Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kosztümben suliba hétköznap?

Kosztümben suliba hétköznap?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok róla?


Nekem ma nagyon van hozzá kedvem és jól esik, szóval egy fekete kosztümben (szoknya + blézer) jöttem suliba. Alatta fehér blúz van, meg harisnyám és fekete magassarkúm van.



Mostanában értem be, de már egy csomóan kérdezték, hogy milyen esemény miatt vagyok így, és őszintén meglepődnek, mikor mondom, hogy semmilyen, csak ma ez tetszik.


18/L



2023. okt. 27. 07:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk rendszeresen bejárt egy csaj így, ki is volt nézve, h fsznak teszi magát
2023. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
30%
Hát elég nevetséges, amikor egy félig gyerek lány nagymamásan öltözik, vagy azt hiszi, az iskola temetkezési iroda
2023. okt. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik, akkor nyugodtan. De nyilván általában nem így öltöznek a középiskolások, ezért gondolták, hogy valamilyen esemény van.
2023. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
11%

Szóval, szakadó esőben ma kis tipegő magassarkúban és kosztümben mentél iskolába? :D

Látom, téged se tanított meg anyád öltözködni. Iskolába csak akkor öltözünk ki, ha esemény van. Ez nem szokás oda. Szakadó esőben meg inkább jobb lenne a gumicsizma.


Ne csodálkozz, ha megkérdezik, hogy miért öltöztél így ki, miközben az iskolába 100%-ban nem úgy öltözködnek, ahogy most te, főleg nem özönvízszerű eső idején.


Kosztüm ünnepi viselet, plusz felnőttek hordanak ilyet, ha a munkahelyük, vagy az alkalom megköveteli.

Te csak feltűnési viszketegség miatt öltöztél így.

2023. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

#1: Ez is egy vélemény, de én jól érzem magam így. Köszönöm a válaszodat!


#2: Egyáltalán nem néz ki nagymamásnak. Fiatalos, hozzám illő szabása van. Köszönöm a véleményed!


#3: Valóban nem öltöznek így, de engem ez nem zavar. Hostess munka miatt én hozzá vagyok szokva a kosztümhöz, és szeretem is. Köszönöm a véleményed!


#4: Azért nem vagyok hülye. Eső volt, de éjszaka, nem most reggel. Egyébként is kocsival jöttem suliba, és csak parkolás után vettem fel a magassarkűt. Anyu látta reggel, hogy így megyek, meg is dicsért, hogy csinos vagyok, köszi. Az még mindig nem érdekel, hogy mi a szokás, hétköznap is ki lehet öltözni, ha jó nekem így.

Neked is köszönöm a véleményt!

2023. okt. 27. 09:53
 6/52 anonim ***** válasza:
39%

"Mit gondoltok róla?"


Vs.


"Az még mindig nem érdekel, hogy mi a szokás, hétköznap is ki lehet öltözni, ha jó nekem így."


A kettő valahogy üti egymást. Na, te se az eszedről vagy híres, az már látszik.


Akkor minek tetted fel a kérdést, ha úgyis lesz..rod mások véleményét és nem érdekel, hogy mi a szokás hétköznap a suliban öltözködésileg. Így a kérdés teljesen értelmetlen.

2023. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
84%

4: Én is magas sarkúban vagyok ma :D Nálunk nem esett az eső, csak éjjel. Éjjel viszont aludtam, nem mászkáltam.


Miért ne húzhatna fel valaki egy csinosabb összeállítást, csak úgy, mert éppen olyan kedve van?

Ráadásul nem is valami extrém öltözet. Ahhoz képest, hogy valaki lila hajjal meg melltartószerű topban jár, semmi fura nincs ebben.

Meg mindenki hadd húzza fel azt, amit szeretne, amíg az nem megbotránkoztató.

2023. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
12%
Azt gondolom, hogy önbizalom és figyelemhiányod van.
2023. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
20%

#7

Hogy oda ne rohanjak.. nálunk meg most reggeltől ömlik az eső..hűha..


Minden egyes helynek megvannak az íratlan szabályai. Pl. suliba csak akkor szokás kiöltözni, ha ünnepség, vagy vizsga van, vagy az adott illető valami komoly helyre meg közvetlenül iskola után, ahova ki kell öltözni.

Már maga az öltözködés nevében is benne van, hogy ALKALMI, ELEGÁNS öltözködés, tehát NEM a hétköznapi, pl. cipő, farmer, póló kombó viselet.


Ha valaki szimpla hétköznap felvesz ALKALMI öltözetet, úgy, hogy egyébként semmi alkalom nem volt, vagy a hely nem követeli meg az alkalmi öltözetet, ne csodálkozzon, ha megkérdezik, hogy miért.

Főleg iskolásoknál.

2023. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

#6: Nem tudom, mi a probléma azzal, hogy érdekel a véleményetek, de azoktól függetlenül is fogok így öltözni, ha akarok.


#7: Azt hiszem, nekünk hasonló a véleményünk, én is így gondolom. ^^


#8: Ez elképzelhető, van igazság abban, amit írtál.


#9: Csak az van a nevében, hogy elegáns. Hogy csak alkalmakra szokás általában hordani, az egy társadalmi berögződés. Miért ne lehetne ettől eltérni?

Szerinted ez nem való hétköznapra, szerintem meg a szakadt farmer sehova.


Köszönöm ismét mindenkinek a hozzászólást!

2023. okt. 27. 10:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!