Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Pénteken megyek első állásinte...

Pénteken megyek első állásinterjúmra, mit vegyek fel? Még egyetemista vagyok, és mellette vállalnék munkát. A munkakör pénzügyi tervező, tehát ez komoly álláslehetőség?

Figyelt kérdés
Én most hirtelen egy szürke szövetnadrágra és fehér blúzra gondoltam, fekete cipővel és fekete blézerkabáttal! ez jó? jaj most úgy izgulok! 22L
2010. szept. 15. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó választás.:-)Én is így mennék.
2010. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tökéletes!

Én az első interjúmra szürke kosztümben mentem, halvány rózsaszín blúzzal. Meg is kaptam az állást! Na gondolom nem a ruhán múlt, de szerintem sokat számít!

Sok sikert!

2010. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó így, bár jó lenne valami élénk szín is, pl. piros vagy bordó sál, hiszen fiatal vagy! Sok helyen nézik az egyéniséget is, erre a ruhából következtetnek.

2 jó tanács még:

- ha innivalóval kínálnak, mindenképpen köszönd meg és fogadd el, ha nem teszed, azt hiszik, önértékelési zavaraid vannak és nem mered elfogani

- az állást az kapja meg, akin látják, hogy nagyon meg akarja kapni, úgyhogy ne légy szégyellős

+1 helyzettől függően lehet szolídan viccelődni, pl. tőlem kérdezték, hogy nem akarok-e gyereket hamarosan, én meg mondtam, hogy de igen, amennyiben tudnak valakit, aki elvesz feleségül. Röhögtek, és megkaptam az állást.

2010. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tényleg első interjúm lesz. Hu, nagyon izgulok. Mire számítsak még? gondolom megkérdezik ,hogy miért itt szeretnék dolgozni, a suli mellett miért szeretnék dolgozni?
2010. szept. 15. 15:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Na ez tök jó. Köszi a tipekket, megfogadom. Van egy csikos ingem az is jó választás lenne? Fehér alapon piros csikok.
2010. szept. 15. 15:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy bróker ismerősöm,aki igazgató is. Ő szokta mesélni, hogy amikor jönnek felvételire, nyári gyakorlatra, csak a tudást nézik, hiába van miniszoknya , vagy hosszú nadrág.

Olyan ruhában menj, amiben dolgozni is fogsz, nem biztos, hogy szuper ünnepélyesen kell kinézni. Mehetsz a szürke nadrágba, de nyugodtan vehetsz fel olyan elegáns felsőt, ami színesebb, ami a te stílusod. Az légy, aki vagy.

2010. szept. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze, az embernek önmagát kell adnia. Amugy hétköznap sportos és mégis elegáns ruhákat kedvelem. Gondolok itt farmer, egy ing és pulcsi. De szerintem állásinterjúra nem vehetek pulóvert, ezért marad a blézer.
2010. szept. 15. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:

hülyeség, h nem nézik a ruhát...abból látszik legjobban, h mennyire veszed komolyan az egészet...a harsány színekkel óvatosan, mert nem feltétlenül lehet jó.

Sok sikert az interjún :)

2010. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az általad összeállított ruhakollekció oké állásinterjúra.

Szerintem a harsány színekkel vigyázni kell, mert abból is következtetéseket vonnak le. Például pirosba ne menj.


Én pont azt tapasztaltam, ha full görcsösen akarod a munkát, hogy akkor sosem kaptam meg. Persze inkább mutass több érdeklődést, mert az izgalom úgyis visszavet belőle.


Etikett szerint én is azt olvastam, ha kínálnak valamivel, azt el kell fogadni, de én általában úgy izgulok, hogy majd be pisilek, úgyhogy én tutira nem fogadnám el. Hacsak nem lennék szomjas.


Sok sikert!

2010. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Na hogy sikerült az interjú? És végül mibe mentél?

2010. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!