Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szeretnék női ruhákat vásároln...

Szeretnék női ruhákat vásárolni. Fiú vagyok, de elfogadtam magam és belátom, hogy lányként szeretnék tovább élni. Nincs bátorságom boltban próbálni, netről rendelek. Hogyan találom meg a jó méretet?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátnőim, akikkel tudnék próbálni vagy akiktől kérhetnék segítséget. (próbára bátorságom sem lenne!)

Egyelőre olcsóbb rucikat veszek, mert biztosan sokat fogok tévedni elsőre, még nincs kialakult stílusom, de nagyjából már tudom, mi tetszik és mi nem, és nagyjából érzem, hogy miben lennék magabiztos. :) Viszont a méretekkel zavarban vagyok... fiúként sem vettem sok rucit...


Akad valaki, aki szívesen mentorálna ebben? Nem szeretnék találkozót vagy ilyenek! Csak segítséget kérek.



2023. aug. 18. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nyugodtan vásárolj üzletben. Ha budapesti vagy, akkor hétfő délután szívesen elmegyek veled vásárolni.
2023. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
87%
Mérd le magad azokon a pontokon, ami a ruhák mérettáblázatában meg van adva. Váll, mell, derék, csípő. Aztán az alapján tudsz rendelni. De szerintem simán bemész egy turiba vagy üzletbe és a kutyát nem fogja érdekelni hogy a ruha amit veszel, az női vagy férfi.
2023. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A személyeshez tényleg nyuszi vagyok! De azért nagyon köszönöm, igazán kedves vagy!


Az a baj, hogy egy leggingshez olyan mérettábla van, ami mellméretet ír, egy bodynál meg pl. lábszárhossz. :( Ez most így nyilván egy általánosítás... és ugye, azért fiúként más testalkatom van, mint egy igazi lánynak, mert arányaiban a lábam rövidebb, a vállam szélesebb a csípőm keskenyebb a derekam szélesebb... :D szóval, kész csődtömeg vagyok lánynak. :) (fiúnak is, csak annak más az oka, haha)


Egyszer próbáltam a turit, de tényleg végig az az érzésem volt, hogy kinéznek a női ruhák közül.

2023. aug. 18. 18:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy turiban kinéznek a női ruhák közül, csak a fejedben van.

Én pl. ma is megnéztem a férfiruhákat, hátha találok valamit a férjemnek, és ő is mindig megnézi a nőit, hátha talál valamit nekem...

Ha pesti vagy: a Teréz körúton, az Oktogontól a Nyugati felé jobb oldalon van egy Cream turkáló. Az egyik eladó egy fiatal srác, akinek színesre ki van lakkozva a körme.

Na, ő tuti nem néz ki téged.

2023. aug. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Talán tényleg csak az én fejemben van ez. Akkor viszont hogyan küzdhetném le ezt a dolgot?
2023. aug. 18. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, egyelőre olcsóbbakat veszel. Várd meg amíg megérkeznek, vedd fel azokat, és úgy menj be a boltokba, ahogy az utcán szeretnél majd járni.
2023. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na, hát erre lélekben még fel kell készüljek. Tényleg félek az emberektől. :( Pedig nem érdekel, hogy mit gondolnak, de tartok attól, hogy belémkötnek vagy beszólogatnak majd. :/
2023. aug. 18. 18:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom fiatal vagy ezért vagy szégyelős, de idővel több önbizalmad lesz, a negatív véleményeket is tudod kezelni, legalább is reméljük.

Mindig érdemes felpróbálni egy ruhát ha veszünk,amit fel lehet nyilván, általában van próbafülke legtöbb helyen,ott nyugodtan felpróbálgatod amit akarsz,látod hogyan nézel ki és hordod.

2023. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon fontos dolog, hogy megtanuld leszarni, amit mások gondolnak rólad, bámuld vissza őket, ha megbámulnak, lássák milyen szar... Nem azt mondom, hogy egy idegbombának kell lenni, de ez egy olyan dolog, amihez semmit közük nincs, és ha csak nehezíteni akarják ezt az eleve nehéz döntésedet, akkor szégyelljék magukat.


Egyébként én lányként is mindig felpróbàlom a dolgokaf, és sokszor jó, hogy a saját méretem se áll jól, stb, szóval tényleg fontos, hogy le legyen tele a szekrényed felesleges lomokkal.

2023. aug. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon kedvesek vagytok!

Aranyos volt az idegbomba kifejezés. :) Mennyire igazad van, basszus!

2023. aug. 19. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!