Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tipikus 80-as évekbeli ruhadar...

Tipikus 80-as évekbeli ruhadarabok? Mi volt jellemző a 80-as évek stílusára (öltözködés, kiegészítők, ékszerek)? : )

Figyelt kérdés
Én még nem éltem akkor, de nagyon érdekel :)
2011. ápr. 19. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
google: 80s fashion
2011. ápr. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még akkor gyerek voltam, 79-es vagyok, de arra emlékszem, hogy volt a háromszínű szoknya, picit harangszabású, nagyon csinos volt, de nekem sajnos nem volt olyan. Egyik osztálytársamnak is volt, azt hiszem, bordó, citromsárga, kék színben, és persze fentről lefelé értendő a csíkozás, három vastag sávból állt.


És divatos volt még a buggyos, bő ujjú farmerdzseki, kabát, természetesen nőknek, ilyen nekem is volt.

2011. ápr. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Aztán volt a "rácsos" nyári cipő is. :D

Egy olyan full műanyag balerinacipőt képzelj el, amin nagy lyukak voltak, rombusz alakú lyukacsokat alkotott a "rácsozat", mindez feltűnő neonszínekben. :D

De elég hamar tönkrement, volt olyan nyár (talán 2 évig volt divatos ez a "szandál", kb. '88-89-ben lehetett), hogy 3-at elhasználtam, volt fehér, rózsaszín és kék színűm is belőle.

2011. ápr. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Aztán a csősapka. Fúú, olyan cigányos volt, sehogy sem értettem, mit esznek rajta annyian! Rengeteg kislánynak volt, szerencsére nekem nem vett ilyet az anyukám.

Ez is volt mindenféle színben, egy kötött csőalakú anyagot képzelj el, azt húzták a fejükre, a nyakuknál meg jól meggyűrődött az anyag, de legalább sál nem kellett, befedte az egész fejet.

2011. ápr. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiúknak, ha sportosak akartak lenni, volt a gyűrt szabadidőruha. Ultra gáz volt, így visszagondolva, de akkor divatos volt, a jóképű tesitanárunknak is volt ilyen, igaz, ez már '90-ben volt, méghozzá élénk neonzöld színben, ez is tiszta műszálas anyag volt.
2011. ápr. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fiúknak még a stoplis cipő (focista cipő) is menő volt, utcán is volt, aki hordta. A tesómnak is volt.
2011. ápr. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én '72-es vagyok, tehát a nyolcvanas években már öntudatos kölök voltam :)

Akkortájt a lakótelepen, ahol éltem nem igazán voltak húde feltűnően öltözködő emberek. Inkább csak a BRAVO és a Popcorn újságokban nézegettük, hogy a nyugati popsztárok hogy öltöznek. Amire emlékszem, hogy a lányok nagyon emlegették a répanadrágot, mi srácok meg a répa szó hallatán kiskamasz agyunkkal tökmásra gondoltunk :P

A farmer divat volt, farmerdzseki, póló, farmernadrág, edzőcipő. Ez egy átlagos, de menő fiatal imidzséhez illett. A fiúk, férfiak nagyobb hajat engedtek meg maguknak és amire emlékszem, hogy nem volt ekkora dömpingszerűen divat ez a sok papucs és szandál. Ilyen flipflopos mezítlábas pasasokat abszolút nem lehetett látni. Sőt egyenesen ciki volt, ha egy férfi nyitott lábbelit hordott. A feltűnősködők szerettek punk módon kinézni, színes haj, bőrdzseki, szatén csillogó cuccok stb. Bennem ez a benyomás maradt a nyolcvanas évekről.

2011. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Márványfarmer, lambadaszoknya :)
2011. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
trapéznadrág
2011. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!