Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért csinálják szándékosan...

Miért csinálják szándékosan visszataszítóra a divatfotókat, amikkel a ruhákat akarják eladni?

Figyelt kérdés

Letört, unott, dühös vagy halott tekintetű modellekre adják a ruhát, akiknek sokszor kimondottan csúnya, ijesztő arca és csapzott, lenyalt haja van. Aztán lefotózzák őket valami beteges, görnyedt, zombiszerű pózban. Bónusznak sokszor készül egy olyan kép is, amin a ruhából semmi nem látszik, csak a modell ijesztő feje van rajta közelről. Pár példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze nem mindenhol van ez, de rengetegszer botlom ilyenekre. "Komoly" divatcégeknél gyakoribb.

Valaki meg tudja magyarázni, hogy ez esztétikailag vagy marketing szempontból miért jó? Mert szerintem inkább csak elveszi az ember kedvét az adott ruhától.



2021. aug. 9. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs,de már nekem is feltűnt. Alig van olyan modell,aki mosolyog. Szinte min ilyen búval bąszott. Tudom, hogy a ruhát kellene néznem, és valószínűleg ezért alkalmaznak inkább szürke egér modelleket,de engem ez legtöbbször arra ösztönöz, hogy ne vegyem meg a ruhát, még akkor sem ha tetszik.
2021. aug. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

mert igy neznek ki a modellek. nagy csak 80 kilos, vorosfeju, kerekarcu, tenyerestalpas teheneszlanyok vannak a vilagon.

az utolson, utolso elottin valoban gaz a poz, szerintem mar nem tudnak mit kitalalni, aztan marad ez a kitekert fura poz, a 2-on meg fura fejet vag a csaj, szinten olyan okbol, hogy mar nem tud mit csinalni az arcaval. de szerintem az 1-vel meg a 3-al nincs gond, nem mosolyognak, mert ez nem evkonyv, itt elvileg a ruha a lenyeg. de szerintem magukkal a lanyokkal nincs gond.

2021. aug. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem már, és borzasztónak találom. Nem azzal van a gond, ha ezek a modellek nem szépek, vagy akár átlagosak. Hanem hogy még tesznek is rá egy lapáttal, és a képeken már-már ijesztőek :(

A reserved és a h&m oldalán vannak kifejezetten nem szép fotók olyan modellekről, akikről szerintem simán lehetne előnyösebb képet is csinálni. Mert az egy dolog, hogy fogadjunk el olyannak mindenkit amilyen, de miért kell pont a nem előnyös oldalát hangsúlyozni?

ÉS azért sem értem, mert elnézve a fotókat tényleg kifejezetten a arc szabálytalansága ami feltűnő lehet, meg a haj csapzottsága, de arra azért kínosan ügyelnek hogy vékony legyen az az illető, már-már egészségtelen módon. Tehát semmivel nem lesz kevesebb ana tini, mert a képek nem az egészséges külsőt mutatják, hanem azt, hogy csakis csontsoványan lehetsz szép. De ha csontsovány vagy, akkor akár lehet ápolatlan is a külsőd.

Szóval én sem értem a koncepciót :(

2021. aug. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Így van, rátesznek egy lapáttal. Még ha van is valami szép a modellben, vagy teljesen átlagos, enyhén csúnyácska, direkt kihozzák belőle a legrosszabbat.


Reserved...

[link]

Tulajdonképpen egész szép arca van, de ilyen hajat többnapos nemmosással és aznapi nemfésülködéssel lehet összehozni. A ruhából pont nem látszik semmi - és sok ilyen kép van, ezek a fotók biztos nem azért ilyenek, mert "a ruha a lényeg".


[link]

Ez mi? :D


A művészetben van egy ilyen sznob szabály, hogy a realisztikus ábrázolás és a szépség nem jó, nincs művészi értéke. Művészeti képzéseken ezt el is mondják. Bizonyos szintig értem, mert tényleg vannak irdatlanul giccses dolgok, de a művészet is túlzásokba esik.

Arra gondoltam, biztos van valami ilyen sznob szabály a divatiparban is, hogy akkor jó a modell és a fotó, ha ronda. Valamit biztos tanítanak erről a divattal foglalkozó sulikban, mert nem hiszem, hogy minden márka/cég saját kútfőből csinálja ezt.


"a képek nem az egészséges külsőt mutatják, hanem azt, hogy csakis csontsoványan lehetsz szép." Szerintem inkább azt mutatják, hogy csontsoványan is lehetsz rusnya. :D Nem hiszem, hogy túl sok lány ezekre a modellekre akarna hasonlítani, legfeljebb arcban, némelyikre.


"A ruha a lényeg" tételt azért nem értem, mert minden más terméket jó hangulattal, életérzéssel akarnak eladni. A telefonnal kicsit a menőséget, modernséget akarjuk megvenni, a kólával a boldogságot, mert ezekkel kötik össze a reklámokban, és ezt akarjuk érezni mi is. Ezek a képek viszont csupa negatív érzéssel árulják a ruhát. Nem vágyunk rá, hogy "hú, én is ilyen fájdalmasan akarok mutatni ebben a cuccban".

És a divatfotókat nézegetve nem is tudunk elvonatkoztatni attól a kontextustól, amibe a ruhát helyezik, nem tudjuk nem látni a modellt. Így ha a modell nagyon eltér az átlagostól, magára vonzza a figyelmet akkor is, ha negatív irányban tér el. Sokszor azt nézem, hogy a modell olyan, mintha végstádiumosan, fájdalmak közt kényszerítették volna a fotózásra, vagy éppen zombivá változna, a ruha háttérbe szorul hozzá képest.

2021. aug. 10. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A testtartást én sem értem, azt viszont olvastam, hogy direkt nem csinos, feltűnő lányokat választanak a ruhákhoz, hogy a modell ne vonja el a figyelmet a ruháról
2021. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Esztétikailag rémálom, amit művelnek, de a modell nyilván tudna mosolyogni, meg normális pózokat felvenni és ha nem, akkor lehetne helyette olyat választani, aki igen. A modell azt csinálja, amit kérnek tőle és addig fotózzák, amíg olyan képek születnek róla, amilyet akarnak, az elkészült képekből azokat válogatják ki, amelyiket használni akarják.

Szóval ez mindenképpen egy szándékos, tudatos koncepció része, hogy ilyen modelleket válogatnak, ilyen pózokban, így fotózzák őket. Valószínűleg része annak, hogy meg akarják magukat különböztetni a többi márkától. Valószínűleg működik is nekik, mert ha nagyon nem működne, máshogyan csinálnák.

2021. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb lenne próbababára tenni, mint a kirakatokban.
2021. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!