Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sokaknak miért ennyire fontos...

Sokaknak miért ennyire fontos a ruházat? Miért költenek rá ennyit?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől látom, hogy nem keres jobban a magyar átlagnál, mégis rengeteget, havi akár 50 000 feletti összegeket is kiad ruhára. Ezt főként nőknél látom.

Az egyik barátnőm is most mutatta miket vett about you-ról, és az árakat összeszedve 80.000 forintot kiadott. Ráadásul minden hónapban rendel. S róla tudom is, hogy alig kap meg 300 000 forintot. Ennyire fontos az embereknek a ruha, hogy a fizetésük egyharmadát ráküldik? Tőle is megkérdeztem, azt mondja, nincs még gyereke, otthon élhet, mire költsön, ha nem magára?

Ezzel amúgy én is így vagyok, hogy magamnak, de inkább félreteszem azt a pénzt.


jan. 10. 21:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
44%

Teljesen igaza van a barátnődnek. Ha megteheti, miért ne?

Én is szeretem magam megajándékozni, úgymond a szürke hétköznapokban legalább "történik" valami, ne csak azért dolgozzak, hogy legyen mit ennem, hanem amolyan jutalom is ez. Lehet függő vagyok, vagy nem tudom, de szeretek rendelni és nem csak ruhát, hanem kozmetikumokat is.

jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád mennyi pénzt b@sztam el motorozásra....🤣🤣 A válasz egyszerű. Az teszi boldoggá.
jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
50000 az semmi.
jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Erről most a Boltkóros naplója című film jutott eszembe.

Én is átestem ezen, volt egy időszakom, mikor függővé váltam és több ruhát vettem, mint amennyitől megszabadultam. Igaz, én nem költöttem vagyonokat erre egy hónapban, és inkább az akciókat néztem.

Én szeretek csinosan és nőiesen öltözködni. És lehet, hogy furcsa, de sokszor tetszik is, hogy a stílusommal és az alakommal

kitűnök a tömegből.

jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1, a fizetés harmadát elkölteni egy hobbira/hóbortra megengedhető számodra?

Nekem is van drágább hobbim, lovagolok, de pont azért nem tartok lovat, csak órákra járok, mert nekem is 100-150 ezremet vinné havonta. Ugyan nem döglenék mellette éhen, de az a fizetésem egyharmada, ami sok.

jan. 10. 21:49
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
5 csóró lepontozott. :(
jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy az 50000-et ugyanúgy elvered a mekiben,meg hasonló helyeken.Inkább költök 50k-t ruhára szar kaja helyett és nem csövesként nézek ki.Mellesleg senkinek semmi köze hozzá,hogy ki mire költ,ismerek olyat,aki cigi-pia-ra költi a fizetését,pontozzátok fel őt,mert ő nem vesz ruhát,ugyanazokban az elnyűtt,csövi cuccokban jár.
jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7, de szerintem az az ember is ugyanúgy elveri kajára meg stb-re, aki megveszi a ruhákat. Mellesleg a minőségi kaja sokszor még a mekinél is drágább. Én a páromra és magamra 200.000 forintból főzök kb havonta, úgy, hogy nem eszünk szemetet és max heti 1x rendelünk. (Azt is beleszámoltam, mert vezetem excelben.)
jan. 10. 23:09
 9/16 A kérdező kommentje:
Én sem járok csövi ruhákban, van minden alkalomra cipőm, ruhám, elegánsan öltözök. Csak hosszútávra veszek dolgokat, olyanokat, amit sok mindennel lehet kombinálni. Van kb 7 nadrágom, 3 kabátom, most télire 4 lábbelim, 5 elegánsabb blúzom, 10 körüli másik felsőm, 3 egyberuhám, 4 szoknyám, 5 meleg kötött pulcsim és 2 blézerem. Ezek közül sok olyan van, ami évek óta megvan, mégis szép. Csak a halmozást nem tudom megérteni, hogy minek kirakni rá annyit pénzt, azt sokszor csak a szekrényben áll, vagy 1-2x felveszi a delikvens.
jan. 10. 23:11
 10/16 anonim ***** válasza:
8,lehet,hogy amúgy a barátnődre főz az anyja.Úgy könnyű költekezni.
jan. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!