Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy öltözködjek szeles és...

Hogy öltözködjek szeles és hideg időben? (kényszeres öltözködés?)

Figyelt kérdés

Eddig mindig rutinommá vált, hogy bármilyen idő van akár alig szeles, mindig egy rövidujjú pólót veszek fel felé egy kapucnis kardigánt majd rá egy átlagos kabátot ami nem annyira meleg de nem is hideg és nem téli kabát.

Viszont ha nem veszek fel kardigánt akkor furán érzem magam, mintha hozzám nőtt ez a dolog és szeretknék ezen változtatni, mert sokszor látom, hogy mások simán felvesznek egy sima pólót és rá a kabátot én meg leizzadok így.

Azért így csinálom, mert néha zavar, hogy csupaszon van a nyakam és megszoktam bár észrevettem, hogy hiába hordok kardigánt úgyis csupasz bár akkor még a nyakam köré tudom tekerni a kapucnit de fura úgy, és nem bírom a sálakat valahogy.

Szeretnék majd sok rövisujjú pólót venni mert abból van sok egy oldalon (fekete dark, horror témás pólók mert imádom és ez a stílusom szinte és sajnos hosszúból nincs sok ott) és emiatt zavarna ha nem passzolnak a dolgok egymással mint van egy stílusom és emiatt nem hordhatok pl.sima csajos mintás pólókat zöld kabáttal hanem csak fekete naci, fekete póló és valami feketés kabát.

És néha így kényszeresen úgy öltözök ahogy írtam a kapucnis kardigánnal, hiába van melegebb idő és kis szél ezt érzem.

De szeretnék időhöz illően öltözni mint ha ősz vagy tél van akkor hosszú ujjú póló és meleg kabát sál, tavasz meg nyáron rövid ujjú és kardigán max de nem rétegesen. Hogy szakadjak el ezektől a kényszeres stílusoktól? Amúgy több ilyen dolog is van ahol ilyesmi kényszert érzek és nem múlik el de most ezt szeretném megoldani.

Ja meg zavar, hogy nincs egy adott stílusom jelenleg hanem össze vissza öltözködök és zavar, pedig a fejemben van egy adott stílusom amit írtam a feketés de jelenleg nem tudom hogy tudnám kivitelezni..

(23l)



2021. ápr. 17. 21:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg olyan is előfordul néha, hogy egy adott stílust képzelek el mint ez a fekete dark akkor nem hordhatok mást csak fekete cuccokat és más színűt nem hiába olyan mintás valahogy zavar de szoktam hordani csak a fejemben zavar hogy nem fekete és nem passzol a dolog ezzel.
2021. ápr. 17. 21:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Kardigán helyett hordhatsz garbót pl., rá egy bőrdzseki, alá olyan darkos és fekete póló, amilyet akarsz. A pólóhoz húzhatsz pluszban hosszú csipke kesztyűt, ha zavar, hogy kint van a karod pl.:


[link]


Ha túl meleg van a pulóverhez, akkor vagy ezt veszed fel, vagy csak egy sima hosszú ujjú pólót.


Kapucni helyett hordhatnál sapkát/kalapot.


Viszont a kényszerességgel jó lenne kezdeni valamit. Tudom, nehéz levetkőzni, amikor hirtelen melegre fordul az idő, furcsa, mintha meztelen lennél. De ha ehhez nem tudsz hozzászokni, mindig feszengsz és bajba kerülsz miatta (pl. elkésel az öltözködés miatt többször), akkor érdemes pszichológushoz fordulni ezzel a problémával.

2021. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.Köszii.

Amúgy nem zavar ha kinn van a karom. pont hogy a hosszú ujjúnáll zavar, hogy ha erre veszek fel kardigán akkor zavar hogy hozzá ér a hosszú ujj a kardigánhoz vagy mi.

Kapucnit amúgy nem szoktam hordani sokszor, de kényelmesebb ha ott van és simán feldobhatom mint a sapkát amitől néha összeborzosodik a hajam, meg próbáltam a kabát kapucniját is de ott jobban érzem hogy csupasz a nyakam és nagy a kapucni míg néhány kardigánomnál pont tökéletes.

volt már hogy kapkodnom kellet mert nem tudtam eldönteni mit is vegyek fel stb..de feltunt hogy nem csak az öltözködésnél érezem ezt de ennél nem tunt fel sokáig hogy miért is kényszerülök kardigánokat hordani mindig.

2021. ápr. 17. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a garbó tenyleg nem rossz ötlet

De dark cuccokból is nézhetnél valami masább vonalat és nem csak a spiralos elcsépelt mintás polókat.

Félreértes ne essék én is hasonló vonalon mozgok (csak ilyen mintas cuccokat nem hordok hanem extrémebb szabású sötet romantikus stílusú ruhákat)

szerintem nem szabad csak az öltözködes alapjan kategoriázni és meghatározni magadat

Tetszhet több stílus is nem muszáj csak egyféle képpen öltözködni. Meg aztan a dark vonalon belül is elég sok alág van mind zeneileg mind pedig vizualitast tekintve.

Pulcsiból is van millió féle szabasú stb...szóval próbalj ki valami újat és ne fásulj be.

Ajánlom a pinterestet szerintem ott tök jó ötleteket lehet gyüjteni


Meg nekem tök inspiratív pár goth youtuber megjelenése is.

Pl Manic Moth, Psyhara, Mai Magi, JadetheLibra

Szerintem ilyen szempontból a youtubeon jelenlevő goth/dark szintér is sok inspirációt tud adni.

2021. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4.Köszii.

amiket felsoroltál youtubereket én nagyon nem közelítem meg ezt a szintet :D. kicsit szolidabb vagyok de nem sminkelem se magam.

Nem akarok befásulni csak valahogy kényszert érzek rá.

garbót sajnos nem bírom, próbáltam régen sosem tetszett és baromira kényelmetlen volt nekem:(

2021. ápr. 17. 23:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Most nézegetem épp a régi képeimet és észrevettem, hogy régen nem zavart egyáltalán, hogy nem passzolnak a dolgok, nem öltözök rétegesen mint kabát alá kardigán és alá póló hanem sima póló meg kabát azt ennyi meg táskánál se zavart hogy épp mit hordtam most baromira zavar ha nem passzolnak és nincse egy adott jellemem stílusban..mi történt velem?
2021. ápr. 18. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!