Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy "átlagos" ruhatárral...

Egy "átlagos" ruhatárral rendelkező nőnek milyen drágább darabok legyenek a szekrényében?

Figyelt kérdés

Tehát miből érdemes drágábbat, minőségibbet beszerezni?


N20


2011. máj. 17. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
cipőből és ékszerből valamint táskából én kevés, de nagyon minőségi darabokat válogattam össze. a farmerem sem olcsó soha, de a többi ruhadarabnál kiegyezen a közepes árkategóriával, ami azért nem rossz minőségű, de nincs is olyan árban, h ne tudnám megfizetni...
2011. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legfontosabb a cipő! Az mindig legyen jó minőségű, nem lehet kitaposott, betöredezett stb. Sokszor ítélnek cipő alapján. Aztán ahhoz illő táska, abba is érdemes beleinvesztálni, mert gyakran hordod. Kabát, de ha már drágábban veszel, akkor olyant ami nem egy évig divat, hanem időtlen, pl. bőrkabát, irha kabát. Valamint öv, aminek a színét szintén a cipőhöz választjuk meg.
2011. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus, örök darabokból, amit nem csak egy szezonban hordasz: elegáns cipő hozzá illő táskával, és övvel esetleg.

Mivel a lábad nem nő, így cipőre egyre inkább megéri költeni. Persze olyanra, ami tetszik, és nem csak egy évig veszed fel, mert jövőre nem divat, és megy is a legtöbb cuccodhoz.


A kosztümök, amiből óriási hiba különösen divatos darabot választani. Azt jövőre már ciki felvenni. Csak olyat, ami tényleg hagyományos, elegáns, és jó minőségű.

Egy ruha, amit alkalmakra is felvehetsz, és pár divatos kiegészítővel könnyű feldobni.

Egy minőségi blúz, szövetnadrág szintén évekig jól szolgál, tehát olyat kell venni, ami bírja is.

Ugyan most nincs "szezonja", de egy klassz pulóver is minden évben kelleni fog. Meg a kabát!! Ha egy jó fazont veszel, jó anyagból, akár 10 évig is "le van a gond", nekem van ilyen. Imádom!


Amúgy szerintem összességében fontos, hogy egyre inkább a minőség legyen fontos, ne a mennyiség. Hiába van 100 trendi felsőd, ha egy állásinterjúra, vagy színházba nincs mit felvenni. Kevés, jól kombinálható, jó minőségű darab sokkal célszerűbb, mint sok olyan, amit fél évig lehet csak hordani.

Ezekhez aztán elég egy-egy divatos felsőt, övet, táskát, vagy egyebet felvenni, és soha nem leszel unalmas vagy öreges. :)

2011. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én max cipőre adnék ki több pénzt... Nekem az olyan ruhákkal, amiből "illik" minőségit venni nincs gond, anyukám szebbet és minőségibbet varr, mintha vennék egy blúzt egyhavi fizetésből. :D Persze ezzel nincs mindenki így... egyébként "sima" utcai ruhákra nem vagyok hajlandó sok pénzt kiadni. Főleg, hogy a legtöbb nem éri meg az árát vagy az anyaga miatt, vagy a szabás/varrás miatt, vagy mind miatt egyszerre. Pl a Skálában szeretek vásárolni, nem drága, és eddig amit ott vettem minden sokkal tovább bírta, mint amit máshol. Van olyan pólóm onnan, ami már lassan 5 éve van meg, de meg nem mondanád... :)
2011. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 kényelmes cipő, ami klasszikus fazonú és színű, pl. fekete és/vagy bőr. Ez sok mindenhez jó és bárhová magaddal viheted, hogy áthúzd, ha a másik töri a lábad, valamint örök divat és sokáig bírja.


1 kosztüm, lehetőleg 2-3 részes,. ami bármilyen elegáns eseményen megállja a helyét és variálhatod az ingekkel és/vagy kiegészítőkkel.


1 kis fekete koktélruha, ami szintén olyasmi célt szolgál, mint a kosztüm, csak nőiesebb.


1 bőr és egy szövetkabát. Több évig bírják, egyik sportos, másik elegánsabb, de már vannak kivételek, stílus válogatja.


+ Esetleg egy bőr táska, hogy legyen mibe pakolnod úgy, hogy az nem szakad ki egy-két alkalom után!

2011. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, a fentiek nagyon jók, főleg, ha egy irodában dolgozol, ahol adni kell a megjelenésre.

Mivel fiatal vagy, nem feltétlen ilyen helyen melózol, vagy még nem is melózol, írok egyéb dolgokat is talán. :D

Farmer (bár én 2ezerért vettem a kedvenc farmeromat, tökéletesen állt, de sajnos 6évi nyüstölés után már megviselt T_T)

Egy kényelmes rohangálós cipő, és egy elegánsabb magas (alkalmakra, vizsgákra, állásinterjúkra, értekezletekre, stb), fekete vagy bézs, de semmiképp ne valami kötött színben.

Egy kis fekete ruha, és egy színes, de nem piros koktélruha. (a fekete ugye ismert, a másik meg jól jön esküvőkre)

Egy csinos, alkatot kiemelő szabású zakó, lehet csinosabb, sportosabb, lazább, ami illik a ruháidhoz.

Kabát, a derék alá érő szövetkabár évekig jó lehet, főleg, ha nem valami rikító rózsaszín.

Néhány szép, nemesfém ékszer.

De nem feltétlen kell baromi drága dolgokat megvenni, pár év múlva akármilyen basic darabra is költesz, merthogy az örök, rá fogsz jönni, hogy mégse. Pár év után annyira megváltoznak a szabások, pár éve el se tudtuk képzelni, hogy kerek orrú cipőt vegyünk fel, ma meg kb. kiröhögtetnéd magad egy hegyes vagy szögletes orrú cipővel. Bár széles szárú nadrágokhoz kiválóak voltak, a mostani szűkebb trenddel nehéz ízlésesen összehozni.

2011. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cipő, táska és ékszer. Szerintem.
2011. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
cipő, táska, fehérnemű (a fehérnemű zokni-melltartó-bugyi annyira legyen minőségi hogy olyan h&m-es, c&a-s szinten..tehát ne kínai legyen)
2011. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!