Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a férfi karóráról? Mennyire számít ez minőséginek a maga kategóriájában?

Figyelt kérdés

Valamivel 100.000 forint felett kapható…


[link]


Én nem értek az órákhoz, annyit tudok hogy nekem speciel tetszik ahogy kinéz.


24/f



2022. febr. 12. 10:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
az a legfontosabb egy óránál, hogy neked tetszen. a többi másodlagos.
2022. febr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Michael Kors, ne már:D


Sima divatóra, se nem minőségi, se nem stílusos. Szerintem olyan márkától nem vásárolunk órát, ami gyárt ruhaneműket is.

De ha neked tetszik, vedd meg. Bár egy ilyen óra árából tudsz venni normálisat is.

2022. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mobilról csak kép nyílik meg, ez pontosan melyik típus? Nem ismerem fel, de szívesen megnézem a specifikációit. Az alapján pontosabban tudok segíteni.


Addig tipp következik a többi hasonló MC, meg egyéb hasonló divatmárka órái alapján:

Tippre elég szar, mármint ár/érték arányban. Ha név nélkül nézzük, akkor reálisan max 30-at ér. Ennél jobbat kapsz, ha mondjuk valamelyik minőségibb aliexpresses kínai órát nézed, pl Starking, Sea-gull stb. Barátnőmnek 25 ezerért vettem zafiros, 8 féllengéses, elég jó, tömör acélszíjas skeleton órát. Persze az teljesen más, de ha egy (tippre) alap japán kvarc, sima edzett üveges (megintcsak: tipp) MC 100 ezer fölött van, akkor ez a Starking 300 ezer lenne, ha rácsapnák az MC logót.

2022. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Itt az óra az eredeti oldalról:


[link]



“ MC 100 ezer fölött van, akkor ez a Starking 300 ezer lenne, ha rácsapnák az MC logót. “


Ebben igazad van, de azért nagyon sok óránál ez így van.


Sok Rolex amit mondjuk 20 millióért adnak és bár sok rajta az arány, stb. ha nem Rolex márkanév szerepelne rajta, akkor 2 milliót érne.

2022. febr. 12. 11:49
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze, Rolexet se vennék saját használatra, max befektetésbek, arról meg már pár évvel lecsúsztam. Ugyanakkor a Rolex legalább egy rendes óragyártó cég, nem egy fashionbrand, ami MELLESLEG gyárt órákat. Hatalmas a különbség. Legtöbben tudod mit csinálnak? Megbízzák az olcsó, de megbízható kínai céget, hogy ha már amúgy is gyártanak egy halom órát, csináljanak már 1 millió extra darabot ugyanabból, amire az ő logójuk kerülhet. Ezért tudod nagyon gyakran megtalálni tök ugyanazt az órát, vagy 99%-ban egyező órát más márkával, vagy akár márka nélkül 10 ezer forintért aliexpressen. Nem rossz minőség mondjuk egy 20 ezres Casiohoz képest, de 100 ezres pl Citizenhez képest nagyon is.


Megnéztem, több helyen is próbáltam utánaolvasni, továbbra is úgy gondolom, 105 ezret nem ér. Mashol 250 dollár környékén kapható, annyit se ér, de reálisabb. Le se merik írni, mi a szerkezet pontos típusa, csak egy generic "quartz" - ot odabiggyesztenek, azaz tippre valami 1000 forintos japán vagy kínai kvarc (félreértés ne essék: időt méri és legalább olcsó cserélni, ha bekrepál), üvegről hallgatnak, azaz könnyen lehet, hogy sima kristály, amit elég hamar rommá fogsz karcolni használat közben. A tok színezett, azaz az se lepne meg, ha 2-3 év alatt lekopna és hányadék módon nézne ki. Felületkezelési eljárástól meg a festék vastagságától függ. IP (ionos bevonat, ion plated) felületkezelés, előbb-utóbb lekopik és ocsmány lesz. Egyetlen plusz pont, már ha ez annak számít manapság, hogy 10 bar a vízállóság, ami akármilyen hétköznapi használathoz megfelel, még úszhatsz is benne. Generic számlap, generic indexek, generic mutatók.


Citizenből 80 ezerért zafíros, szebb, minőségibb számlapos, akár napelemes verziót kapsz.


Persze ha ez tetszik, és nem zavar, hogy lehúznak és pszichológiai marketinggel becsapnak, és megengedheted ezt a 100 ezret, akkor veheted, objektíven nézve nem rossz óra. Én is venném, ha 30 lenne és tetszene.

2022. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Értem.


Köszi, hogy így kifejtetted!


Akkor valszeg inkább nem veszem meg :)


Inkább körülnézek az említett Citizenek között, hogy van e ami tetszik…

2022. febr. 12. 12:22
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok szarka.😅


Aki ilyenekkel villog, arról le lehet vágni, hogy NER-közeli és ennyi. :D

2022. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#7. ????


Aki villogni akar az órájával, ráadásul jól kereső politikus, az nem 100.000 forintos órát fog hordani.

Inkább 50 milliósat.


Amúgy rengeteg jobban manager hord milliós órákat, akik akár abszolút politika mentes életet élnek.


Ez egy nagyon buta hozzáállás, hogyha van pénze, akkor már = NER-katona.

2022. febr. 12. 12:29
 9/25 A kérdező kommentje:
Jobban kereső*
2022. febr. 12. 12:30
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Lol - NER-lovag 100 ezres MK-val. Duplán körbe lenne röhögve. Náluk alap a másfél milliós Cartiet Clé ugyebár...
2022. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!