Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem találom a saját...

Miért nem találom a saját öltözködési stílusomat?

Figyelt kérdés

Mostanában nagy zavarban vagyok, hogy milyen outfit kényelemes, illik hozzám meg minden. Mintha 2 féle személyiségem lenne, mert egy részt szeretem az ilyen fiús, streetwear bézs és átlagos színeket meg melegítő nadrágokat egyszerűbb pólókkal. De közben meg szeretnék csinosan is öltözni, de ennél csak a farmer plusz szép felső jut eszembe, meg fekete nadrág, nincs nagyon ötletem. Vannak olyan pólóim amiket sosem veszek fel de nem akarom kidobni, mert jól néz ki mint koponyás. Miért vagyok ilyen zavarban? Még ha nem is lenne bizonyos stílusban ruháim, akkor is zavar hoyg nincs és sokat gondolkozok hogy veszek olyanban de nem tudok dönteni, mi illik hozzám...Vékony vagyok így nehezebb is kicsit.

Lehet mert hiába veszek fel csinos outfitet akkor sem érzem magabiztosnak magam? A frizura is nagyban tesz hozzá? Új frizurát is szeretnék, de annál is ilyen zavarban vagyok, egyszerre tetszik sok. Hogy maradhatnék 1 adott stílusnál ami illik hozzám? Nem szeretnék naponta változtatni stílust, mert most sajnos ezt teszem, és szeretnék 1nél maradni legalább 1 ideig hogy lássam hogy áll. Hogy deríthetném ki milyen stílus illik hozzám, ha magamtól semmit nem látok jónak? Nincsnek barátaim..:(

Nadrágban is csak farmert tudok elképzelni, pedig szeretnék több színt is hordani mint rózsaszín, lila, zöld...mert fejemben mindig csak ilyen bézs, sötétebb árnyalatok vannak...Főleg így hogy már felnőtt vagyok (csak számokban, fejben még tininek érzem magam) nem sok stílust engedhetek meg magamank mint amiket a fejemben elképzelek, mint egy időben volt ilyen fekete góth időszakom is, de az nem illet hozzám bár néha igen...de azt már nem merem elővenni, pedig egyszerűbb lenne ha csak feketében lennék. HUszonéves vagyok, nő...valami tipp, segítség?

OCD is közrejátszhat esetleg? mert az van és hátha van valami de ha nincs akkor ezt a mondatot ne vegyétek figyelembe.



2022. aug. 6. 00:16
 1/6 A kérdező kommentje:
mert iylen kényszert érzek hogy rendszeresség legyen és hogy kényelmes de most össze vissza kavarodnak a gondolataim...nincs személyiségem se úgy érzem, nincs külső benyomásom sem
2022. aug. 6. 00:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy te jól érezd magad. Esetleg nézegethetsz különböző stílusokat, pl tiktokon a @namsfashion oldalon van egy csomó ilyen videó.
2022. aug. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Menj el egy nagy turkálóba párszor, ott mindenféle stílus vegyítve van általában, biztosan találsz majd valamit ami tetszeni fog.
2022. aug. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose értem, hogy hogy tudnak az emberek ekkora ügyet csinálni ebből a stíluskérdésből. Felnőttkorban már a kutya se figyeli, hogy kinek milyen a "stílusa", és buta dolog is, hogy sokan direkt be akarják skatulyázni magukat egy címke alá.

Sablonválasz ugyan, de attól még igaz: azt hord, amiben jól érzed magad.

Azért nem tudsz megállapodni egy adott stílusnál, mert ahogy te is írtad, fejben még tininek érzed magad (egyébként üdv a klubban! 🤘😁), ezért szándékosan próbálod felcímkézni magad, hogy tartozz valahova, de közben a tudatalattid meg már érzi, hogy szeretnéd színesíteni az öltözködésed, új dolgok felé nyitni, nem leragadni a már bejáratott sablonoknál.

Engedd el magad, anélkül is lehetsz még elég tinilelkű, hogy az öltözködéseddel nagyon korlátozod a személyiséged.


Én is egyik nap még "nagyonrocker" vagyok, bandás pólóval, terepmintás nadrággal és oldallánccal, másnap pedig teljesen "átlagos leszek" és a kutya meg nem mondaná rólam, hogy amúgy zúzós punkrock szól a fülesemből.

Nem dől össze ettől a világ, jó ez a kettősség 😉

2022. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Az oversized pólókat is szereted??
2022. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is többféle stílus tetszik. Rájöttem hogy butaság lenne egyfélébe bekategorizálni magam. Van amikor csini ruhába öltözöm, de van amikor inkább valami alternatív stílusú összeállítást választok. Inkább arra koncentrálok hogy azokat a ruhadarabokat találjam meg amik tetszenek, és ezekből kialakítsak egy rám jellemző stílust.
2022. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!