Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nekem hiányzik az, hogy...

Nekem hiányzik az, hogy elegánsan, stílusosan öltözködjünk illetve, hogy legyen egy egységes stílus?

Figyelt kérdés
Ha megnézel egy régebbi filmet, mondjuk 1980-nál régebbi korokból, akkor az emberek sokkal egységesebben öltöztek. Így volt egy stílus, amit nagyjából mindenki követett és nem volt ilyen össze-vissza az utcakép. Manapság nincs semmi uralkodó stílus, akármiben lehetsz, ami persze kényelmes, de esztétika szempontjából szörnyű.
2022. okt. 11. 13:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden korszaknak megvolt a divatosabb, hivatalosabb, hétköznapibb, gazdagabb, szegényebb, vidékibb', rendszerellenes viselete. Még itthon is, a kommunizmus alatt. Egységesebb öltözet talán a háborúk előtt volt, pl a század eleji Anglia eléggé egy sémára épült, még a gyerekeken is kb felnőtt ruha van, mert erre volt pénz. Színek kb nincsenek, nagyjából a zakó / öltöny / kalap, ami azt sejteti, hogy nem a száraz zsemlét tologatod nap mint nap.


https://www.youtube.com/watch?v=5HbElEqm1TQ

2022. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem, dehogy. Mindenki úgy öltözködjön ahogy neki praktikus, kényelmes és tetszik.
2022. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Metionin ***** válasza:
86%
Én meg pont annak örülök, hogy ma már mindenki azt vehet fel, amit akar. Őszintén, kit izgat, hogy az utcán az emberek különböző ruhákban vannak? Ki figyeli ezt? Miért lenne jó ugyanúgy kinézni?
2022. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

Épp ellenkezőleg.

Nem értem minek egyáltalán az egyenruha is bizonyos munkahelyeken meg iskolába. Miért kell az örökös dresscode? Miért akarják beazabályozni idegenek hogyan öltözködjek? Miért kell sokaknak felvenni olyan felsőt ahol rajtavan a cége logója? Az ember nem a cég tulajdona nem szabadna se rányomni a logót, se beszabályozni a viseletüket.

2022. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

#4

Az ember nem a cég tulajdona, DE munkavégzés közben nem önmagát képviseli hanem a munkahelyét.

Ráadásul van ahol praktikus oka van, pl egy boltban a vásárló könnyebben megtalálja az eladót logós öltözetben, mintha kiabálni kéne hogy "hol egy eladó?" :D

Teljesen rendben van az egyenruha, logós viselet stb - nyilván amíg csak munkavégzés közben kötelező.

2022. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
#4, dehogynem (illetve részben), aláírtál egy szerződést, hogy az ottani követelményeknek és elvárásoknak megfelelsz, ha ebben van dresscore, akkor annak is.
2022. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarnék úgy kinézni mint másik 7 milliárd ember!?
2022. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Munkahely az más. Magánéletben nem. Más embereknek más áll jól, különböző a hőérzetük stb., és akkor a kényelemről még szót sem ejtettem.
2022. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Én fizikai munkát végzek például, és sokkal silányabb kényelmetlenebb munkaruhát kapok, mint ami otthon van. Az a baj, hogy nincs rajta a céges logó...

Nyilván viselem mert bent van a szerződésbem csak sokszor gondolkodom el rajta mikor lépünk már túl az emberek uniformizálásán az élet apró területeiben is ahol nincs szükség rá

(4 vagyok)

2022. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Hol vagy uniformizálva a munkahelyeden kívül?
2022. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!