Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok/Nők hol vásároltok...

Lányok/Nők hol vásároltok ruhát? Mennyire fontos a márka?

Figyelt kérdés
Én általában Mango-ban, C&A-ban, Takko-ban és a "Jociplázában" vásárolok ruhát. Ritkán szoktam a Mex-ben, és néha a Tesco-ban is. Nem azért,mert csak erre futja, vannak eredeti Dior és Prada cuccaim is, de nem látom értelmét, hogy 30-40.000-ért vegyek farmert,amit ugyanúgy elhordok 1-2 év alatt, mint a Tesco-sat.Egyik ismerősöm meg is szólt ez miatt,de én úgy gondolom, hogy a Tesco-ból is fel lehet öltözni ízlésesen...
2010. dec. 21. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Én gatyákat csak kínaiba veszem. A többit Takkoban, New Yorkerben meg hasonlók..nem mindig venném meg itt a ruhákat, de vannak amik nagyon tetszenek és eddig máshol nem láttam, így beadom a derekam. De 4000nél többet ezeken a helyeken se költöttem egy ruháért.
2010. dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én szinte csak a Tesco-ból öltözködök. :D

Meg néha Takko és New Yorker.

Nem érzem, hogy ne lennék divatos, szerintem a csajokon úgyse azt nézik, hogy milyen márka. Ott is meg lehet válogatni a minőséget.

Cipőben már egész más, ott bizony fontos a márka, mert annak muszáj kényelmesnek lennie.

2010. dec. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nevezhettek sznobnak, de szerintem a kínaiból nem lehet (vagy csak nehezen) ízlésesen öltözködni. Nekem a márka nem annyira fontos, csak az ízlésesség, kifinomultság, jó szabás.Nadrágot általában a Zarában, a Stradivarius-ban, vagy a Berskában veszek. Tunikákat és fehérneműt szoktam a New Yorker-ben. Pólókat, pulcsikat, kardigánokat meg...bemegyek a plázába, bejárom a boltokat, és ahol találok.:)

Általában nagyon megfigyelem a ruhák ár-érték arányát, ha elsőre sokallom azt, amit az árcédulán látok, akkor alaposan megnézem a szabását, anyagát...stb... és azután döntök, megéri-e.


A Tesco-s ruhákról annyit, hogy sokan előítéletesek, de szerintem egyáltalán nem cikik azok a ruhák, nem ízléstelenek, és nem is olyan olcsóak amúgy. Van néhány darabom onnan, semmi bajom nincs velük, sőt...


Cipők terén más a helyzet. Csizmából kell a minőségi (nem muszáj, hogy nagyon márkás legyen, csak a minősége legyen jó), tornacipőből Converse-t veszek, magassarkúból meg jó a Deichmann-os, esetleg rendelek Cipőplázáról.


Sokan esküdnek a turira, mert nagyon márkás cuccokat lehet olcsón kifogni. Lehet, hogy valamikor nekivágok, csak nem tudom, hogy mennyi türelmem lenne hozzá, meg a guta ütne meg szerintem, ha ott lenne valami szuper ruha, és akkor nem jó a méret...


Végszónak annyit, hogy ha valakinek nincs olyan rengeteg pénze (minket sem vet azért fel annyira a pénz), akkor sem csak a kínai van, mint alternatíva, mivel a márkás vagy középkategóriás üzletekben is lehet okosan vásárolni (figyelni az ár-érték arányra, elcsípni a leárazásokat..stb.).:)


19/L

2010. dec. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kínaiban már én is ritkán vásárolok, (bár ma már sok plázás üzletben is kínai ruha van), de idén a cipőről való elképzelésem kicsit megváltozott. Igez, csak egy télig bírja, vagy még addig sem, de a kínai csizmám idén messze a legkényelmesebb. Van még pár, van 10ezer Ft-os is, amiben két kört ha bírok menni, pedig márkás és nem is magas sarkú. Hát ennyit erről.
2010. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha kínaiból nem lehet ízlésesen öltözködni, ne menj plázába, mert a 80% ott is kínai :)

Egyébként nekem abszolút nem számít a márka, sőt lenézem a márkab*zi embereket.

Mivel nagyon extravagáns és egyedi öltözködésem van, jó ideje magamnak varrom a ruháimat, nadrágot nem hordok, csak kb. 2 hetente egyszer (bár nadrágot is varrtam már nem 1-et:), de tavaly vettem pl. egy farmert a takkoban...a többi nadrágom vagy varrtam, vagy még tizenéves koromból maradt meg, és továbbfejlesztettem enyhén szólva:) Felsők...ezeket szinte mind én készítettem, toppokat szoktam néha butikokban venni, ha nagyon megtetszik valami, de ez ritka. Kabátokat, szoknyákat, stb. is varrom. Azért pár havonta mondjuk el szoktam nézni turizni, és akkor is mindig találok 1-1 jó darabot. Na meg a kalapjaim, azok mind turisak :) Cipő....hm, ha cipőre van szükségem, körbejárom a cipőboltokat, és ott veszek, ahol beleszeretek egybe:) Van deichmanos, humanicos, de new yorkeres cipőm is (bár nem a legtartósabb, de jól néznek ki, és leárazva azért elég olcsók néha:) Viszont egyetlen cipőmárka van amitől hányok, és az a converse :) Na azt sosem venném fel, bár egyébként sem hordok tornacipőt, de nagyon szánalmasnak tartom ezt a rajongást.

2010. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

így van a tescoban is vannak már olyan minőségű ruhák mint az Árkádban , vagy a Plázában Stb helyeken .

pld. nekem is van sok felsőm a tescobol és az osztálytársaim megdicsérték hogy milyen jol néz ki. de amúgy én a zarát és a tally-t nagyon szeretem.

2010. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

11:44


Azta mindenit! :) Te akkor nagyon ügyes lehetsz,ha magadnak varrsz,egy picit irigyellek is érte! :)

2010. dec. 21. 12:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a plázában ugyanazt lehet kapni mint a kínaiban, csak a hozzá nem értő emberek mondják. Igaz, hogy azoknak a ruháknak is a nagy részét Kínában gyártják, mert ott olcsó a munkaerő, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy futószalagon gyártják az egyforma ruhákat, csak az egyik megy simán a kínai boltokba, a másikat meg ellátják márkajelzéssel, és megy a pláza igényes boltjaiba...:D


A nagyobb, igényesebb cégeknél szigorú a minőségellenőrzés meg stb... Tehát rohadtul nem ugyanaz van a plázában, mint a kínaiban.


Tudom, hogy nagyon divatos ezt hangoztatni, de szerintem ezt az irigykedő emberek találták ki, majd anekdotikusan elterjedt és kész. A minőséget nem fogjuk megkapni a kínaiban.

2010. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én H&M-ben, C&A-ban néha New Yorkerben, Jeans Clubban, outletekben és turikban szoktam vásárolni. A turikat szeretem, mert a városunkban sajnos csak C&A és New Yorker van, H&M-be Győrbe szoktunk járni. A turiban és az outletekben pedig jó minőségű márkás cuccokat lehet kapni sokkal olcsóbban és a turis cuccokat általába át is alakítom. Vagy grafikusnak tanuló barátom tervez nekem pólónyomatot én meg kinyomtatom és rávasalom egy sima pólóra, estleg varrok magamnak pár nyári cuccot.

13/l

2010. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem kedvelem az ilyen elit márkákat, mint pl. a Dior... Vannak márkás cuccaim, csak kicsit más rétegnek készülnek: Vans, Fallen, Volcom....

Szoktam egyébként turkálóban is vásárolni, a "Jociplázából"(ez a szó tetszik!:D) csak egy cicanadrágot vettem és egyszer egy fülhallgatót(ami 1 hónap mulva ment a kukába), de néztem ott póthajat is már ezeé' volt, occó'..

Tesco F&F-et én is szeretem, vannak jó cuccok, bár nekem inkább fehérneműim vannak onnan.

Szeretem még a New Yorkert(nadrágot csak ott találok szinte magamra), a Jeans Club-ot(egész család imádja), vannak pólóim a Garage Store-ból is... Kiegészítőket pl övet az Ázsia Centerben veszek, olcsó és végülis ezenéccá'-ért elhordtam fél évig... Ékszereket sokszor magam készítek gyöngyökből pl. :D

Egyébként nem a márka számít, hanem az, hogy TE jól érezd magad a ruhában, ne legyen igénytelen(pl rossz minőségű anyag, béna szabás), és az egyéniségednek megfelelő legyen. Elég gáz, ha valaki a márkajelzés alapján választ magának pl barátokat... :/ Sajnos van ilyen is... :/

17L

2010. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!