Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért undorodnak sokan a...

Miért undorodnak sokan a turkálóktól?

Figyelt kérdés

A "boltit" is lehet 100an felpróbálták, koszos patkányokkal teli kamionokon, hajókon érkeznek. A próbafülkék koszos padlóján ott hevernek a ruhák mert a drága vevők otthagyják, aztán az eladók szépen visszaakasztják.....

Vagyis az hogy a turis ruha koszos, az ennek fényében nem igaz. Vagyis mondhatjuk, hogy nem koszosabb mint egy butikos, sőt....

A határon nem lehet olyat behozni, ami nem megy át egy fertőtlenítési folyamaton.


Azért is merül fel, mert itt is írják sokan, hogy nincs ruhájuk, de mégsem mennének el turiba. Pedig oda elmegy 10 ezerrel és kompletten felöltözik.

Én darabárasba járok ott sem több egy jó felső 1500 Ft-nál. Akinek van ereje, ideje, türelme az kilósba is mehet....


Érdekel a véleményetek, főleg az ellenzőké.


2011. júl. 12. 18:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar a turis ruha.

Engem az zavar hogy soskakat nem zavar hogy min megy keresztül egy ruha amit felvesznek, csak az a lényeg hogy drága legyen, hogy tudjanak dicsekedni vele.

Mi minden féle turiba járunk.

2011. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
nem mindegy neked, mindenesetre én holnap megyek és veszek valami blúzt magamnak :)
2011. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Én minden ruhát kiszoktam mosni, amit boltban veszek akár turi akár sima bolti ruházat.

Normál boltokban is ki tudja ki próbálta fel előtte a ruhát, amit most épp te próbálsz fel.

Nem baj, ha undorodnak, nekem mindegy. Én mindig szeretek turkálókban vásárolni, mert sokszor voltak egyedi darabok amiket olcsón is megtudok szerezni. Bolti áron minimum 5000 ft-nál kezdődne egy ilyen felső. Volt amikor 6 felsőt vásároltam kg-ra és kb 1600 ft-ot fizettem.

Ha sima boltba megyek maximum egy felsőt tudok venni 1600 ft-ért. Vagy kettőt, ha akció van, de az is kínai.

Ha drága úgymond "minőségi" bolt, akkor meg azt leshetem,hogy mikor lesz 1600 ft egy felső. :) Úgyhogy inkább turkálókat választom. Azért meg nem fogok drágán megvenni egy felsőt , mert minőségi boltban választom és nem turkálóban. Az is egyszer elhasználódik vagy szétszakad, tönkremegy amit drágábban veszek meg sima ruházati boltban. Ezért is tartom hasznosabbnak a turkálókat. Persze az sem mindegy milyen turkáló, mert sokféle van.

2011. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

De, mindegy csak érdekel mások véleménye. Hozzáteszem, a kedvenc márkám a Zara, a legtöbb farmerem onnan van, mellette Pimkie, H&M stb cuccaim vannak, Retro, Devergo stb farmerek.... szóval nem vagyok "rászorulva" a turira, egyszerűen pofátlannak érzem a boltok árképzését és a hozzá tartozó minőséget.

És nem értem miért utálkoznak egyesek a turikra.

2011. júl. 12. 19:04
 5/34 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok cuccom van turiból, ráadásul leeht találni márkásakat is. És hát a turis cuccaim többsége tovább bírja, mint egy újonnan vett cucc, akárhol is veszem...

Egyik barátnőm nagy divatbolond, és neki is nagyon sok cucca van turiból. Mindig kérdezik hogy húú holvetted, és tökre csodálkoznak hogy turiban veszi:D

Szerintem is tökmindegy hogy hol vesz az ember ruhát, normál esetben úgyis kimossa vásárlás után... egyébként sokaktól hallottam azt, hogy azért fujjognak mert hogy milyen már hogy azt előtte már hordta valaki...dehát ha jó állapotban van, akkor nem mindegy?:D

2011. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%

Engem azért zavar,mert lehet,hogy a kínaiban a pólót 100an felpróbálták,de egy pólót mégiscsak hord az ember,izzad stb.

Meg nem a 3x használt cuccokat viszik oda,hanem az agyonhasznált,visszataszító külsejű ruhákat.

2011. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Én szeretek tukálóba járni, de ha használt akkor nem vehetem fel, ugyanis bőrbetegségem van(ekcéma).


12L

2011. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
19:57 - nem tudom, te milyen turkálóban jársz, de a legtöbb nem agyonhordott ruhákat árul - azok mennek géprongynak....az én ruhatáram fele turiból van, nem egy olyan ruhát vettem, amin az eredeti címke fityegett vagy olyan, ami szemmel láthatóan nem volt használva
2011. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

19:57-es, én is voltam már ilyen turiban (először és utoljára) ahol az általad leírt cuccok vannak (agyonhasznált) de akkor menj el a renoválásban (Blahán a Dohány utca elején) vagy egy darabáras Háda turiba.... vagy Cream a Rákóczi úton a Keletihez közel vagy a Wesselényi utcánál a körúton lévőbe és majd nem így fogsz gondolkodni. Igaz, ezekben nem 300 Ft egy ruhadarab hanem 1000- 1500 Ft, de sok a bolti címkés és igazán jó minőségű és jó anyagú holmik vannak.

De ha elutasítod a turikat akkor sincs gond, ilyenkor arra gondolok, így is sokszor tömeg van és várni kell a fülkékre :)))

2011. júl. 12. 20:34
 10/34 anonim ***** válasza:
Sajnos én az Alfölfön lakok itt vagy magyar használtruhás van vagy angol. Az angol meg javarészt drága,vagy csúnya...
2011. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!