Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mégis hogy történhet meg az,...

Mégis hogy történhet meg az, hogy Magyarországon 60 000 Ft-os cipőt árulnak?

Figyelt kérdés

Tegnap szembesültem vele egy kis városban, az állam leesett. Ilyen 50-60 000 Ft-os Nike cipők, az egyik olyan 64 000 Ft volt. Ki veszi ezt egyáltalán meg?

Az egy dolog, hogy ronda, de a tartósságát tekintve sem tűnik jobbnak olcsóbb társainál. Aki annyit gyalogol, mint én, annak a cipője egyébként sem bírja sokáig: az én lábamon 2 Converse cipő is szétszakadt 4-5 hónap alatt, mert nem bírták az iramot.


Felháborító, hogy ennyi pénzt elkérnek egy ócska cuccért, mert a kínai gyárban ráírják, hogy nájki, meg rávarják a pipát. Ez max 20 000 Ft-ot érne, többet nem. De még az is sok.


2023. nov. 19. 14:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Ha úgysem kell neked, akkor mire fel vagy felháborodva? Nem veszed meg, és kész.


Egyébként ennél jóval drágább cikpőket is árulnak itthon.

2023. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Ez eléggé középkategórás ár, nem értem, miért vagy ennyire felakadva rajta.

Ha neked drága, nem veszed meg, akinek meg megéri, az megveszi!

2023. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 qkker1 ***** válasza:
100%
Tudod, van aki nem olyan mint mi, és megveszi / az 1-2 nullával drágábbat is/!
2023. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Meghogy középkategóriás ár.

Ez rohadt drága :D

Bár akkor ezek szerint csak Orbánnak van igaza, hogy Magyarország gazdagabb lett.

2023. nov. 19. 15:37
 5/27 A kérdező kommentje:

#3


De miért veszi meg, ha rossz?

Azon az alapon, mert drága, és lehet vele flexelni?

Tehát ha legyártanak egy vacak cipőt, de ráírják, hogy nájki, és 2 hóbap alatt szétszakad, akkor is cool, mert 60 000 Ft?

Ami meg 15 000 Ft, de nem nájki, és bírja fél évig, az nem cool, a márkajelzés hiánya és az olcsóbb ár miatt?

Nem értem a gazdagok gondolkodását, valaki felvilágosítana?

2023. nov. 19. 15:40
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, van, akinek az a cipő tetszik, és van rá ennyi pénze. Az megveszi. Ebből él a bolt, így működik a piacgazdaság.


És az ő lábán nem fog 2 hónap alatt szétszakadni, mert simán lehet, hogy 5 pár cipője van és minden nap másikat vesz föl.


Az átlagfizetés nem alacsony tényleg. De az átlag úgy jön ki, hogy valaki felette, valaki meg alatta van.

2023. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges trollkodnod, mert ezzel a cipős témával nagyon nem megy :D
2023. nov. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem középkategória, ez már a drága kategória, miközben 30-40 ezer között is lehet jó minőségű sportcipőket venni.


Szerintem ezek a túlárazott cipők inkább csak divatcipők és nem a minőségre mennek.


Múltkor Szijjártóval készült egy interjú egy sportboltban, ha jól emlékszem Jordan márkájú cipőt vett. A hozzá hasonló gazdagok veszik csak meg az ilyen túlárazott cipőket.

2023. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Sok embernek egy kétnapi munkadíja, annyira nem sok.

Másrészt ezek eleve nem kifejezetten komoly sportolásra valók, hanem szabadidö-cipönek.

2023. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Úgy hogy már nem a szocializmusban élünk.
2023. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!