Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kik veszik a márkás/luxus...

Kik veszik a márkás/luxus termékeket?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert itt folyton mindenki azt írja, hogy ő nem ismeri a márkákat, meg neki jó a kínai póló és a DM-es napszemüveg,és persze ő 346 forintból 4 főre készít jobb vacsorát, mint egy étterem 10000-ért fejenként.

2022. ápr. 7. 19:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

röhögni fogsz, de legtöbbször pont azok, akik nem engedhetnék meg maguknak... De ezzel akarnak vigéckedni, trendin villogni a haverok előtt...


Minimálbér-közeli kolléganők rendszeresen Starbucks-kávéval a kezükben billegnek be reggel az irodába...


Én, majdnem hétszámjegyű bruttóval, sajnálnék ennyi pénzt egy kávéra...

2022. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
45%
1-es nem lehet, hogy Ők csinálják jól és inkább csak próbálják kiélvezni az életet egyfajta élj a mának attitűddel? Mert aláírom vannak műmájerek is, azokkal más gond is van. De majd milliós bruttóval sajnálni egy kávéra (ami mennyi is?) a pénzt talán már a másik véglet, persze ne értsd félre. Én is inkább ez utóbbi csoportot erősítem, csak azt mondom, hogy nem biztos, hogy ez a jó hozzáállás.
2022. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

2. Felreérted.


Egy JÓ kávera siman beülök a duplájáért is egy kavehazba v cukraszdába.

De egy papírpoharas löttyért nem adok ki ennyi penzt.

2022. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

A kisstílű sznobok, akik azt hiszik, hogy ettől többek lesznek.

Lehet, hogy egy omladozó panelben nyomorognak, és kényszeresen majmolják a divatot, csak azért szereznek be luxus holmikat (vagy hamisítványt), hogy gazdagabbnak nézzék őket, vagy felvágjanak.

A “márkás” jelző ma már tág fogalom. Annak, aki csak egy hónap alatt szétfeslő kínai rongyokat vásárol, annak egy H&M ruha is márkás.

Míg más simán legagyizza a tipikus hypebeast és “kisluxus” márkákat (Calvin Klein, Guess, Fjallraven, Adidas, Nike) amik még messze nem annyira drágák, de a tiniknek pont jó, mert könnyebben kihisztizik őket a szüleiktől, hogy aztán villoghassanak vele a “tizedik cében”. Vannak, akiknek csak a Chanel, a Dior és az Yves Saint Laurent számít márkának.

2022. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

3.-ra.


Na igen, fontos pont az ÁR/ÉRTÉK ARÁNY.


Nekem mobiltelefonra 10.000 a max. amit kiadok, nyomógombos, alap vacak. "buta telefon"

A napszemüvegre és a bicskára nem sajnálom. Mindegyik átlag 40-50.000. És nem 1 van.

2022. ápr. 7. 20:29
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
3-ra, ja hogy a Starbucks nem is jó? Én nem tudtam bocsánat, látod azt sem tudom milyen árban van.:)
2022. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
6. Nem mondanám h rossz - de azert nem is a top.
2022. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Az előbbi kommentekre reagálva

..

Én meg pont azt nem értem, hogy aki megteheti, az miért nem élvezi az életet? Pont azt vettem észre, hogy akik nagy nehezen összekuporgatnak annyi pénzt, hogy el tudjanak menni egy hétvégére nyaralni, azok sokkal jobban tudják élvezni az életüket, és sokkal boldogabbak. Ezzel szemben akiknek milliós fizetésük van, 1-2 kivétellel semmit sem tudnak élvezni, és egy boldogtalan családban élnek begyöpösödve. Nekem senki se mondja, hogy ez nem így van, mert a saját szememmel látom nap mint nap.

A szembeszomszédom iskolaigazgató, a férje pedig mezőgazdasági vállalkozó. Kettőjük havi bevétele simán másfél millió felett van. Mégis egy ezeréves, repedezett falú házban élnek, egy 20 éves autóval járnak és soha nem mennek még nyaralni se. A gyerekeiknek nem adnak pénzt, mert hát azok keressék meg maguknak. Akkor mi értelme a pénznek? Mert felvágni azt tudnak a fizetésükkel, csak épp látszatja nincsen. Sose értettem az ilyen embereket, és szerintem nem ia fogom.

2022. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

8. Egybitesen szemleled a vilagot.


Nem mindenkinek az az elet elvezete, hogy szórja a pénzét...


Nekünk pl van egy közepes vitorláshajónk a Balatonon. Plusz telente járunk síelni. Vsgy hetvegenkent etterembe ha épp nincs kedvem főzni... színház, müpa, zeneakademia... havonta akar többször is...


De haszontalan felszines dolgokra nem adok pénzt

2022. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Én nem is a pénzszórásról beszélek... hanem arról, amikor valaki csak ül a milliók felett és közben repül el felette az idő. Aztán 70 évesen rájön, hogy basszus milyen jó lett volna valamit kezdeni is ezzel, amíg volt rá lehetőség.
2022. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!