Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az,hogy jó pár...

Miért van az,hogy jó pár fiatal korú ember hideg időben nem öltözködik annyira fel?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire eltérne egy két ember? Másoknak a hőmérséklete 40fok? Amikor én már téli sapkát/sálat húzok ezek csak akkor veszik fel a télikabátot. Vagy csak ennyire divatoznak?Vagy megakarnak betegedni? Esetleg vodkáznak egész nap?

2020. nov. 25. 07:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ennyire eltérne egy két ember?"

Igen.

Sőt, még egyazon ember két különböző életkorban is nagyon másként tud reagálni a környezeti tényezőkre. Én pár évvel 40 alatt vagyok, de idén nyáron megpusztultam a melegben. Már akkor rosszul vagyok, ha 27-28 fokot eléri a hőmérséklet. 10 évvel ezelőtt (és 20 kilóval könnyebben) 33-35 fokban volt, hogy elmentem biciklizni, vagy futni, mert akkor éreztem kellemesen magam. Nagyban függ az ember életkortól, és fizikai állapotától, hogy mit milyennek érzékel.

A kérdésed demagóg részével pedig nem kívánok foglalkozni.

2020. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Mások vagyunk.


Ugyan 32 vagyok, de gyerekként én is megkaptam ezt. Divatozom. Egyetlen divatos cuccom sem volt. Tavaly elő sem vettem a téli kabátom, őszi átmenetesben voltam. Tesómmal találkoztam a héten, azt mondta, reszket, hideg van, öltözzek fel... felső, vékony pulcsi, vékony kabát, és csorgott rólam az izzadtság, a hajam csuromvíz volt.

2020. nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
19%
A hidegtol nem lehet megfazni, 1000 eves tevhit. Fogjatok mar fel ti proli panelpatkanyok.
2020. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Adottság kérdése. Engem is mindig hülyének néznek mikor még egy szál pólóban biciklizek és mindenki más kesztyűben, sapkában és nagykabátban van. 47F
2020. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem fáznak. Fiatalon egy kis rövid kabátban elvoltam télen, sálat se nagyon hordtam.

Most hosszú kabát, sapka, sál, kabát :D Öregszem :D

2020. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

Mások vagyunk, én pl. téli gyerek vagyok és abszolút hidegpárti, illetve egyáltalán nem vagyok fázós.

Télikabátot évek óta elő sem vettem, a magyarországi télben én lazán elvagyok egy pulcsiban + átmeneti kabátban. Kesztyűt, sapkát, sálat is inkább amiatt szoktam hordani, hogy szerintem jól néznek ki, mintsem azért, mert szükséges lenne.

Ellenben gyűlölöm a nyarat, a meleget, a napsütést. Én 25 fok felett már izzadok, minden bajom van, rosszul vagyok, 50 fokos naptejet kell használnom, mert különben a hófehér bőröm 3 perc alatt leég a napon. Nagyon világos szemeim vannak, tehát érzékenyek a napsütésre, nyáron még napszemüveggel is sokszor könnyezik tőle.

Tehát egyáltalán nem bírom se a napot, se a meleget, az én hőháztartásomnak a késő őszi-téli időjárás a legjobb, pedig nem vagyok se idős, se túlsúlyos. Nem vagyunk egyformák, de mindig mondom, hogy nekem valami északi országba kellett volna születnem, Norvégiát vagy Finnországot, esetleg Kanadát imádnám ilyen szempontból.

2020. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%

Én meg fázós vagyok. Tiniként is inkább nyakig beöltöztem míg a többiek vígan futkároztak egy szál dzsekiben.

Cserébe nagyon jól bírom a meleget. 30-35 fok körüli hőmérsékletben érzem jól magam.

2020. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Szintén fázós vagyok, mindig megkapom hogy minek öltöztem be ennyire én meg azt nem értem ők hogy nem fáznak 🤣 Szóval igen, mindenki más.
2020. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Érdekes.Amúgy igen nem a hideg miatt fáznak meg az emberek, hanem a hideg hőmérséklet által előidézett dolgok miatt.
2020. nov. 25. 10:05
 10/34 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

#9 "Nem attól éhes az ember, hogy nem eszik, hanem az étel hiánya által okozott dolgok miatt"

Tehát a hideg miatt fázunk... :D


Melegen is fel lehet divatosan öltözködni, egyszerűen csak nem mindenki fázós.

Régebben én is még novemberben bőrdzsekit hordtam, tavaly meg már télikabátot októberben.


Ha meg kocsival megyek és tudom, hogy nem fogok sok időt kint tölteni, akkor nem is szoktam nagyon beöltözni egyáltalán.

2020. nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!