Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Őszintén, mit tud egy 100...

Őszintén, mit tud egy 100 ezer közeli, ill. feletti cipő, bakancs, mitől jobb, mint egy 15-30 ezres?

Figyelt kérdés

2022. jan. 12. 15:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

"Sokkal drágább félévente megvenni a trágyát, mint egyszer a drágábbat, amelyik évekig kibírja."


Beb@szna, ha egy 20-30 ezres cipő fél évig bírná.

2022. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Régen egy ember egy életre életre cipőt.

Kb ez közelít a valós árához.

Persze az hogy fast fashion, meg fogyasztásalapú társadalom, elvitte ezt egy más irányba. Látszólag olcsóbb a cipő, de valahol máshol megfizeted ezt.


Célszerűbb lenne ha csak MINŐSÉGI cipőt, bakancsot lehetne kapni kb 100e Ft körüli áron, és ha valami baja van, megjavíttatod. Kevesebb hulladék, kevesebb bosszankodás, és végérvényben hosszútávon kevesebb pénzbe is kerül. Ja, hogy kevesebb milliárdos nyugati tőkés lenne, az is igaz....

2022. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én vettem egy asics cipőt, gondoltam 40Kért 10 évig minimum bírja, 3 évig bírta csak, a decathlonban mondták, hogy ez egy speciális sportcipő, kilométerre tervezik nem időtávra.

Tavaly vettem egy bőrbakancsot, elméletileg 10 évig simán bírja, jó minőségű, varrott talpú, stb.

Eredeti áron negyven ezer lett volna, de kifutó termékként megvettem 30Kért.

Ha évente vennék egy cipőt 10Kért,az 10 év alatt 100000 forint lenne, így viszont csak 30K lesz. (mindig csak egy cipőt hordok egyszerre)

Lényeg hogy nem kell ki fizetni 100Kt, ha minőségi tartós cipőt akarsz, csak jó helyen kell keresni. Én pl a CCCben találtam, nem tudom milyen minőséget képvisel ez a bolt, de ha rosszat, én akkor is egy jó cipőt fogtam ki

2022. jan. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Az én deichmannban vásárolt Landrover bakancsom immár 5 éves és kutya baja. Volt vagy 15000 Ft. :-) Télen hordom majdnem napi szinten, néha veszek fel másik cipőt, ha pl. öltönyben vagyok. Tavasztól őszig kirándulásnál is viselem alkalmanként. Kényelmessége, vízállósága semmit nem romlott, külcsint tekintve úgy 80-90 százalékos. Egyszer cseréltem cipőfűzőt, évente veszek bele scholl talpbetétet. (de azt minden cipőmbe szoktam)

Nejemnek van egy három éves Dorko Everest bakancsa. Munkájából adódóan egész nap járkál, ősztől tavaszig azt hordja, alig visel mást. Mintha új lenne olyan a 20.000 forintos bakancs. (mindkettőnknek vettünk egy-egy Dorko Everesthez hasonló Dorko Slender sportcipőt is, amiket téltől őszig sokat használunk)

Az előző Columbia túrabakancsom 6 évig bírta. De az sem volt valami rettentően drága, kollégámtól vettem át ráadásul kedvezménnyel, aki lényegében nem hordta. Most egy hasonló 33000 Ft.

2022. jan. 14. 16:59
 15/21 anonim ***** válasza:
Magyarán nincs összehasonlítási alapod XD
2022. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nincs, soha nem volt 100.000 feletti cipőm, bakancsom! Épp ezért kérdeztem! Ha azt látom, az összes ismerősöm pár tízezresnél nem vásárol drágább lábbeliket, melyek lényegében évekig is bírják, akkor, mi értelme a drágáknak. Van nem egy haverom, akik rendszeresen túráznak, mégsem vesznek drágának mondható cipőket, bakancsokat. Munkahelyen beszélgetve a túrázók rongyrázásnak mondták. Kíváncsi voltam mások véleményére is, ezért született a kérdése kiírásom.

Köszönöm a válaszokat!

Én nem tehetem meg, hogy ilyen drága holmikat vásároljak. Feleségemmel, mi azok közé tartozunk, akik rontják a KSH átlagkereseti kimutatásait. :-( Mi nem érjük el az októberi 431.300.- Ft átlagkeresetet.

Lehet mondani, nem vagyok olyan gazdag, hogy kínai gyagyikat vegyek, de annyira sem, hogy drága holmikat. Amennyiben egy átlagos cipőbolti lábravaló 10-30 ezerbe kerül, és bírja évekig, akkor az szerintünk teljesen megfellelő.

2022. jan. 14. 17:24
 17/21 anonim ***** válasza:

16.-ra.


NEKED megfelel. Erre írtam, hogy amíg nem vagy vadász, sportoló, kommandós,..., addig nem tudod használni és kihasználni a termék tudását.

És ezért nem érzed a különbséget.

De pl., az első 3-4 napos erdei/hegyi vadászaton rájönnél, miért is jó egy téli terep bakancs 80-ért, mint a Nike 29999-ért akciósan.

2022. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2012 őszén az egyik első fizumból vettem egy Zamberlan alapmodell, bőr, túrabakancsot. Eleinte volt mellette másik, de jó pár éve ez a téli cipőm. Minimális törődéssel hibátlan. Ok, a fűző elszakadt már :) Még jópár év van benne. Akkori ára kb. 43e, most 62e ugyanott, kis túraboltban. Lehet utánajárással olcsóbb. Ennél többet nem adnék bakancsért, de látom valaki ennél olcsóbban is megoldja.
2022. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Tovább mennék a kérdéssel.

Milyen márkát ajánlanátok, mi számít szerintetek jó túrabakancsnak, téli vagy nyári verzióban?

Csupán érdekelne, melyek azok, amik nem kamuból (divatból) drágák, hanem valóban a minőséget, a tartósságot képviselik.

2022. jan. 14. 23:45
 20/21 anonim ***** válasza:

19.-re.


Howa


Haix


5.11


Blackhawk


Hanwag


Ezeket ismerem, és használtam is.

2022. jan. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!