülmények között mint BÁRMELYIK ruhamárka, amit egy plázában látsz."

Őőőő igen, pont ezért írtam amit, hogy nem csak a plázából lehetne shoppingolgatni...


Gyakorolj egy kis szövegértést legközelebb. :)

2020. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jó szoktam venni pólókat, alsónadrágot Ralph Laurenbol fullos
2020. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!