Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » C&A vagy H&M, vagy járjak...

C&A vagy H&M, vagy járjak turkálóba, hátha kifogok valamit? Honnan kéne vásárolnom, ha emberi áron szeretnék normális ruhát? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A ruhatáram finom szólva ***. Egy cipőm és kabátom van, egy gatyát hordok heti hétszer, heti 1-2x mosva, és kb 8 felsőm van, azokból kettő-háromnak kisebb vagy nagyobb szakadása, amiket megvarrtam, aztán újra olyanok lettek. Következő hónapban leszek szépen anyagilag, kb 100 ezer forint megmarad magamra, amiből mondjuk 30-40 ezret szándékozok ruhára költeni, a többit már másra írtam össze, amiket évek vagy hónapok régóta szeretnék, illetve kellenek is itthonra, elfogyott.


Tehát 30-40 ezer a keret.


Nem egyszerre, de azért nem is 3 darab felsőt vagy 2 felső és 1 gatyát szeretnék ennyiből. Eddig Humanából vásároltam, ugye olykor jók, máskor nem, akkor nem veszek semmit. A mostani gatyámat régóta gyűröm, onnan van, és nem fizettem érte 1000 ft-t. Kb hat éve vásároltam utoljára C&A-ban vagy H&M-ben, azóta változhatott jó vagy rossz irányba, nem tudom. Mindenesetre mindkettőben jártam egykor, és a gatyák és felsők hamar megadták magukat. Életem legdrágább nadrágja volt, kb 10 000 ft, és két hét után dobhattam ki. Pólók is rövid életűek voltak. Szeretnék szép, nekem tetsző ruhákban járni, ami nem mindig turkálós és "valamit fel kell venni", de nem szeretném ezeket heteken belül kidobni. Netről is próbálkoztam, nem tudom honnan rendeltem, de csúfos, rövid vége lett mindhárom cipőknek és az elméretezett felsőknek és gatyáknak.


Komolyan, már félek ruhára költeni és inkább abból az eltervezett pénzből végül inkább olyat veszek, amiről biztosan tudom, hogy jó, hasznos lesz, örömet fog okozni nekem. :(


jan. 19. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem vannak c&a-s ruhàim,amik elèg jól bírják.Régen többet vásároltam h&m-ben (10 évvel ezelőtt),de most már be sem teszem a lábam.Azelőtt a c&a-t utàltam.Lehet itt is ott is talàlni.Nèzz körül.Ès basic darabokat vegyèl,ha kevés ruhád van.
jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy ha tudsz online vásárolni,a zalando saját márkája az Ana Field meglepően jó minőség alacsony áron
jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
New Yorker, Sinsay,Tally Weijl
jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

30-40 ezerből max 3-4 cuccot tudsz venni, több nem jön ki belőle.


Turival jobban jársz sztem, haverom múltkor két márkás farmert vett 5 ezerért.


Ha meg mégis újat vennél, New Yorker, Bershka, Cropp szerintem jobb, mint a C&A és a H&M. Árban meg kb ugyanott vannak.

jan. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld meg a vintedet.
jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amúgy egy ismerősöm csak sheinről rendel,és nagyon elègedett
jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vinted jó.A legtöbb ruhám Blue Nature-os.Jó drágák,de a vinteden találtam két szoknyát,egy nadrágot,mindennel együtt olcsóbb volt,mintha a boltban vettem volna.A Reserved is jó,igaz ott próbálni kell az a biztos.H&M-ben rég voltam.Én is azt mondom inkább basic darabok,és ha már van elég ruhád,akkor már vehetsz olyat,ami tényleg tetszik,drágábban is.Cipőt csak bőrt hordok,de azok évekig bírják.Tallyban is lehet találni.
jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el egy nagy turiba és többféle stílust nézz meg aztán vásárolj be kilóra.
jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a facebook marketplacet ajánlom, sokan raknak fel ruhacsomagokat kedvezményes áron, és akkor egyszerre több ruhád lenne (5000-7000-10 ezer) a legtöbbet szemêlyesen is meglehet tekinteni. De a külön álló ruhák is szuperek. Jól meg kell kérdezni, milyen állapotúak a ruhák, esetleg több közeli képet kérni.


Én anno a turkálókban nem feltétlenül voltam sikeres, de a angol használtruha üzlet Szombathelyen minőségben nagyon jó volt, és mêg mindig hordhatóak az ott vásárolt cuccok. (Pedig volt már jó 4 éve) Ja és a cipő részlege is nagyon jó volt. Youtubon influencerek inspirálhatnak hogy melyik turkálós üzletet êrdemes meglátogatnod.


Nálam is kérdés mindig hogy honnan szerezzek be a cuccaim, én ezeket tudom mêg ajánlani:

Lidl ruharészlege: Akár zoknik, bugyik, nadrágok is, nagyon jók a farmerjeik, olykor szuper ingek, pulcsik, cipők is vannak, jó áron, de az aldit is érdemes nézni.


Ami ennél is jobb az nekem az F&F, nem feltétlen olcsók a tescós ruhák, de sokszor vannak akciók és akkor nagyon érdemes egy-egy ruhát beszerezni. Meglepően tartósak az ott vásárolt ruhák.


Akár barátnők, rokonok, szomszédok megunt ruháit is megveheted/elkérheted. Akár becserélheted könyvre stb más eszközre ami neked felesleges.


Vinted jó lehet, akár garázsvásárok is.


Én most rákattantam a háda online boltjára. Rendeltem most onnan, gyorsak, új állapotúak a ruhák, és most vannak folyamatos kedvezmények is. Innen a Zara, Hollister márkát ajánlom, de akár a Gap, Marks and Spencer stb, a legtöbb márka jó lehet. A Zara, Hollister ruháim tartósak bár nincs sok belőlük.


Ami még fontos: esetleg Kapszula gardrób létesítése, vagyis hogy kevés ruhával is teljes legyen a gardróbod. Alap színek: fekete, fehér, bézs, szürke. Ezekhez a kedvenc színeid: nekem a piros, rózsaszín, sötétkék, most fogom a sárgát is beépíteni.

Akkor az anyagok: kötött, gyapjú, vászon, farmer, bőr, stb amiket szeretsz.

Azt válaszd ami jól áll neked: én pl a szűk fazonú ruhákat szeretem, eleve azokat keresem, a cropp fazont, illetve most nagyon megtetszett a bő ujjas "buggyos" ruhák is, ezért eleve ezeket keresem.

Szóval valahogy így érdemes keresgélned, ami jól áll színben fazonban, és szép ruhának tartod, látod hogy minőségibb az anyaga.


Szerintem ennyi darab elég az adott ruhadarabból:

2-3 farmer, 3 nyáriasabb lengébb nadrág, 2 cicanadrág, 1-2 farmershort, 1 másmilyen anyagú nyári rövidnadrág. Esetleg bőrgatya ha bírod az ilyesmit.


1-2 szoknya.


2 átmeneti kabát, egy téli kabát, esetleg poncsó.


15-20 darab póló ebbe beletartoznak az ujjatlanok is.


3-4 hosszú ujjú (nekem nem létszükséglet.)


Pulcsiból akár elég 7-8 darab, ezt adott esetben lehet bővíteni. Fekete, fehér, szürke, bézs az alap ezt lehet a kedvenc színű pulcsijaiddal bővíteni. Akár a garbó is jó lehet.


2-3 alkalmi ruha, 2 kisruha amit bárhova fellehet venni (nyárra)


1 blézer.


ingek, blúzok 2-3 db


1-2 fürdőruha


2-3 melltartó.


Min 20-25 bugyi, 20 zokni.


Nekem elég 1 cipő/évszak, de jobb lenne 2 cipő/évszak :/.


Más most nem jut eszembe.

febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!