Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan legyek goth stílusú?...

Hogyan legyek goth stílusú? Mind öltözködésben, mind sminkben, hajviseletben?

Figyelt kérdés

Tudnátok pár tippet adni,akár honlapokat is,ahonnan meríthetek? Nem akarok nagyon extravagáns lenni,suliba, illetve utcán is hordható összeállításokat keresek. Köszönöm!

21/L


2011. febr. 19. 14:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Attól nem leszel goth, hogy felveszel egy fekete szoknyát, befested a hajad és kihúzod a szemed. Ha számodra a goth stílus ennyiből áll, az szomorú... Akkor csak egy divatgoth pózer lesz belőled, semmi más.

Ha belül nem vagy az, akkor megette a fene az egészet.

Az más lett volna, ha úgy teszed fel a kérdést, hogy "Tetszenek a goth ruhák, hol szerezhetek be olyanokat?" Mert számomra nem az a pózer, aki gothnak néz ki, hanem az, aki annak néz ki és MELLÉ ANNAK IS MONDJA MAGÁT, pedig halvány lila gőze nincs az egészről...

2011. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
10%
Ja, szintén 21/L
2011. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

tetszik az életérzés,szeretnék ilyen gothic stílusú lenni! Nem értem mi bajod van :S

valahol el kell kezdeni,nem?

2011. febr. 19. 14:35
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
feketét vegyél fel, vagy sötétlila, bordó, sötétkék, ilyesmik... hogy mit azt neked kell tudni, ami tetszik. lehet egy csipkés felső, szoknya, fűző. vagy akár egy egyszerű Cure póló+fekete nadrág is goth. tök mindegy. ahogy neked jó.
2011. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Tetszik az életérzés....

Gratulálok, sokat tudhatsz a goth szubkultúráról, ha ezt így lerendezed. Ha értenél bármennyit is belőle, rögtön tisztában lennél az eszméivel, a zenékkel, irodalommal, képzőművészetekkel, amik ezt kifejezik. A kérdésedből süt, hogy ez nem így van, mivel ha ismernéd ezeket rögtön nem kellene stílusbeli tanácsokat kérned.

Másrészt nincs olyan, hogy goth öltözködés, hajviselet, smink, stílus. A goth szubkultúrán belül van rengeteg alágazat, amelynek különféle stílusjegyei vannak. Nincs olyan, ami általánosan jellemző lenne az összesre, esetleg talán a fekete ruha, de erre talán magadtól is rájöttél.

Szóval mi is érdekel pontosan? Victorian, medieval, cyber, indu, new wave, cabaret, deathrock, batcaver, gothabilly? Vagy fogalmad sincs melyik mi, csak majmolnál valamit?

2011. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Tudod ki az a Edgar Allen Poe?

Ne nézz utána guglin. Fejből.

2011. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"tetszik az életérzés, szeretnék ilyen gothic stílusú lenni"


Van baj... Goth szeretnél lenni, mert tetszik az életérzés... Az életérzés vagy megvan, vagy nincs, "csinálni" nem lehet. Goth az ember nem "szeretne lenni", hanem mivel TUDJA, hogy más az értékrendje, más az életfelfogása, máshogy áll hozzá a dolgokhoz, így egyszer csak észreveszi, hogy ami ő, az goth... Én is így voltam vele! Fogalmam nem volt, mi az a goth, csak az értékrendem/életfelfogásom volt más, így mások mondták rám, hogy én az vagyok. Utánanéztem, mi is az, és rá kellett ébrednem, hogy "Jé, tényleg". Ennek már öt éve...


Ha így állsz hozzá az egészhez, az tényleg azt jelenti, hogy semmit nem tudsz az egészről, és az ilyeneket a gothok kiközösítik.


Egyébként még egy válasz a kérdésedre: A gugli a barátod! Mint mindig! csak egyesek nem ismerik és/vagy nem tudják használni...


Ja, kiegészíteném a 77%-osat :D

Witchcraft, lolita?


Első voltam.

2011. febr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a loliták kapjanak be, nekik közük nincs a goth-hoz. Mármint ők lolitán belül majmolják a goth öltözködést, de semmi több. Tehát nem a goth alá tartoznak valójában. A witchcrafttal igazad van, de nyilván van még 1-2, amit kihagytam :)
2011. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom a goth-lolikkal :) Mondjuk én soha nem néznék ki úgy, de - igaz, hogy egyfelől kicsit röhejesek - azért aranyosak. Szerintem...
2011. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 szamóca. ***** válasza:

[link]

életérzés ide meg oda, szubkultúra és annak történelme meg ilyesmi, jaja kell hozzá, mégis kb 0.1%-ban van meg, kb 1% ismeri egyáltalán a történelmét ezeknek, a gothok közt is, ahogy bármely más szubkultúrában. viszont ha követni akaod a goth "divatot" akkor csináld nagyban.

2011. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!