Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kik veszik a márkás/luxus...

Kik veszik a márkás/luxus termékeket?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert itt folyton mindenki azt írja, hogy ő nem ismeri a márkákat, meg neki jó a kínai póló és a DM-es napszemüveg,és persze ő 346 forintból 4 főre készít jobb vacsorát, mint egy étterem 10000-ért fejenként.

2022. ápr. 7. 19:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
A tehetős embereket nem érdekli a pénz/márka, mert elégedettek vele. Azoknak kell Vuitton-nal és Calvin Klein-nal pózolni, akiknek nincsen és túl akarják kompenzálni az egzisztenciális nyomorukat.
2022. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%
Ez így van. Na meg nézzünk még két fontos kérdést: az egyik, hogy a legdrágább divatmárkák (Vuitton, Balenciaga, Chanel) is a csőd szélén vannak, a Balenciaga tesco-s szatyort tervez, Vuitton maszkokat gyárt, stb., mert az emberek már nem igen vesznek drágán, még ha megtehetik se, a gazdag ember azért okos ember is, és kabátot vagy nadrágot kabát vagy nadrág árban vesz. Ami lehet 3x-4x több, mint egy 20 ezres kabát, tehát 80-120 felett már a gazdag se vesz kabátot, max. szőrmét. Ez mellett a nagy divatmárkáknál vagy 5 éve nem lehet látni ötletes tervezéseket, és az emberek már nem vásárolják, mert kiábrándultak a márkából. Tehát ami drága, az mára stílustalan lett. De elhiheted, ha egy tehetősnek megtetszik egy drága és jól kinéző kabát, azt meg fogja venni. Csak ahhoz már tényleg kell valami extra design, pl. hímzett-festett kabátok, bőrcsodák selyem és fémcsatos megoldásokkal, stb. A másik, hogy a tehetős ember NEM a pénzt akarja költeni, nem is gyűjteni, inkább a pénztermelés művészetének él.
2022. ápr. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
#12: Ja-ja, a Tommy Hilfiger is évek óta a munkaruházati termékekben nyomul. Nagyobb mennyiség, hisz tömegigény van munkaruhára - kisebb haszon% de a mennyiség miatt mégis nagyobb a profit.
2022. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Na de mik a szintek, és hol a határa a "felesleges"-nek?


Pl.: Napszemüveg. Azért ne a DM-es 1500 forintos legyen a tökéletes, mert minek jobb szint. De pl. egy Ray Ban 60-ért, az mi?


És ott van az egyéni preferencia is, pl. én sosem adnék pénzt okostelefonra, sőt, a cégest sem vettem át. 10000 forintos, nyomógombos Nokia műszerem van. Te meg lehet nem adnál 40-et egy bicskáért.

2022. ápr. 8. 08:39
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
Nekem meg bicska nem kéne. Semennyiért sem, nemhogy 40 ezért.
2022. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#14: minden termék, szolgáltatás, stb. esetében van X ft-os meg 30X forintos lehetőség.. És a kettő között mindenféle. A meglévő igényeket kielégítik, minden szinten van kereslet...


Persze, hogy vannak egyéni preferenciák!


Az #1-ben leírt kolléganőm példáját se azért említettem, mert _az_ zavar. Csak mint jelenség.

De ha ugyanezek az emberek mindenki mást szidnak, hogy nem elég semmire a fizetésük, az azért felvet néhány gondolatot...

Nem hajlandóak továbbképezni magukat, ímmel-ámmal cisnálják a munkát, és a poltiikától kezdve mindenki más hibás, hogy annyi a fizujuk....

2022. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

16-ra persze mert minden diplomás embert megfizetnek igaz? Ne csak a saját példádból indulj ki légyszíves.

Különben tényleg nem lehet ezt így kategórizálni mert látod van aki egy luxus bicskát vesz, de a telefon már nem fontos. Ugyanolyan keresetűnél lehet éppen fordítva stb. Talán úgy lehetne valósabb képet kapni erről, ha úgy szólna a kérdésed, hogy: mely luxusnak számító termékeket vásárolod és milyen havi keresettel illetve vagyonnal rendelkezel?

2022. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17: hol írtam én diplomáról...???


A "továbbképzés" ezerféle lehet... Nem csak diploma.

2022. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%
Pont ezért írtam diplomát, mert ott is vannak valós bajok fizu terén hát akkor egy továbbképzéstől mit várjon a munkás. De ez területenként változó, csak azért írtam, hogy ne csak a saját területedet lásd illetve egyből nem lehet általánosítani.
2022. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten, diplomásként is van egy csomó továbbképzési lehetőség....

Bele kéne tenni egy kis energiát - panaszkodás helyett.

2022. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!