Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Én is hordhatnám a hijaab-ot,...

Én is hordhatnám a hijaab-ot, attól függetlenül hogy keresztény vagyok?

Figyelt kérdés

sziasztok.

van egy osztálytársam,aki egyben jóbarátnőm is és ő muszlim.

hord hijaab-ot. anyira divatosan tudja viselni,hogy nem is gondolná az ember! multkor egy leopárdmintás kendő volt a fején,egy barnás póló,farmernadrág és egy szintén párducmintás topánka. anyira jól áll neki a hijaab!!! és míg máso ugy tekintenek rá mint valami zsák,ő bebizonyitja az ellenkezőjét,és olyan jól válogatja a ruháit,hogy minden tökéletesen harmonizál a kendőjével!

és szinte minden nap új "ruhája" van. pedig igazából csak van rengeteg egyszinü pólója. s nagyon nagyon sok kendője. egy kendőt pedig olyan olcsón meglehet szerezni. sokkal olcsóbban mint egy pólót pl. szóval nap mint nap máshogy néz ki. mindig meglep minket s oylan jól néz ki.

ugyanakkor irigylem is. mert olyan szép arca van! gyönyörű beszédes szemei és nagyon szép dús ajka. nekem vékony csík szám van és kis szemeim-.-

kérdésem..hogy hordhatnék-e énis hijaab-ot anélkül hogy prűd muszlim lennék? mert katolikus vagyok.. vagyis hát anyira vagyok katolikusok mint az europaiak..:) szóval megvagyok keresztelve és ennyi.


2011. aug. 16. 19:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
muszlim vagy?
2011. aug. 17. 22:35
 12/12 anonim ***** válasza:

Salam alaykum!


En egy felig arab, muszlim lany vagyok. En egyaltalan nem vennem sertesnek, ha egy kereszteny (vagy barmilyen -nem iszlam- vallasu) ismerösöm/baratom hordana, söt, örülnek neki, hogy ö is ugy latja, helyesebb szemermesen öltözködni. Egyebkent regen a kereszteny es zsido nök is hordtak kendöt, tehat, ha valaki megkerdezne töled, hogy miert hordod, mondhatod azt, hogy kereszteny vagy, es ugy erzed, hogy hordani szeretned. Nem tilos, senki sem tiltja meg. Azert egy ateistatol furcsa lenne nekem, de azon sem botrankoznek meg. Persze arra figyelnie kell egy nem-muszlim nönek is, hogy ha felveszi a hijaabot, akkor ne vegyen fel hozza kihivo ruhakat, mert az nevetsegesen nezne ki. Nekem, mint muszlimnak, csak az arcom, kezfejem, es labfejem latszodhat, hiszen Allah ezt keri tölünk. Ezert en soha nem veszek fel pl. rovidnadragot. Viszont, ha te, mint kereszteny, akinek nincs tiltva a rövidgatya, felveszed a hijaabot, akkor olyan ruhat vegyel fel hozza, ami legalabb a könyöködig es terdedig eltakar. Most kepzeld el, milyen lenne, ha valaki hijaab melle feszülös topot es rövid shortot venne fel. Tehat valamennyire alkalmazkodni kell a többi ruhaddal is a hijaab viselesehez. Ma rajtam egy arab stilusu, sötetkek alapszinü, arany mintas hijaab van, fekete farmernadrag, egy szinten aranysarga szinü, combközepig erö polo, es egy olyan sötetkek balerinacipö, mint amilyen a hijaab is. Remekül lehet kombinalni a szineket a hijabbal. En nagyon szeretem a szineket, sok szines hijaabom van, es nagyon jo, hogy miközben visszafogottan öltözködöm, csinos is tudok lenni, anelkül, hogy mutogatnam a szemermeimet. Egyebkent a legtöbb arab muszlim nő nagyon csinosan öltözködik, es altalaban erösen sminkelik magukat, de ez nem azert van, mert azt akarjak, hogy felfigyeljenek rajuk. Azzal semmi baj nincs, hogy csinosan öltözködnek. Allah szereti a szepseget. Es pontosan azert keri a nöktöl, hogy takarjak el a szemermeiket, hogy biztonsagban erezhessek magukat, es ne legyenek kiteve a ferfiak zaklatasanak. A szepseg tehat nem egyenlö a magamutogatassal!

2012. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!