Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Visszaveszik a pár napja...

Visszaveszik a pár napja vásárolt nadrágot, ami kiszakadt? (kínai üzlet)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

4 napja vettem egy nadrágot az egyik kínai üzletben. Tökéletesnek tűnt, viszont 2 nap használat után kiszakadt az ülepénél, nem a varrás, hanem az anyag szétszakadt/repedt. Még sosem jártam így! Bicikliztem benne 4 km-t, lehet az is rátesz,mert picit megkopott az anyag, dehát a 6 éves olcsó pepco-s nadrágom is bírja még.


Kérdésem: mire számíthatok, ha visszaviszem?

A blokk meg van, a címke sajnos nincs. Mikor vettem, az eladóhölgy kiemelte hogy ha a címke is kell ha esetleg cserélném mérethiba esetén. Mivel jó volt rám a címkét kidobtam.

7 ezer Forint volt, nem szeretném annyiban hagyni. Kicsit félek, hogy belémkötnek, hogy esetleg miattam van. De szerintem ez akkor sem normális. Méretben jó volt, nem szorított, nem fesztüt, túlsúlyos sem vagyok.



2023. jún. 28. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem.
2023. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha normál használat mellett 2 nap után kiszakad, akkor az hibás és nem normális.

Szerintem egy próbát megér.

2023. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

Mindenképp megpróbálom, csak nem tudom mire számítsak, kár hogy nem lehet találni egyértelmű szabályt erre.

2023. jún. 28. 10:05
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem cserélték ki, meeert az anyag feslett ki, nema varrás engedte el, vagy vmi.

Mondtam, hogy igen, mivel silány az anyag, ez nem normális, hogy ennyi használattól kiszakad.

Hülye voltam és mondtam a biciklit, arra ráharaptak. Pedig a derekánál is elszakadt. Hiába mondtam, hogy biciklizés ide vagy oda, nem kellene annyitól kifeslenie.

A panaszkönyvet nem kértem el, nem vagyok olyan féle, de már kicsit bánom, mentem volna vele bármire is? Gondolom nem.

Csalódott vagyok, nagyon sajnálom azt a pénzt.

2023. jún. 28. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez elég gáz. Nekem egy csizmával volt ilyen. 1x volt rajtam és csak sétáltam benne.

Én elkértem a panaszkönyvet, és jeleztem, hogy a fogyasztóvédelemnek és a békéltető testületnek is fogok írni.

Akkor gyorsan hangnemet váltottak és visszaadták a pénzt :D

2023. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad :)

Erősen gondolkozom, hogy visszamegyek. Most végülis egyetlen egy eladónő dönrötte el, hogy "nem tudja visszavenni". Bennem volt, hogy most kéne mondani, hogy akkor egy felettest hívjon már, nézzük meg többen.

Mindenesetre írtam a megyei fogyasztóvédelemnek, hogy mi ilyenkor a teendő. Remélem válaszolnak.

2023. jún. 29. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!