Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért pont Magyarországon a...

Miért pont Magyarországon a legritkább, hogy valaki nem hord melltartott?

Figyelt kérdés
Jó turisták által is előszeretettel látogatott részen, magyarok közt sem ritka.

2020. aug. 30. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A melltartó viseletről már elég sok kérdés van itt fenn, gyakorlatilag 3 tábor van:

Aki undorítónak találja az átlátszódó mellbimbót.

Aki szerint tök oké, csináljon mindenki azt amit akar (és ő vagy csinálja vagy nem).

És aki csinálja is, mert nem kerít nagy feneket ennek az ügynek.


Ha százalékosan osztanánk le, és a feltételezett eredmény fifty-fifty lenne, azaz 50% undorítónak és 50% természetesnek (és elfogadottnak) tartja, akkor is szerintem az előbbi 50% nyerne.

És nem azért, mert nem tudunk matekozni, hanem azért, mert egyenesen olyan szavakkal dobálóznak, mint az "undorító" vagy "igénytelen". És ezek annyira negatívak, hogy elmegy mindenki kedve a melltartómentességtől vagy elfelejti, hogy ugyanennyi embert nem is érdekli mit visel.


Bevallom, nekem kis mellem van, több embertől is megkaptam már, hogy nyugodtan lehetnék melltartó nélkül is. Én itthon így is vagyok, de utcára nem mernék kimenni szivacsos melltartó nélkül, mert egyszerűen bennem van, hogy itt mennyien mondják, hogy ezáltal közönséges lennék.

2020. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt honnan szeded, hogy "pont Magyarországon a legritkább"?

Eddig ahány országban jártam, sehol nem volt megszokott melltartó nélkül lenni nyilvános helyen!

2020. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem igénytelennek mondanám, hanem zavarónak. Én nem vagyok kíváncsi más mellbimbójára, nem akarom azt nézni.
2020. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1 Köszi!


Pont arra lennék kiváncsi, más mit gondol arról, hogy mi a magyar sajátos ok, a melltartó nélküliség ellen.


#2 Hát pedig Párizstól-Moszkváig és Hamburgtól-Belgrádig pont Budapesten van egy pont ahol ez nem normális ott, ahol nincs aok turista.


A leugrik valaki az élelmiszerbóltba, városban, de munkában is, Budapesttől nyugatra, keletre, északra és délre is egyre gyakoribb a nagyvárosokban.


:spoiler:


A 1945 elötti félfeudalista rendszert és a vidékiek nagyszámú beköltözését tartják oknak a szichológusok. Külföldről hazatelepült magyarok elött is, például a polgári Újlipotvárosban gyakoriak voltak a melltartót nem viselő lányok és nők.

2020. aug. 30. 18:08
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 Miért zavar más mellbibójának látványa?


Mondjuk melltartó nélkül a ruha anyagvastagságán, bőségén és más szabásához kapcsolodó tulajdonságokon is múlik, hogy a mellbimbó látszik-e.

De ha mellbimbó zavar, zavarhatna a miniruha is.

2020. aug. 30. 18:23
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ...ha nem átlátszó a póló és nem annyira lógóak a mellek akkor szerintem okés
2020. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert külföldön (ha jól tudom főleg Amerikában) nagy divat most ez a NO Bra. Itthon nem igazán követik az értelmes (legalábbis értelmesebb) ,,trendeket” meg internetes kihívásokat, persze azért a hülyeség meg csak be szivárog. Ott volt pl. A VSCO girl style. Itthon rengeteg fiatal lány nagy pulcsiba, meg kagylónyakláncal meg Kankennel rohangált, de ezeknek csak egy kis része fogta fel, hogy mi is a valódi célja a VSCO girl style-nak. Mindenki csak mutatta hogy az, de senki nem volt az. Mert ugye ez leginkább a környezetvédelemről szól.
2020. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 Ötven éve se több, se kevesebb melltartót nem hordó van Franciaországban például.


A szexuális forradalom emelte ki a nemiséget a bűn kategoriából. Nemiséget és nem csak a szexuális életet.


Az USA nagyrészén meg soha nem fognak fel semmit. Nem teszik, mímelik.

2020. aug. 30. 19:07
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Hogy miért zavar mások mellbimbójának látványa?

Téged nem zavarna az, hogy ha más pasik fütykösét tolnák a képedbe? 😀


Egyébként nekem megvan csináltatva a mellem, tehát nem lenne szükségem melltartóra, és mégis mindig felveszem, mert nem akarok közönséges, prolis hatást kelteni. A Lehel piacon sétálnak úgy a nénik, hogy lebeg a mellük 😀

2020. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Azért mellbimbó és nemiszervek közt nem kis különbség van.

Plusz a hülye péniszmutogató tréning nadrágos divat is a lányokat és nőket zavarja, ahol zavarja.


Ízléstelenség és a melltartó nélküliség szerintem igen kus átfedésben van/lehet.

2020. aug. 30. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!