Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Olyan állásinterjúra ami...

Olyan állásinterjúra ami iskolába zajlik milyen outfitet vennétek fel?

Figyelt kérdés

Pár napja tettem le a pedagógiai asszisztens vizsgám és már találtam is egy helyet ahol elhelyezkedhetek. Van egy előzetes elbeszélgetés féle, nevezzük interjúnak - bár többnyire formaiság, nem gondolom, hogy ne alkalmaznának - és azon gondolkodom mit vegyek fel.


Tudom, hogy a fehér blúz, fekete szoknya a standard, de azon gondolkodtam, hogy lehet-e valami játékosabb, de közben elegáns dolgot felvenni? Mert mégiscsak gyerekek közé megyek nem pedig irodába.

Olyansmire gondolok mint például valami virágos ruhácska vagy pöttyös szoknya és valami elegánsabb felső.



2023. júl. 5. 15:22
1 2 3
 11/22 hosszúhajú ***** válasza:
67%
elhatároztam hogy nem fogok vitatkozni, de csak előjön belőlem a tanár. tudod ha az én órámra jönnél be strandpapucsba meg egy szegecses dzsekibe és egy skótszoknyába, valószínűleg így is megengedném hogy részt vegyél az órán, csak épp kialakulna bennem egy vélemény rólad. egy negatív vélemény. aztán dolgozhatnál keményen hogy ezt a negatív véleményt megváltoztassam rólad. nem rúgnálak ki, de nem keltenél szimpatikus benyomást. hidd, nem jó így kezdeni egy kapcsolatot.
2023. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
11 hát pont egy ilyen mentalitású ember nem való tanárnak. Egy tanár egy diákot vagy kollégát ne a kinézete alapján itéljen meg hanem a képességei és személye alapján. Az, hogy ki, hogy néz ki magánügy egy tanár ne folytsa el egy gyermek egyediségét és ne próbáljon belőle sprozatgyártmányt faragni.
2023. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 hosszúhajú ***** válasza:
67%
12 annyira emlegeted a személyiséget, nem tűnik fel hogy a kinézet a személyiségünket tükrözi? arról nem beszélve hogy az iskolát is megtiszteljük egy megjelenéssel, ami megint csak minősíti az embert hogy ezt a tiszteletet megadja-e. ha nem lenne releváns, a kérdező se tette volna fel a kérdést hogy mibe menjen. egy iskolába hogyan öltözöl fel, az pedig NEM magánügy mert nem egy játszótér, hanem egy oktatási közintézmény, akárcsak egy munkahely. ezért is volt régen az én időmben még iskolaköpeny. . a sorozatgyártmány hasonlat pedig jó távol áll attól, hogy megbotránkoztatóan avagy egyedien jelenünk meg.
2023. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Húha, nem hittem volna, hogy vita kerekedhet a kérdésből.


A 8 és 10-es válaszra térve: szerintem a kérdésem egyértelműen tükrözte azt, hogy adni akarok magamra és jó benyomást kelteni. Én személy szerint még utcára se veszek fel strandpapucsot, nemhogy állásinterjúra.

Másfelől, én csupán asszisztens vagyok, nem tanár. Bár néhol hallani, hogy hiány van asszisztensből is, azért nem hinném, hogy a munkaköröm egybevethető lenne a tanárhiánnyal - az pedig mélységesen elkeserítő lenne ha én kéne tanítanom szakirányos végzettség nélkül.


11-12-13-as kommentre reagálva:

Szerintem igenis fontos a megjelenés, de ettől még lehet valaki egyedi. Nyilván van különbség aközött, hogy valaki mondjuk valami nagyon alter külsővel jelenik meg, vagy elhanyagolt ruházattal. És fontos, hogy tudjuk, hogy az utóbbi azért van, mert nincs erre fordítható keret vagy mert leszarja a gyerek az egész sulit, az egész életét, a tanulást és egyben engem is.

2023. júl. 14. 08:50
 15/22 hosszúhajú ***** válasza:
Igen pont így értem. És azért azt látni hogy pénzügyi oka van vagy sz.rokbele mentalitás
2023. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

13. Ez annyira múltszázadi gondolkodás. Az öltözködés egyáltalán nem reprezentatív a személyisègre. A sorozatgyilkosok és bűnözők is sokszor elegánsan felöltözött jól szituált emberek akikről kinézet szerint senki nem mondaná meg a valódi énüket, nekem is pl. van / volt rengeteg gót stílusú ismerősöm akik állandóan szaggatott ruhakban, gót sminkkel, pentagrammal és stb. vel jártak iskolába és a tanárok ezért rendszeresen bántották is őket, hogy gusztustalanul néznek ki meg stb. (aztán mikor már hetek után is az volt óra előtt az első szava, hogy XY te mar megint undorítóan festesz meg is elégelte osztálytársam én vissza is szólt, hogy ő szerinte meg a tanár közönséges és gusztustalan. Jól is tette, és érdekes módon nem is merte a tanár ezügyben az igazgatóhoz fordítani a társam mivel ő pedig egy tündéri hölgy volt és a tanár tudta jól, hogy azért mert hetekig gusztustalan jelzőkkel illetett egy diákot őt azért ki is rúgták volna.) miközben meg a legjobb és legértelmesebb tanulók közé tartoztak akik sohasem bántottak senkit és semmit, és a versenyeken is állandóan dobogós helyeken végeztek.

Rám pl. meg egy hasonlóan múltszázasi gondolkodású tanár majdnem rámhívta általánosban a gyermekvédelmiseket mert, hogy én koponyás pólókban is jártam iskolában és nekem ezért a tanár szerint biztosan öngyilkos gondolataim vannak és bántanak otthon (nos hát egyiksem talált).

Az pedig, hogy a tiszteletet megkéne adni egy intézménynek vagy a kollégáknak az attól függ megérdemelték-e. A tiszteletet nem követelni és kérni kell hanem megérdemelni, ugyanis a kikövetelt tisztelet sohasem lesz valódi tisztelet.

Szerencsére már nekem a középsulis tanáraim között alig akadt 1-2 ilyen múltszázadi gondolkodású tanár és nekünk abban a suliban kölcsönösen ment a tisztelet és az, hogy hagyjuk a gyerekeket önmaguk lenni.

Aki ezt olvassa majd mint a kérdező is majd és mások akik tanárok vagy annak készülnek én azt tanácsolom, hogy hagyják a gyermekeket önmaguk lenni, hagyják őket kiélni magukat és ne a főnökeik és felettük állóikként nézzenek magukra hanem egyenrangú emberként akiknek a feladata egy olyan légkört megteremteni ahol a gyermek otthon érezheti magát hamár lassan többet is ülnek iskolában mint otthon, és ez az idő minél kevésbé legyen a diáknak teher és stressz.

2023. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16-os:

De még mindig nem arról van szó, hogy valakinek koponyás pólók a stílusa.

Hanem arról, ha valaki elhanyagoltan öltözködik.

Feltétezem te sem mész be sehova szakadt cipőben, büdösen, fél éve mosott hajjal.

2023. júl. 14. 15:41
 18/22 anonim ***** válasza:
17 meg kell figyelni a körülményeit. Én egy kisvárosban nőttem fel az alföldön ahol rengeteg volt a szegény család. Tudtuk, hogy valakinek nem engedhetik meg a szülei, hogy új ruhákban járassák a gyereket, valakinek a víz sem volt bekötve a házába. Mi inkább segítettük az olyanokat vittünk nekik ruhát vagy tisztálkodó szert. Aki meg megtehette volna de nem járt rendezett ruházatban elfogadtuk így. Olyan meg, hogy valaki büdös lett volna nálunk nem volt emlékeim szerint.
2023. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 hosszúhajú ***** válasza:
56%
16. ez a gót barátnőd annyit elárult magáról, hogy nem adja meg a tiszteletet sem a helynek, sem az alkalomnak. ez egy tanárnál így jön le. ez a provokáció. amikor pontosan tudod hogy nem illő, de sz.rsz rá és megteszed. ez már sokat elárul egy jellemről, mert nyilván te is tudtad hogy amiben iskolában mész az milyen hatást vált ki. ha te így provokálsz, miért várod el hogy más ne figyelmeztessen érte? te elvárod, hogy megértsék hogy te letojod az illemet. miért várod ezt el? többnek érzed magad? alapból így indítasz, hogy koponyás póló, de még te vagy kiadva. mit kéne tenni egy intézménynek érted hogy tiszteletet adj neki? nem elég ok arra hogy ne gót stílusba menj, az hogy tanítanak, felkészítenek? lehetsz önmagad, de egy bizonyos határon belül. mit szólnál ha a tanár hálóingbe menne tanítani csak azért mert önmaga akar lenni? mi miért nem tehetjük meg? azt írod hagyjuk hogy a gyerek önmaga legyen.hol húzod meg a határokat? és ha pizsamába akar menni, vagy ruha nélkül, hadd legyen önmaga? szerinted hova vezet ha az emberek állandóan csak a saját egojukkal foglalkoznak és egyáltalán nem érdekli őket csak az önkifejezés? szerinted mi lenne ha a tanárok fürdőruhába mennének tanítani hogy önmaguk lehessenek? és szerinted ha hagynánk hogy gyerekkorban azt csináld amit akarsz, akkor milyen felnőttek lennének később? sortban ülnének egy parlamentben? vagy vagy biciklis gatyában vizitelne az orvos? meg kell találni egy olyan keretet amin BELÜL önmagad lehetsz de még az illemet is betartod.
2023. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19 mint mondtam a tiszteletet nem kérni és követelni kell, hanem megérdemelni. Ha nem úgy kezdte volna a tanár, hogy kislányom undorítóan nézel ki meg stb. hanem tisztelettudóan megkéri, hogy vegyen visszább akkor már más lett volna a helyzet. Az idő pedig a te iskolaköpenyes időszakod óta változott. Mostmár az önkifejezést szorgalmazza minden haladó ember.

Az meg, hogy nekem automatikusan hálásnak kell lennem egy tanárnak mert felkészít, értelmetlennek látom, ő ezt a munkát és hivatást választotta akkor pedid azzal is foglalkozzon nem pedig, azzal a gyerek hogyan érzem jól magam, ha pedig úgy érzem sikerült tőle mindent megtanulnom az élethez akkor köszönetet mondok neki a ballagás alkalmával. Ha pedig olyan végletekben vájkálunk, hogy ha akar a gyerek / tanár ruhanélkül menjen iskolába az is azt bizonyítja, hogy már te sem tudsz ésszerű választ adni miért ne lehessen önmaga, ugyanis a közszemérem zavarást már a törvény is tiltja.

Tudományos kutatások, is bizonyították, hogy azok a gyerekek akiket fiatal korukban kevésbé tartanak szoros pórázon és hagyják, hogy kifejezhessék az akkori önmagukat sokkal kiegyensúlyozottabb felnőtté válnak. Ha ez nyugaton és a fejlettebb országokban már működik itt is ugyanúgy működne.

2023. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!