Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fehér ruhában illik esküvőre...

Fehér ruhában illik esküvőre menni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben esküvőre hívtak, és kaptam egy csinos, fehér egybe részes ruhát. De nem tudom, hogy illik-e felvenni.

2020. júl. 30. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

fehér - a menyasszony színe

fekete - gyász színe

piros - túl kirívó


A fentebbi színeket érdemes kerülni, de egyébként ha felveszed, a kutya nem fog megszólítani érte.

2020. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem illik fehérben menni.

Max kérdezd meg a menyasszonyt, hogy mit szól hozzá. Ha őt nem zavarja (pl engem nem zavart a saját esküvőnkön) akkor vedd fel,de azért azzal számolj, hogy lesz olyan ember, aki megszól.

2020. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem illik, de ma már sok esküvőn nem foglalkoznak ezekkel. Legegyszerűbb ha megkérdezed a menyasszonyt, hogy őket zavarná-e.
2020. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Az egyes válaszolónak igaza van, jól leírta, hogy mit kell kerülni.
2020. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem illik fehérben menni, de egy tipp: kérdezd meg a menyasszonyt, mit szólna hozzá, ha nagyon ragaszkodsz a fehérhez.
2020. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Fekete, fehér, piros tiltólistás. A fekete meg a piros kezd már kikopni a köztudatból, de a fehér az azért még mindig bunkóságnak számít. Pláne, hogy egyre több menyasszonyi ruha rövid, vagy egyszerű szabású, esetleg nem is tiszta fehér, hanem mondjuk ekrü vagy elefántcsontszínű. Így megeshet, hogy nem egyértelmű ki is a menyasszony.

Szerintem kár megkérdezni, ha engem menyasszonyként valaki megkérdezne, leokéznám, mert nem vagyok annyira ráfeszülve a témára, felőlem aztán konkrét menyasszonyi ruhában is beállíthat bárki. De ettől még bunkóságnak tartanám. A többi vendég is ezt fogja gondolni magában.

2020. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

"megeshet, hogy nem egyértelmű ki is a menyasszony"

A vendégek nyilván tudják, hogy kinek az esküvőjén vannak épp. A járókelők meg nem tökmindegy, mit hisznek? :)

2020. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
#7, szerintem nem mindegy. igenis tűnjön ki a nagy tömegből, hogy ki a menyasszony, ha a vendégek keresnék a többi vendég között, ne akadjon meg a szemük más fehér ruhásban.
2020. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A vendégek sem feltétlen tudják, hogy ki a menyasszony, én voltam úgy kísérőként esküvőn, hogy az egyik házasulandót sem ismertem. A vőlegény oldaláról sem feltétlen mindenki ismeri.

Aki nagy esküvőt csap, fehér ruhával, az nyilván akarja, hogy kitűnjön. Később, ha az unokáival nézegetik a képeket, vagy a rokonság körbemutogatja őket a barátaiknak, akkor is sokkal egyértelműbb, ha csak egy fehér ruhás nő van a képen.

Megismétlem, engem személy szerint nem érdekelne, de nekem nem is lesz nagy, lagzis esküvőm. A menyasszonyok nagyrésze viszont hülyét kap, ha valaki fehérben jelenik meg. Itt is több kérdés volt már erről. Nem értem, hogy egy nyomorult alkalommal miért nem bírja ki valaki, hogy illedelmesen felöltözzön, inkább kockáztatja, hogy bunkónak tartják, és megorrol rá a menyasszony. Az év másik 364 napjában nyugodtan viselheti a fehér ruháját.

2020. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A fehér a boldogság,tisztaság színe.

Vajon akkor nem egy esküvő a legjobb helyszín...?

Nem is értem többnyire miért feketében van a vőlegény.

2020. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!