Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Európában miért nem divat...

Európában miért nem divat férfi/fiúnak nyitott lábbelit hordani mint mondjuk Amerikában minden államban nem csak ahol meleg van?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy 90% aki nyáron szandált visel vagy olyan lábujj közötti papucsot az nő/lány. Valamiért ha fiú vesz fel olyat akkor beszólnak hogy meleg vagy hogy trehány stb. Nők beszokták írni hogy a férfi lábfej csúnya és igénytelen, szőrös stb de ez nem mindenkire vonatkozik. Minden fiú csak sport cipőt hord nyáron is.

2023. jún. 3. 23:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
68%
Én hordok flipflopot, de meleg vagyok :)
2023. jún. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Párom meg apukám simán hord papucsot nyáron.
2023. jún. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bajom azokkal akik hordanak, de én nem hordok.

Otthon még elmegy, de bárhova megyek, nem érzem komfortosan magam benne. Egy cipő stabilan rajta van a lábamon, egy papucs meg könnyen leesik.

Oké, hogy nem mamut vadászatra megyek a városba, de valahogy akkor is jobbnak érzem a cipőt 😁.

Ha túrázok, akkor sem szeretek nyitott szandált, mert cipőben gond nélkül átgázolok egy dzsumbujos részen is.

2023. jún. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Amerika divat szempontjából más történelmet járt be mint európa. Ez már a 80-as években is nagyon elütött. Míg ott tomboltak a színek a 80-as években addig hazánkban a kommunizmus miatt szolidabbra kellett venni a figurát.

A mai napig vannak jelentős különbségek az államok és európai viseletek között. Példának okáért (erről youtuberek, tiktokerek tudnak beszálmolni, nem a filmekből kell kiindulni) ott előszeretettel hordanak a mindennapokban leggingst, melegítőt. Itthon (értelmesebb körökben) ez csak akkor megengedett ha valaki kutyát sétáltat vagy görcsöktől szenvedve megy el betétért a sarki abc-be, de szerencsére azért méltatjuk a divatot annyira, hogy normálisan felöltözünk munkahelyre vagy iskolába.

2023. jún. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nálunk van ilyen státusza, főleg a sportcipőknek. Meg hogy egy férfi furán néz ki anélkül. Máshol értelmesebben álllnak a kérdéshez. Ha szabadidős tevékenység, illetve nincs öltözködési elvárás, akkor szandál nyáron. Kényelmes talp és minimális felsőrész. Uniszex viselet, mindkét nem hasonlót hord. Flip-flop, Birkenstock típusok, túraszandálok. A déli államokban pedig mindenféle sarut, papucsot felvesznek férfiak is. Persze, a normális, ápolt láb elvárható és ezt szokták értékelni is. Akik nem erőltetik állandóan a zárt cipőt, azoknál általában ez nem is probléma.
2023. jún. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
erről most hallok először. itt Budapesten nyáron nem sokan járnak zárt cipőben nyáron, max munkába
2023. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Én csak otthon hordok, illetve tengerpart 50m-res körzetében. Szerintem ez az európai illem miatt van így.
2023. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Neked India, Pakisztán való. Ott mindenki papucsozik. Be vannak öltözve 50 fokban is, mint az eszkimó, de azért a papucs az qrva fontos. Egy retek az egész lábuk, meg ebben vezetnek, motoroznak, undorító.
2023. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok, de nyáron szandált veszek mezítláb. Nem tartom csúnyának a lábfejem, de legalábbis ápolom. Az sem utolsó, hogy lányok előtt szeretek mezítlábazni, persze nem ez az egyedüli ok, amiért ilyenkor szandált veszek. Ugyanakkor ha lehetőség van, pl. kertben, parkban leveszem a szandált is, és csak mezítlábazok.
2023. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én nyáron szoktam felvenni szandált, természetesen zokni nélkül, olyan helyen, ahol illő (pl. strandra nekem fura lenne cipőben és zokniban menni).

Én is azt látom amúgy hogy mostanában ez a nyitott lábbeli már nem divat, de nekem sokszor így kényelmes. 25/f

2023. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!