Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Én is hordhatnám a hijaab-ot,...

Én is hordhatnám a hijaab-ot, attól függetlenül hogy keresztény vagyok?

Figyelt kérdés

sziasztok.

van egy osztálytársam,aki egyben jóbarátnőm is és ő muszlim.

hord hijaab-ot. anyira divatosan tudja viselni,hogy nem is gondolná az ember! multkor egy leopárdmintás kendő volt a fején,egy barnás póló,farmernadrág és egy szintén párducmintás topánka. anyira jól áll neki a hijaab!!! és míg máso ugy tekintenek rá mint valami zsák,ő bebizonyitja az ellenkezőjét,és olyan jól válogatja a ruháit,hogy minden tökéletesen harmonizál a kendőjével!

és szinte minden nap új "ruhája" van. pedig igazából csak van rengeteg egyszinü pólója. s nagyon nagyon sok kendője. egy kendőt pedig olyan olcsón meglehet szerezni. sokkal olcsóbban mint egy pólót pl. szóval nap mint nap máshogy néz ki. mindig meglep minket s oylan jól néz ki.

ugyanakkor irigylem is. mert olyan szép arca van! gyönyörű beszédes szemei és nagyon szép dús ajka. nekem vékony csík szám van és kis szemeim-.-

kérdésem..hogy hordhatnék-e énis hijaab-ot anélkül hogy prűd muszlim lennék? mert katolikus vagyok.. vagyis hát anyira vagyok katolikusok mint az europaiak..:) szóval megvagyok keresztelve és ennyi.


2011. aug. 16. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg vannak kínai és japán barátaim és imádom a kimonókat, mégsem járok abban, mivel nem vagyok ázsiai és nevetséges lenne. Nem azért mondom... igazából mindenki azt hord amit akar, csak az ilyet azért már túlzásnak tartom.
2011. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem mellesleg azért is kinevetnének, mert utánzol valakit elég nagy mértékben.
2011. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 habibi ***** válasza:
83%

hmm.. én ezt nem tartom valami szép dolognak, hogy egy hithez köthető dolgot divatból hordanál. ez olyan dolog, mintha egy ateista a nyakában hordana egy rózsafüzért vagy keresztet. ízléstelen. Nekem sok muszlim barátom van , van köztük pár lány is, és igen jól összetudják állítani az öltözetüket, persze ők nem farmerral és egyéb -szerintük- bomlott erkölcsű ruhadarabbal hordják, hanem úgy (földig érő, hosszú ujjú ruha v. hosszú szoknya és hosszú ujjú póló), ahogy otthon is hordták.

Hát te akarod hordani, de szerintem a te kis szemeiddel és vékony száddal nem lesz olyan szép az összhatás, de dönts te

2011. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én azt furcsállom, hogy mi a ráknak hord ilyen ruhát, ha divatozik vele? A lényege pont az lenne, hogy takarjon, hogy ne mutassa a nő szépségét, hogy elzárja. Most vagy a hite szerint él, vagy nem, de ez így nekem nagyon keveréknek tűnik.
2011. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ő tényleg a hite miatt hordja. csak tudod már 16 éves. olyan 10 éves kora óta hord hijaab-ot. és manapság már nem úgy kell elképzelni a mai fiatal muszlim lányokat mint régen. már nincs mindenki olyan óriási feketében,amiből csak a szeme látszik. a hijaab az,amelyik csak a hajat takarja a nyakat és a dekoltázst. de az öszes többi ruhadarab amit felvesz takarnia kell a testét. neki is csak az arca, a lábfeje,és a kézfeje látszik. és mindig felvesz derékmelegítőket a fenekére(!!) hogy az se látszódjon. én vagyok az,aki divatból hordanám,nem ő.
2011. aug. 17. 10:45
 6/12 anonim ***** válasza:

nem tom,szerintem ritka hülyén néz ki,főleg ilyen dögmelegbe,hogy ott melegíti magát azzal a nagy kendővel ..

bár az ő dolga hogy mit vesz fel

szerintem is elég nevetséges lenne ha egyszercsak beállitanál tökre ugyan olyan ruhákban mint a barátnőd ..

persze te döntöd el

2011. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

utolsónak:

miért melegíti magát?

tudod, ő hű a vallásához. Nekünk, 'nyugatiaknak' pont ez a bajunk, hogy nekünk szinte semmi sem szab határt. Legalább nekik ott a vallás, ami egy jó kiindulópont az élethez, és némi önuralmat pl. a Ramadán havi böjttel megtanulnak.

Sajnos a katolikus vallás nem ilyen.

2011. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

elmeséltemm a barátnőmnek, hogy kiirtam ezt a kérdést stb. azthittem mérges lesz. de csak nevetett egyet.

és elmondta,hogy ő sem azrt hordja,mert anyira divatos. vagy mert jó neki az hogy a melegbe izzad a kendő alatt. hanem azért csinálja,mert Allah akaratának eleget tesz.

és mondta hogy sokkal nagyobb biztonságban érzi magát. és hogy jó érzés neki hogy az utcán nem bámulják a fiúk,és nem nézik végig őt. és mondta hogy ő szörnyülködve nézi,mikor az osztálytársait idősebb emberek bámuják meg,volt hogy letaperolták,és mondta hogy ő boldog,mert tudja vele sose fog ilyen történni. és aztmondta,csak sajnálja azokat az europai nőket,akiket elrabolnak egy szórakozóhelyről és kiviszik külfödlre hogy prostik legyenek

2011. aug. 17. 20:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá, elég torz világlátása van, ha azt hiszi, kendő nélkül azonnal megerőszakolnák...
2011. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ALLAH <3
2011. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!