Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Punk/Rocker lányok! Mondott...

Punk/Rocker lányok! Mondott nektek már valaki ilyet? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
"ha nem ez lenne a stílusod, tök szép/jó csaj lenne belőled"
2011. febr. 19. 10:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem mondtak még ilyet nekem. Neked mondták ?

Igen besavanyodott ember lehet, mert ha valakinek tetszel, akkor tetszel a stílusod ellenére is.

Nem értem az ilyen embereket...

Ha hirtelen levetetted volna a gönceidet, akkor nyomban rádvetette volna magát ? Hülye egy ember...

2011. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

én nem mondtam még senkinek, de lehetett volna...

pl. engem kifejezetten idegesítenek az ilyen rapper cuccok és hiába tök helyes a srác, így máshogy fogadom a közeledését, mintha más ruhában lenne.

ez van. engem zavar.

2011. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

Az nem normális, aki ilyet mond.

Ne foglalkozz vele. Az a lényeg, hogy te jól érezd magad, de gondolom ezt egy rockernak nem kell magyaráznom. :-)

2011. febr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Mondtak, többen is :)

Én meg -egy mély sajnálattal az ilyen gondolkozású ember iránt -elküldtem őket a fenébe.

2011. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ne is haragudj, de aki ezt mondta nekem, az ritka szánalmas alak, aki csak a farka után megy, de a fejében nincs semmi... -.-

Én egy metálos meg egy goth keverékének mondanám magam, engem az egyik exem akart megváltoztatni, amikor rám akarta erőltetni a citromsárga p*csaszoknyát meg a tűsarkút, mert az nőies. És amikor közölten vele, hogy én ilyet nem veszek fel, mert nem vagyok k*rva, megsértődött.

Én meg kidobtam... :D

2011. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Futaki.Bátor ***** válasza:
100%
igen, elég sokan mondták már h amúgy tök szép lennék, ha nem lennék rocker-.- de lesz@rom őket, én így érzem jól magam és kész:D18/L
2011. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Hehe, én még nem mondtam, mert tulajdonképpen leszarom, nem foglalkoztatnak annyira ezek a kislányok (mert fejben az összes az), hogy érdemes legyen konfrontálódni, de simán mondhatnék. Csak tudom, hogy a külső tükrözi a belsőt, és ezek a lányok általában vagy önbizalomhiányosak vagy sekélyesek (ez a kettő a felnőttkorral kinőhető könnyedén), úgyhogy nem érdekelnek, emiatt megváltoztatni sem akarom őket (nem is lehet, kívülről semmiképp, majd rájön ha nő akar lenni), így nem is szólok hozzájuk.
2011. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, te fogalomzavarban szenvedsz:) Önbizalomhiányos, sekélyes jelzőket a populáris kultúra tagjaira lehetne aggatni (segítségképp: diszkósok, plázacicák).

Hogy miért? Az alapvető különbségek a szubkultúrák és az ilyesfélék között:

Egy szubkultúrához tartozó ember nem tömörül csoportokba, egyedül is önmagának érzi magát, nem kell neki tömeg az "önkifejezéshez". Egy plázacicának, diszkósnak, stb. innentől nevezzük csak birkának, tömegre van szüksége ahhoz, hogy valakinek érezze magát. Tömegesen közlekednek, míg a szubkultúrákat maximum koncerteken találod együtt, a birka jellegű embereket éjjel-nappal, hiszen önállóan nem képesek erőkifejtésre, szerencsétlenek, nem érzik magukat senkinek.

Amikor egy szubkultúrához tartozó ember felkel, megkérdezi magától: milyen ruhához van kedvem? Amikor egy birka ember felkel, megkérdezi magától: melyik ruha a leginkább elfogadott mások által?

Egy szubkultúrához tartozó egyén csak akkor inzultál valakit, ha az kiérdemelte, míg a tipikus birka (a háta mögötti tömegen felháborodva) bunkó és gusztustalan módon sérteget nyíltan bárkit, aki nem szimpatikus neki, minden ok nélkül.

Míg a szubkultúrák mögött áll valódi tartalom, jelentés, filozófia, addig a birkaság mögötti egyetlen lényeg az egyéniség csírájában való elfojtása, ez ugyanis eleve káros lenne a birka magatartásra, enélkül pedig megszűnne a "hatalmi bázisa" az egésznek.

A szubkultúrához tartozó emberek olyanokkal barátkoznak, akiknek hasonló a gondolkodásuk, közös témáik vannak, egyetértenek sok dologban. A birka jellegű emberek azzal barátkoznak, aki a leg"tekintélyesebb" a csoportban, érdekbarátságokat kötnek (ezt jól bizonyítja a plázap.csák pletykálása, furkálódása, a hímnemű egyedek hatalomfitogtató magatartása, egymás leugatása).

Valamint egy szubkultúrához tartozó ember olyan zenét hallgat, ami kifejezi az ő érzéseit, gondolatait, a birka ember zenéje kifejezésre eleve képtelen.

Ezek alapján nem is tudom, melyik csoport a sekélyesebb, önbizalomhiányosabb. Mindenesetre gondoltam tisztázom a dolgokat.

Mellesleg én pl. goth vagyok, és még sosem hallottam ilyesmit. Ma éppenséggel az étteremben a pincérek halálra dicsérték az öltözékemet (acélmerevítős fűzőben voltam).

2011. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Mondták már nagyon sokan. Ilyenkor én boldog leszek, hisz ezt boknak is ugyanugy fel lehet fogni mint sértésnek. De ugyanakkor soha nem változtatnék az oltozkodésemen ilyenek miatt.
2011. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

én is szánalmasnak tartom az olyat aki ezt mondja. nekem már mondták páran, pedig nem tartom szépnek magam, de nekik furcsa h kicsit kirívóan öltözködök:\ meg állandóan azt hallom h "majd kinövöd"

és már nem a szüleim mondják, hisz itt vagyok 18 éves, lassan rájönnek h ez nálam nem egy 13-14 éves kis lázadás, hanem az osztálytásaim,akik kb velem egy korúak, és pont annyira fogom én kinőni, amennyire ők, azt a stílust ami nekik tetszik, amit képviselnek.

én mondjuk punk vagyok, és ezért vannak néha megkeveredve az emberek, h én nem csak full fekete cuccba járok, és ezt nem értik h ha én 'rocker' vagyok, akkor miért járok színes ruhákba? persze nincsenek tisztába azzal h mi a külömbség a 2 stílus között, pedig elég sok van, de nem is akarom nekik elmagyarázni:)

csak kíváncsi vagyok h csak az én környezetembe élnek-e ilyen tapintatlan emberek?:D


amúgy a változásról:

egyszer(már 1 éve is volt) majdnem jártam az egyik ismerősömmel. Jó pasinak tartottam, és úgymond barátok is voltunk. elmentünk együtt egy koncertre, és ott össze is jöttünk, de utána mikor találkozgattunk megmondta h járna velem, de változzak meg. járhatunk koncertre, de ne mutassam az öltözködésemmel és a hajammal a stílusom. én (előző kapcsolatomból kiíndulva) bántam meg h volt ember aki miatt sokat változtam, és szakításkor megbántam, ezért ennek a srácnak is ezt mondtam.vagy akar így, vagy sehogy.

utána kb 3 hónapig nem beszéltünk, nekem közbe párom lett.és nemrég volt egy kiírása (facebookon) h megírja h mit szeret az illetőbe. én is megkérdeztem és ennyit írt:

"azt h mikor kértelek, nem változtál, megmaradtál önnamagad:)"

2011. febr. 19. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!