Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az normális, ha egy 9 éves...

Az normális, ha egy 9 éves gumicsizmán repedések vannak? Mitől jöhetnek elő a repedések egyáltalán?

Figyelt kérdés

A bokahajlatnál oldalt már olyan repedés is van, ahol folyna befelé a víz.


Mondjuk a gumi öregszik, ez tény. Lehet, hogy ettől van. Gondolom, ezt semmivel nem lehet meggátolni. Hallottam, hogy valaki bekeni glicerines szappannal vagy fúj rá valami impregnálót, de az még az öregedést nem hiszem, hogy megállítja.



2023. jún. 28. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Használod, éri a napfény, öregszik az anyag stb. Én örülnék ha bírná ennyi ideig. Vegyél újat aztán kész.
2023. jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 9 év az sok idő és normális, ha ennyi idő után elhasználódik.
2023. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak az a fura, hogy a 2013-as vagyis 10 éves Aigle Parcours gumicsizmának meg semmi baja...


Amiről szó van, az egy 2014-es fekete Hunter amúgy.


Amúgy van egy 2015-ös Decathlonban vett sima fekete gumilovaglócsizma is és annak sincs semmi baja.


Szóval nagyjából mindhárom csizma hasonló korú és nagyjából hasonló mértékben használtam mindegyiket az évek alatt.


Lehet, hogy a Hunterből valami szart fogtam ki? (Elég neves gyártó pedig.)

2023. jún. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!