Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melegítő, papucs, nylon kabát...

Melegítő, papucs, nylon kabát az utcára? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy rendkívül tud zavarni néhány dolog.

Az egyik az, hogy valami mű. Műbőr, műszőr, műakármi. Gyatrának és kellemetlennek gondolom. Nem pénz kérdése, hogy valódi, minőségi és tartós darabokat vásárolunk-e.


A másik pedig az, hogy valaki kimegy macinaciban az utcára. Meg egyéb olyan öltözékekben, amiket max otthoni körülmények között tudok elképzelni.


Az első tézist meg tudtam indokolni, de a másodikat annyira nem tudom. Egyszerűen így érzem. Én szeretek felvenni egy inget meg egy zakót, ha megyek valahova.

De nem várom el a full eleganciát (én sem vagyok az), egy farmer pólóval is teljesen jó tud lenni.

Viszont úgy érzem, hogy az igényes öltözködés jól néz ki és megtisztelem magamat is és másokat is egy esztétikai élménnyel. Nem tudom jól megfogalmazni.


A múltkor erről beszélgettem valakivel és próbáltam kifejteni, hogy a macinaci az szabadidőruha, nem utcára való. S erre ő azt mondta, hogy de neki, aki viseli, az a szabadideje. Akkor nem mindegy, hogy mi van rajta?

Egy kicsit itt megütköztem, de el is gondolkodtam, hogy tényleg...nem mindegy mi van rajta?


Bocs a hosszú bevezetőért, MOST JÖN A KÉRDÉS:


Ti mit gondoltok, hogyan illik megjelenni, milyen ruhadarabok az elfogadottak és mit sugall, aki inkább a kényelmet részesíti előnyben? Mit mondanátok az igényes öltözködés kapcsán pro és kontra?


26/F



2022. jan. 8. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Noss, hát én többnyire szeretek elegánsan öltözni, de tökre megértem ha valaki meg nem/ más az ízlése mint nekem.

Annyiban egyetértek veled, hogy tényleg sok olyan ruházkodású emberke van az utcán amiket álmomba se jutna fölvenni, se utcan se otthon és nem is értem hogy gondolhatták azokat jó ötletnek.


DE, én azt mondom örüljünk, legalabb van rajtuk ruha, volt szerencsem nyáron olyan úriemberekkel találkozni a tömegközlekedésen akiken még trikó se volt felül :D

2022. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért foglalkozol azzal, hogy mások hogyan öltöznek???


Öltözz úgy, ahogy neked igényes, és tetszik - és hagyd a fenébe, hogy másokról megintmásoknak mi a véleménye...

2022. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Amerikai hatás, egész pontosan néger divat. Szerintem gáz, de mindenki úgy öltözik, ahogy az igényszintje diktálja.
2022. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem oké a macinaci, ha ne kinyúlt, agyonhasznált, pl. boltba, sétálához, elmenni egy ismerőshöz. Nyilván pl. étterembe nem való.

Papucs is jó nyáron, de az is bizonyos helyekre.

Műszörme is jó. Pl. sokan allergiásak a valódira, vagy akár még a gyapjúra, kasmírra is. Na meg a szőrmére pont nem igaz, hogy nem pénz kérdése.

2022. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
néger divat egy nagy lóf@szt. Már rég nem csak a négerek öltözködnek kényelmesen az utcára. Egyébként nincs ezzel semmi gond, mindenki úgy öltözik ahogy akar, mások véleményét meg pont le kell sz@rni.
2022. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ne akard megváltani a világot... Sokfélék az emberek, sokfélén öltözködnek.


Ezzel az erővel odamehetnél a gyorséttermekbe, és agitációt folytathatnál, hogy miért ilyen igénytelen szemetet esznek... mikor annyi pénzért normális kaját is vehetnének maguknak. :)))

2022. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

#5 Minek idegeskedsz? Kik kezdték el ezt a mackóban mászkálást, talán a svédek? Nem, ez a stílus a fekete hiphop szubkultúrából jön, és ennyi.


Ami meg a kényelmet illeti: koszban élni is kényelmes, meg az is, ha felveri a gaz a ház elejét. A legkényelmesebb fel sem kelni az ágyból. Fogadok, hogy te is igényes vagy ezekre, és tisztán, normálisan, azaz kényelmetlenül élsz. De rengeteg kényelmes ruha van, ami nem melegítő, szerintem ma már senki nem hord kényelmetlen ruhát. Abban egyetértünk, hogy mindenki azt hord, amit akar.

2022. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na igen, a 7-es megfogta a lényeget.

Hogy hol van az a pont, ahol engedünk a kényelmességből, vagy a kényelmetlenségből?

A legkényelmesebb nem csinálni semmit.

Szégyelljük, ha gazos a ház eleje, vagy tiszta sár a konyha. De nem szégyelljük, ha macinaciban megyünk dolgozni. Hol válik ez el?


4-es: nem olyan nyilvánvaló, hogy étterembe miben megyünk s miben nem :D hála Istennek vannak még helyek, ahol szigorúan veszik a dress code-ot. :D

2022. jan. 8. 19:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne szégyellni, ha valaki macinaciban jár dolgozni? Én mondjuk nem abban szoktam, mert a munkahelyem megköveteli az elegáns viseletet, de ha más szabadon öltözhet, miért ne tenné?


“megtisztelem magamat is és másokat is egy esztétikai élménnyel.” Ez az egyik legnagyobb baromság, amit valaha hallottam. Kit érdekel, mi van rajtad?


Én nem másoknak öltözködöm, illetve sminkelek (ezt nem hoztad fel, de úgy érzem, ez is ide tartozik), hanem magamnak. Ergo sokszor van, hogy otthon farmerban és blúzban ülök, mert ahhoz van kedvem, az utcára meg igényes melegítőben megyek le, mert akkor meg ahhoz. Sminkelni is otthonra szoktam általában, mert szeretek vele kísérletezni, és komplett sminkben szoktam otthon ülni, úgy, hogy nem lát senki, csak én élvezem. Utcára meg lemegyek smink nélkül, vagy legfeljebb szempillaspirállal a szempilláimon. Miért? Mert nem érdekel, mások mit gondolnak erről. Ez nem igénytelenség, nem fürödni és kócos hajjal megjelenni az. De tiszta, vasalt, jó illatú ruhában utcára menni soha nem igénytelenség, még akkor sem, ha pizsamában mozdulsz ki.

2022. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Nálam a macinaci itthoni viselet, max túrázni veszem fel emberek közé.

A papucs is itthonra és strandra való.

De nőként én könnyen beszélek, mert pl papucs helyett millió féle szandálból választhatok a stílusomnak megfelelően. A férfiak kb választhatnak a nagypapis meg a túraszandál között.

De ez a mostani zokni-papucs kombó... Kiábrándító. Rosszabb, mint a szandál-zokni.

2022. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!