Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A ruhára miért azt mondják,...

A ruhára miért azt mondják, hogy szett?

Figyelt kérdés
Úgy menőbb?Vagy más oka van?

2021. nov. 1. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálam a ruha az mindenféle ruha. Kabáttól a zokniig ruha. Kivéve, ha a webshop kategóriákat nézem akkor tudom, hogy az egyberuhákra gondol.

A szett meg egy alsó és egy felső. Pl melegítő szett.

2021. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azt nevezik szettnek, ami összetartozik. Pl. egy ugyanolyan anyagból készült nadrág és blézer, egy felső és hozzá egy szoknya, egy farmer és egy ugyanolyan dzseki stb
2021. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig jobban és meghonosodottabban hangzik, mint az “áutfit”, ahogyan a mai tinik hívják.

Egyébként, ahogy már előttem elmondták, nem egy ruhadarabra értik, hanem több ruha és akár kiegészítők összességére, amit az ember egyszerre magára aggat. (Pl. felső + nadrág + kabát + sál + sapka + cipő)

2021. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A ruháim az összes cucc, ami a szekrényemben és rajtam van.

A szettem vagy outfitem meg az, ami épp rajtam van, de a szett lehet összetartozó ruhadarabok összessége is, függetlenül attól, hogy épp hordom-e.


Amúgy a szett csak azért hangzik jobban, mert egy vagy két generációval előbb vettük át. Idővel az outfit is szokványos lesz, vagy pedig teljesen kikopik a nyelvből.

2021. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szett az, ami egyben van, a ruha nekem inkább csak egy-egy ruhadarab.

Egyébként én is a szett kifejezést kedvelem jobban, valahogy mindig kiráz a hideg, amikor az outfit szót használják, főleg ragozva "outfitemben". De én egyébként leginkább az öltözék, öltözet vagy ruhaösszeállítás szavakat szeretem használni, de persze nem szólok be ilyenek miatt senkinek.

2021. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem:

ruha = egy póló, vagy egy nadrág, illetve az egyberuha (szoknya) is lehet ruha

szett = összeillő ruhák, pl. szabadidőnadrág + dzseki szett

"outfit" = minden ami rajtam van egyszerre (főleg látható helyen, a fehérnemű nem feltétlenül része)


Amúgy használni nem igazán szoktam egyiket se, nem igazán beszélgetek öltözködésről. :D

2021. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szett az összes ruha együtt, ami éppen rajtad van. A zoknitól a nagykabátig.
2021. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!