Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ilyen népszerű manapság...

Miért ilyen népszerű manapság a cosplay, még hétköznapi viseletben is?

Figyelt kérdés

Már az utcán is szokták néha hordani, pl:

[link]



2022. nov. 28. 19:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan az én válaszomat törlik, miközben te provokálsz napok óta a cosplayerek ellen a kérdéseiddel? :DDDDDD
2022. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
34%
Régebben meg az emo volt a divat. Elmúlik majd ez is.
2022. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
#1, a cosplay is öltözködés és most engem ez a téma érdekel, ezért írok róla kérdést. Külön cosplay kategória meg nincsen, szóval ide írom őket.
2022. nov. 28. 20:07
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Semmi gond nincs azzal, ha az ember érdeklődik, azonban te érdeklődésnek beállított provokációt csinálsz azzal, hogy direkt kevered a "hétköznapi" ruhákat a cosplayekkel.

Mikor "hétköznapi" ruhás kérdéseket raksz ki, rendre cosplayekkel teszed, most a cosplayes kérdésednél pedig egy hétköznapi szettet.


És hogy miért provokáció ez?

Az olyan válaszok miatt, amik itt is megjelentek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


Mert az emberek direkt rámennek a kérdésre, mert próbálnának segíteni, és cosplayeket látnak.


Érdekes módon a Killuás cosplayes kérdésednél be tudtál rakni utána hétköznapi szetteket is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


Még ha TÉNYLEG csak a szett érdekelne, akkor meg tudnád oldani olyan képekkel is, ahol nem látszódik, hogy az emberen, aki viseli, paróka van.

Például a Killuás kérdésnél egy ilyen képpel:

[link]


De mivel direkt olyan képeket raksz ki, ahol egyértelműen látszik, hogy cosplayről van szó, és próbálod "hétköznapinak" beállítani, szimplán csak provokálsz.

2022. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Az általad linkelt 2 kérdés közül egyikben sem beszéltem hétköznapi viseletről.


Az 1.-ben csak annyit kérdeztem, hogy melyik nemen állna jobban, azonban segítség helyett inkább én kaptam lehurrogást, hogy már megint a cosplay.., míg a 2. pedig csak egy normális öltözet volt (fekete rövidnadrág + fekete garbó + fehér póló) amiben semmi cosplay nem volt és ott ugyanazt megkaptam mint az 1. kérdésnél.

2022. nov. 28. 20:25
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

Aki szereti ezt a világot, annak 1, 5, 15 éve is közel állt ez a stílus a szívéhez, és ez az idő múlásával nem fog megváltozni. Akkor sem, ha egy idő után már nem jár mindenhová cosplayben.

Az más kérdés, hogy vannak olyan periódusok, amikor a popkultúra ideig-óráig felkapja a rétegműfajokat (zene, filmes és egyéb érdeklődés téren), amikor a szánalmas divatmajmok pár hónap erejéig “hűűdeelvont” szerelésekben pózol, aztán miután [szerintük] “vérciki” lesz, ráugranak valami új agymenésre vagy visszaállnak a futószalagon gyártott barbik közé, mert addigra már nem kényszeres “különlegeskének”, hanem újra sznob tömeglibának kinézni menő.

10 éve is volt egy cosplayes/anime hullám, aztán lecsengett.


Amúgy a szürke hétköznapokban nincs szerencsém ennyire kedves, nyitott, szeretetteljes emberekhez, mint akikkel az ilyen rendezvényeken összefutok 😊, szóval mindig boldogan megyek 20 év fölött is. Állítom, a korosztályomból és nálam idősebbek közül többen jönnek ki, mint a nagyon fiatal gyerekek.

Amúgy elég extrém vagyok külsőségekben hétköznapokon is.

2022. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
43%

#6 vagyok: Azt még elfelejtettem, hogy szerintem amíg az ember nem követ el közszeméremsértést a megjelenésével, bátran viseljen azt, amit szeretne.

Nincs értelme csak a “közvélemény” és a sztereotípiák miatt megfosztani magunkat az önkifejezésünktől.

A fűzős, romantikus stílusú, vámpírosabb darkos ruhák szerintem elég ízlésesek.

2022. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

És higgyem el, hogy nem provokálsz, miközben egy Killua Zoldyck cosplayre azt mondod, hogy semmi cosplay nincs benne :DDD

Ismét elmondom, ha TÉNYLEG CSAK A RUHA lenne a lényege a kérdésednek, nem olyan képet raknál be, ahol egyértelműen látszik, hogy cosplayről van szó (a paróka és/vagy smink miatt).

2022. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%

Amit linkeltél nem cosplay:D

Amúgy nem hordják minden nap

2022. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
#9, de cosplay, Sherlock Holmes-nak próbál öltözni. (Ugyan az a logika, mint a másik kérdésnél, ahogy Killulára, egy sima, öltönyre, stbb..-re is rámondták, hogy cosplay, tehát ez is az.)
2022. nov. 29. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!