Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rosszul látom, hogy nagyon...

Rosszul látom, hogy nagyon kifinomulatlanok a magyar lányok (tisztelet a kivételnek! )?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy öltözködés, és stílus terén valami hervasztó a helyzet. A legtöbb lány ízléstelen és slampos, ráadásul egy kaptafára épülnek. A normálisabb egyéneken csőfarmer van tornacipővel/topánnal + póló/pulcsi, a rosszabbakon ( a "szexi" lányokon) pedig latex leggings, szakadt farmer/ülepes gatya leopárdmintás cuccok, vagy élénk színű villantós felső. Nagyjából ezek a fő irányok. Aki meg kilóg ebből a sorból, az általában rocker,goth,emo vagy ilyesmi, ami szintén szörnyű szerintem... És parfümökről nem is beszéltem még, minden 2. lányon valami kifinomulatlan pacsulit érezni.

Én is lány vagyok, és eléggé hervaszt, hogy ennyire hiányzik a nőies elegancia a hétköznapokból. Sokan még a színeket sem tudják szépen kombinálni, meg felvesznek több eltérő stílusú dolgot egyszerre.

Én vagyok finnyás/intoleráns, én nem érzek rá a dolgokra, vagy velük van a gond?


2011. aug. 17. 01:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Végigolvasva a kommenteket. Szerintem mindenkinek van egy kis igazsága.

Tényleg durva, hogy minden 2.lány ugyanúgy néz ki, de ez van. Egy tini szép hogy azután megy hogy húú ezen meg ezen is ilyen van akkor én is. Ez így rendben is van a maga módján.


Tornacipő, topánka dolog. Én 180cm magas vagyok ha felveszek egy magassarkút akkor alaphangon is 190cm. A másik dolog, inkább leszek sablonos, tornacipős, topánkás lány a mindennapokon, mint hogy felvegyek egy magassarkút amibe nem tudok rendesen menni, mert az elég ciki.

Ráadásul én napi 2 órát utazok (vonat/busz-metró, villamos+gyaloglás). Lehet hogy más tud a pesti utakon így közlekedni, én nem. Meg miért vegyen fel valaki magassarkút? Akkor azért nézne ki mindenki ugyanúgy.


a rockerek és emosok: nekem sem tetszik, de az ő dolguk. nekik ez a stílusok. akkor ők is leszólhatnának minket.


Abban egyet értek, hogy latex leggings (ráadásul ha még rövid toppal van) nem nappalra való vagy épp suliba ez nekem is szúrja a szemem. De szintén nem az én dolgom.


Abban nem értek egyet, hogy ezek a márkák annyira drágák. valóban nem olcsó alapból, de én sem tudok sokat költeni ruhára, de innen még mindig jobban jövök ki, mint a kínaiból. Mert sokan azt hiszik az menyire olcsó, pedig nagyon nem. Persze H&M-be is vannak 10.000ft-ért nadrágok, felsők, de vannak olcsók is. Én nem akciósan vettem legutóbb egy nagyon jó anyagú vékony hosszú ujjú felsőt 2500Ft-ért. New yorkerben állandóan akciók vannak. Sokszor vettem 290Ft-ért dolgokat ott, általában 890Ft, 1490Ft és 2990Ft-ért veszem a ruhákat. Pl legutóbb 1500-ért nyári ruhákat vettem, 3000ft-ért vettem a farmerok db-ját, műbőr kabátot szintén 3000Ft-ért.

Én nem nézem le azt aki kínaiban jár meg senkit.Ez is mindenkinek a saját dolga.


én pl sokszor tapasztalom, hogy lenéznek, csak azért mert 24 évesen is tornacipő, póló, farmer a szerelésem. Így érzem jól magam és kész.


Elég ciki, hogy az a legfontosabb, hogy mennyire divatos egy ruha. Lassan el lehet mondani, hogy már egész kicsi korban erről szól minden. ez alapján barátkoznak a másikkal.

2011. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

[link]


Csak hogy tornacipőben is lehet valaki csini!!! :)

2011. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

hát azzal vitatkoznék h nem lehet kinaibol stilusosan felöltözni...nekem vannak onnan ruháim...nem is kevés...és meg nem mondaná az ember...800ftért vettem topánkát pl...és totál stilusos..nem tünik kinai vacaknak...felsőim is vannak kinaibol..na nem az állatmintás csiricsáré darabok...lehet sitlusosan öltözködni:)

22L

2011. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 ívy1 ***** válasza:
Nincs semmi probléma a magyar lányokkal,sőt láttam egy müsort amiben külföldieket kérdeztek a magyar lányok öltözködéséröl,a nagy többségének tetszett. Az angolok sokkal rosszabbul öltözködnek nálunk. Azzal nagyon nem értek veled egyet hogy kategorizálod a lányokat öltözködésük szerint(sajnos ez jellemző a magyar lányokra).Én most rossz lány vagyok mert hordok cicanacit? De hordok még normál farmert,szoknyát,egyberuhát,térdnadrágot meg egyéb"normális"cuccot. El kell fogadni hogy ilyen világ van,az helyett hogy azzal foglalkoznak,hogy kin milyen ruha van,főleg úgy hogy az éppen véleményt nyilvánító lány sem biztos hogy jól öltözködik.
2011. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
29%

11:31

"én pl sokszor tapasztalom, hogy lenéznek, csak azért mert 24 évesen is tornacipő, póló, farmer a szerelésem."


Igen, mert 24 évesen már nem úgy kéne öltözni, mint egy tini. Ez a szerelés, amit leírtál, abszolút nőietlen, egy felnőtt nőtől pedig elvárják, hogy nőies legyen megjelenésében. Mármint egyesek elvárják. Ha te nem nekik akarsz tetszeni, akkor oké, csak utána ne írj ilyeneket, hogy "Így érzem jól magam és kész.", mintha nem értenéd, sőt, helytelenítenéd, hogy miért néznek ki. Te teszel a normák ellen, nem a normák kényszerítik magukat rád.


11:46 Nah, az ilyen szetteket szeretem. Mert messziről mutatja, hogy a viselője egy idióta. Komolyan, végignézted őket? Végigolvastad a szöveget? Szerencsétlen alak lehet az írója, vagy ő sem gondolta komolyan.

2011. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 ívy1 ***** válasza:
Azzal viszont én is úgy vagyok hogy ha valakinek a széle hossza majdnem megegyezik, pl ne a testhez álló stílusú ruhákat hordja. Bár engem az sem érdekelne,nem nekem kell megfelelnie.
2011. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
89%

12:38:

Nem igazán értem, hogy mi a gondod azzal, ha valaki tornacipőt, pólót és farmert húz 24 évesen....én 26 évesen is van, hogy így öltözök fel, ha elviszem a kisfiamat a játszótérre, vagy csak sétálni valamerre....sőt, megsúgom, hogy van egy barátnőm, irodában titkárnő, de még ő is meló után ilyen "tinis" cuccokban járkál, mert ezekben érzi jól magát a kiskosztüm meg a magassarkú "fogsága" után. Nem igazán vágom, hogy mi a baj abban, ha mi, az "idősebb" korosztály felveszünk ilyen cuccokat is. Amikor divatba jöttek a kockás rövid ujjú, hosszított derekú ingek meg a leggingsnadrágok, én is ugyanúgy felvettem őket, az ingre tettem egy szélesebb övet, felhúztam egy magas talpú szandált, és mindenhonnan a dícsérő szövegeket és a tekinteteket kaptam, amiért egy kétéves kisfiú édesanyjaként nem hagyom el magam, és fiatalosan, csinosan nézek ki. Úgy gondolom, az "idősebbek" is megengedhetik maguknak a "tiniknek" való ruhákat, ha olyan adottságaik vannak, hogy jól állnak rajtuk. Nem kell minden húsz év fölöttinek élére vasalt kosztümnadrágban, vagy kiskosztümben, nejlonharisnyában, magassarkúban járkálnia, ha jól néz ki más ruhadarabokban is. Ha meleg van, én is felveszem a pánt nélküli ruhákat, vagy a csőtoppokat farmer rövidnadrággal. Amit nem vennék fel, azok a virágos, mélyülepű nadrágok, amik most annyira divatosak, de csak azért nem venném fel, mert nekem nem tetszenek. Viszont szeretem a leggingseket, a sportcipőt, a gladiátor szandált, a csőfarmert, a kockás inget....stb. És még soha nem szóltak meg az öltözködésem miatt, viszont annál többször kaptam dícséretet a kinézetemre.

2011. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
66%

Istenem....Annyira jó, hogy nektek egyéb dolgotok sincs, mint azon, hogy "kinek mit illik felvenni", mi a divat, nem divat. Irigyellek titeket. Másfelől kinek mi köze van ahhoz, hogy bárki , hogy néz ki? Lefogadom mindenki mást hord, amikor "kirittyenti" magát, meg akkor amikor egy normál hétköznap van. Tudod kedves 2kifinomult" ízlésű: Ki fog szaladni a busz után magassarkúban, belepaszírozva magát harisnyákba , szoknyákba? Hát én nem az biztos. Amúgy is lehet valaki nőies úgy is, hogy nem aggatja magára a komplett ünneplőszettet. Nem értem mi nőietlen egy normál egyenesszárú nadrágban egy fodrosabb mintás blúzban és egy lapos talpú színben passzoló cipőben. De persze neked van igazad. Igaz, hogy én legalábbis olyan jókat tudok mosolyogni az általad "kifinomult"-nak nevezett 10 centis magassarkús, blézerkés, tapadós ceruzaszoknyácskás nőkön , akik mozdulni alig bírnak abba a hacukára. Miért? Mert ez a ruha nem oda lett tervezve. Nem mindennapi rohangálós. Kérdem én, ez kb. olyan mintha síbakancsba nekiállnál balettozni. Ugye nagyon profi lenne?

Másfelől mindig is voltak , olyanok , akiknek nem votl semmi érzékük az öltözködéshez, olyanok is, akik esetleg neked nem tetszettek másnak nagyon csinosak voltak. Egyéni vélemény, hogy kinek mi a kifinomult. Az meg egyenesen szánalmas rátok nézve, hogy kioktatjátok a másikat totál látatlanul ismeretlenül, hogy nem neked ez ezért nem állna jól, te ezt ezért nem veheted fel..stb.. De jó hogy ennyi önjelölt divatdiktátor van Magyarországon! S, hogy valakinek mi tetszik, mi kényelmes,ahhoz a többieknek mi köze van? Arról már nem is beszélve, hogy azért kell beleszólni mások öltözködésébe , mert " a külsőd a kommunikáció elsődleges formája" vagy valami ilyesmi. Hát gratulálok, ez gyönyörű volt. Ha valakivel találkozok, aki tiszta,mosott, vasalt ruhában van, ápolt a haja, keze arca stb.. Nem pont letojom milyen ruha van rajta? Persze vannak, akik szinte csőlakóruhákat aggatnak magukra, de nem róluk volt szó.

Gratulálok, hogy ennyire öntelt, felszínes címeres marhák vagytok már bocsánat. Persze ti biztosan az első divat szerint öltözködtök, mindent tudtok róla, tervezőkkel tárgyaltok, divathetekre járkáltok nem? Ó... ja, hogy ti éppen az aktuális divat ellen vagytok.... most már végképp kíváncsi lennék arra, mi lapul a ti szekrényeitekben és hogyan szoktatok napközben kinézni...

2011. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsóval. :)
2011. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
88%

"Igen, mert 24 évesen már nem úgy kéne öltözni, mint egy tini. Ez a szerelés, amit leírtál, abszolút nőietlen, egy felnőtt nőtől pedig elvárják, hogy nőies legyen megjelenésében. Mármint egyesek elvárják. Ha te nem nekik akarsz tetszeni, akkor oké, csak utána ne írj ilyeneket, hogy "Így érzem jól magam és kész.", mintha nem értenéd, sőt, helytelenítenéd, hogy miért néznek ki. Te teszel a normák ellen, nem a normák kényszerítik magukat rád. "



Én pont azért írtam, mert engem nem érdekel más hogy öltözik. Csak hogy engem is lenéznek sokszor emiatt.

Miért 24 évesen már kiskosztümbe kéne járni mindenkinek?

Ki várja el, hogy én 24 évesen nőiesen öltözzek?

Én pont lesz@@rom hogy ki mit gondol, mert jól érzem magam így. Majd akkor veszek fel olyan ruhát ami csinos, vagy épp elegáns, ha a helyzet megkívánja. De inkább legyek ilyen, mint égessem magam azzal, hogy botorkálok a tűsarkúban a busz után.


ha valakinek ez a legnagyobb problémája, hogy más 24 évesen "tini"ruhákba jár..hát gratula... erről beszéltem pont, hogy ez alapján ítélnek meg mindenkit már.

Amúgy meg nem hinném, hogy a póló+farmer+tornacipő kizárólag tini viselet lenne, főleg úgy hogy a legtöbb tini már fel sem vesz ilyet, mert hát divatolunk divatolunk 10000-rel....


Én tudom, hogy ezzel legalább nem lőhetek félre, mert jól áll. Aztán akinek nem tetszik az tehet egy szívességet....

2011. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!