Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az milyen, hogy egy punknak...

Az milyen, hogy egy punknak citromsárga Martens bakancsa van?

Figyelt kérdés

Úgy kaptam ismerősömtől, neki egyszer volt a lábán.(ez nem is lényeges). De illik a punkokhoz a citromsárga színű? 14/L

Esetleg valami jelentősége nincs?

Hallottam olyat hogy a cipőfűző színe is szimbolizál valamit. Erről mit tudtok?


2011. márc. 28. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
14 éves punk?
2011. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
tudtam hogy beszóltok
2011. márc. 28. 21:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nemjelent semmit a bakancs színe (legalábbis a punkok, rockerek nagyrésze ennek nem tulajdonít jelentőséget)az anarchisták csak a jobb oldali bakancsban hordanak piros fűzőt, míg a kommunisták a baloldaliban pirosat, a jobboldaliban feketét, erre figyelj oda. fehér fűzőt ne használj, az a rasszisták színe és általában a skinheadek hordják. a zöld a füvest és/vagy környezetvédőt jelent, a kék rendőrség ellenest. a sárga herkás/zsidógyűlölőt jelent. általálban országonként különbözik a színek jelentése, ezek a legyakoribbak. 14 évesen szerintem még nemfontos a cipőfűzők színével kimutatni a nézeteidet mert sokan kételkedni fognak a stílusodban és úgygondolják nemérted. na meg ha mégis valamelyiket befűznéd, gondolkozz rajta hogy milyen emberek vannak a szín jelentése ellen. sok szerencsét :)
2011. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és a punkokhoz illik a vörös, a kék, zöld, de sárga bakancsosat is láttam már, bár az némelyik emberen bizarr kinézetet öltött :D
2011. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

uh én nem vagyok punk, de szerintem klasz. viseld nyugodtan, legalább a punkok közt is ki fogsz tűnni. ;)

2OL

2011. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Simán, tudommal csak a zöld színű bakancs tipikusan a hippiké (vagy füveseké), a punkok hordanak kéket, pirosat, sárgát...Zöldet is, bár nem mindenki. Pl. egy HC koncerten azért lehet, hogy csúnyán néznének az elborultabb edge arcok.


Fekete fűzőt tegyél bele. Ha egy kicsit betörik, próbáld megy fekete cipőboxal átkenni, antik hatása lesz.

2011. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Mivel a punkok gyermeteg személyiségek (felelősségtudat == 0), ezért tökmindegy, bármit felvehetnek. De az, hogy megkérdezed itt, mutatja, hogy te nem is vagy punk, még nőnöd, innod és szipuznod kell pár évet, hogy igazi punk legyél. Hajrá!
2011. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

oké köszi a válaszokat. alapból fekete fűző van benne, de sztem úgy is hagyom.

MÉG várom a válaszokat.

igen, azzal azért tisztában vagyok, hogy nem vagyok "igazi" punk, mivel nem járhatok koncertekre, meg még nem is voltam berugva se :D

2011. márc. 29. 14:49
 9/16 A kérdező kommentje:

3. válaszadó: mér volt bizarr kinézetük???:D


5. válaszadó: mér néznének rám csúúúnyáán??

2011. márc. 29. 15:02
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

08:04: Te nagyon beszűkült és buta vagy ha tényleg azt hiszed hogy a punk a züllésről szól. Ha tényleg ez lenne az egyetlen összetartó erő, már rég nem létezne az egész.

NAgyon sok punk straight edge (nem iszik, nem drogozik, nem cigizik, nem kávézik vagy energiaitalozik, nem él poligám nemi életet, vagyis igyekszik mindeféle addikciótól mentesnek lenni.)

Egy csomó vegán punkot ismerek. Teljesen logikus, hogy egy igazi anarchista vagy equalista nem fog olyan kizákmányoló intézményeket támogatni mint az ipari állattartás.

Attól vagy igazi punk, hogy mindent megkérdőjelezel, nem csak sodródsz az árral. Hogy magadnak szabsz-varrasz és nem támogatod a távolkeleti gyerekmunkásokat. Hogy te magad fested a felvarróidat. Hogy zine-t írsz. Hogy bringával utazol a saját testi erődből nem pedig autóban feleslegesen pénzt és nyersanyagot pazarolva. Hogy gondolkozva élsz.

Vagyis az én olvasatomban kedves 08:04, pocsék ótvar egy punk lenne belőled. Hálaazégnek nem ennek a szubkultúrának csinálsz jó hírt a bölcsességeddel.

2011. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!