Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, csajok, asszonyok,...

Lányok, csajok, asszonyok, hölgyek! Szerintetek is bosszantó, ami női ruha fronton folyik?

Figyelt kérdés

Bemegy az ember szinte akármelyik fast fashion üzletbe, és mindenhol ezek a tiritarka, funkciótlan cuccok vannak. A női nadrágok 99,999%-án konkréten NINCS rendes zseb, csomóssor elől még be is van varrva. Akkor minek? Ha normális, zsebes, nem feszülős, rendes derekú nadrágot akarok, akkor át kell battyognom a férfi részlegre. Pólók dettó. Szeretem az egyszínű, galléros pólókat. Ilyen is csak a férfi részlegen vannak. A női részlegen tele vannak mintával, színekkel, feliratokkal, kövekkel, kivágásokkal, csillámokkal, strasszokkal, flitterekkel. Miért?

Hasonló ízléssel "megáldott" sorstársaim, ti hol szoktatok vásárolni? (Webshopokat ne írjatok, légyszi, mert szeretem élőben megnézni, megfogdosni, felpróbálni a cuccokat, ez a vakon rendelősdi nem az én műfajom.)



#divat #praktikus #strassz #uniszex #női részleg #normcore
2023. aug. 9. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Én testesebb vagyok de volt idő amikor nadrágot csak a férfi részén találtam. Valahogy a nők most nagyon ezt a vékony stílust nyomják. Nő létemre nem bántok senkit csak kicsit zavaró ez a vékony viselet.
2023. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Ezért nem találok én sem nagyon magamra ruhákat fast fashion üzletekben. A fél ruhatáram igényes turikból van.
2023. aug. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

"mindenhol ezek a tiritarka"

Én imádom, hogy végre vannak színek az üzletbe és nem minden fekete-fehér. Nem szeretem a nagyon élénk vagy nagyon sokszínű ruhákat, de örülök neki, hogy vannak színes darabok.


"funkciótlan cuccok vannak"

Szerintem nem ez az átlag. Az ember benéz pár ilyent és rájön arra, hogy mit nem tud kihasználni és mi a nagyon funkciótlan. Majd nem vesz több ilyent. Ki lehet kerülni őket simán, nem csak ilyenek vannak.


"NINCS rendes zseb"

Engem ez nem zavar, a legtöbb dolgot a táskámba tartom, munkahelyen a kulcsomat pedig a nyakamba hordom. Egyébként nem is szeretem azt amikor egy elegáns női nadrágot hord valaki és úgy megtömi a zsebét mintha egy kisgyerek cukorkaboltba járt volna. Biztos mindenki ismeri ezt a fajta igénytelen hatást, amikor a zseb megtömve kétszer akkora mint a viselőjének a combja.


"Ha normális, zsebes, nem feszülős, rendes derekú nadrágot akarok,"

Irigylem a problémádat. Nekem sajnos semmilyen fazon nem jó derékba. Ami feljön a combomon, az derékba eláll 2 számmal. Egyébként nem feszülős fazon manapság annyi van mint a rossz nyavalya, ez volt az elmúlt pár évben a divat.


"Szeretem az egyszínű, galléros pólókat. "

Engem a galléros pólókkal nőn és férfin is ki lehet kergetni a világból, így nem tudom ezen problémádat átérezni. Szerintem sokkal elegánsabb egy letiszult akár feszülős, akár egyenes fazonú rövidujjú semmint egy galléros póló.


"A női részlegen tele vannak mintával, színekkel, feliratokkal, kövekkel, kivágásokkal, csillámokkal, strasszokkal, flitterekkel. Miért?"

De most miért baj, hogy valakinek mintás, színes, bármilyen a stílusa? Ezt is hordja valaki. Én speciel a kivágottat, csillámost, strasszost, flitterest, feliratost nem, de szeretem a mintákat és színeket. Nem látom mi bennük az ennyire kivetni való. Mindig megjelennek ezek mellett a basic darabok is, szóval ha nem tetszik, szimplán két sorral alrébb mész.



Egyébként a leírásodból nekem az jön át, hogy neked nem a fast fashion üzletekkel van bajod hanem azzal, hogy valaki nem olyan mint Te és nem azt a stílust képviseli mint Te.

Nem fog senki elnézést kérni tőled csak azért mert Te "fiúslány" és nehezen találsz olyan darabokat amiket kedvelsz.

2023. aug. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sem egyszerű, én mindenhova csinos, elegáns ruhákat veszek fel (ami sokaknak inkább üzleties megjelenésnek számít). Na nekem főleg nem egyszerű ruhát venni, nagy ritkán a h&m-ben veszek blúzokat és nadrágokat.

Persze van néhány kényelmesebb (farmer és egyszínű, lazább top) kiránduláshoz, de ezeket is 4-5-6 évvel ezelőtt vettem, azóta ilyeneket nem tudtam.

Az meg, hogy mi a mai "divat", inkább nem minősíteném mert le fogtok pontozni (bár szerintem így is).

2023. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
3-as én ezzel nem értek egyet, engem is bosszant hiába nem vagyok vékony de azért az hogy ránk nincs normális méret ráadásul a méreteket is úgy kategorizálják, hogy máshol a 4xl meg a nem tudom hanyas egy elefántra elég miközben egy hörcsög vagyok azért az eléggé nyomasztó. És nem irígység a vékony külsőre de ha már létezünk így is akkor miért nem lehet normális elfogadó ruhadarabokat gyártani? Ráadásul aminek segge is van, mert ülepe nem sok nadrágnak van. Én elfogadom a vékonyakat de fogadjanak el minket is akkor.
2023. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Átbattyogni a férfi részlegre??


Ne mááár! Jesszus.

2023. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

5-ös: Hol kritizáltam én a teltebb embereket?

Én arról írtam, hogy csak azért mert a kérdezőnek ilyen tomboyos stílusa van, még nem az üzlet a hülye.


Egyébként nadrág fronton mint írtam, én sem vagyok megelégedve. Nem véletlenül lettem szoknyapárti, mert elegem van abból, hogy azt a nadrágot ami jó combba be kell szűkítenem derékba. Szerintem alapvetően a fa/téglalap alakú emberekre gyártják a farmereket az üzletek, mert az én panaszom közel sem egyedi.


Azzal valóban nem tudok azonosulni, hogy milyen a felhozatal a curve szekcióba, de mostmár úgy látom minden áruháznak van ilyen kategóriája. Nem tudom ott mi folyhat és talán pontosan ezért nem akarok hozzászólni a témához, nem látok rá, hogy milyen ott a méretezés vagy bármi ilyensmi.

2023. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem kritizáltad azt meg én nem mondtam, az hogy ezt szedted ki belőle az a te gondolatod, mint ahogy az enyém is az enyém.
2023. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Sunshinedoll ***** válasza:
84%
Én kicsit konzervatívan öltözök, nem hordok minszoknyát, shortokat, ujjatlan toppokat, haspólókat, meg úgy a nagy mintákat, színeket sem kedvelem, szóval én se tudok mit kezdeni ezekkel a testre tapadó, vékony, itt-ott kivágott, színes kis cuccokkal, ráadásul az alkatom miatt nadrágot is nehezen találok magamra, ami jól mutat, de azért mindig szoktam találni nekem tetsző dolgokat. Szerencsére ilyen full basic darabokat a legtöbb fast fashion üzletben szoktak árulni, illetve én szoktam online is rendelni.
2023. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
A férfi részleg meg tele van dögunalmas, fantáziátlan "csak legyen rajtam valami" basic cuccokkal, meg néhány idióta popfeliratos felsővel. És mivel a fiataloknak szánt ruhát kinyúlt rapperesre szabják, az idősebbeknél meg jókora sörhassal számolnak, ezért akármit vesz fel az ember, lógni fog rajta. Szerintem mindenkinek a saját részlegével van baja.
2023. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!