Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Divatmániások, komolyan...

Divatmániások, komolyan kérdezem: Mi olyan jó abban, ha valaki divatos?

Figyelt kérdés
Én ezt komolyan nem értem. Sok olyan típusú kérdéshez, hogy "mi a véleményetek erről és erről a cuccról", odaírják, hogy nem jó, mert nem divatos. Mi olyan jó abban, ha valakinek olyan cucca van, amivel az utcán 20 perc alatt 8x szembetalálkozik? És nem azért kérdezem, hogy lefújoljam a divatot, csak puszta kíváncsiság. Akiket pedig nem érint a téma, azok kérlek kíméljenek az "én sem értem" válaszoktól, de biztos úgyis lesz olyan, aki leírja. =)
2011. szept. 21. 16:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
én azért szeretem a divatot, mert az egy művészet. persze nem a tömegdivatra (cicanadrág, mintás póló, tornacipő stb...) kell gondolni, hanem azokra a darabokra, összeállításokra, amelyeket a viselője gondosan összeválogat, egyedivé tesz, belecsempészve az adott korszak jellemvonásait személyreszabottan, úgy, hogy az tükrözze az egyéniségét és jól álljon neki. Na ez a divat és ez igenis jó dolog.
2011. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

valakit elégedettséggel tölt el az, ha épp a legújabb divat szerint öltözködik. magabiztosságot ad nekik, stb.

oké, hogy divat, de mindenki olyan egysíkú... pont most olvastam egy kérdésnél olyan választ, hogy mert a válaszoló egy egyéniség. attól mert viseli a virágos felsőt.... hát ehhez őszintén, csak gratulálni tudok, mert már a csapból is ezek a virágos felsők, meg a hajbavaló virágok folynak... kézen fogva a még mindig húdemenő converse-szel, csőnadrággal. ja és a fila táskával....

2011. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:34


Szimpatikus vagy. ;D


17/F

2011. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Két kategóriát különböztetek meg ebben a kérdésben. Az egyik egyszerűen jelenleg nem divat, tehát nem lehet mindenhol kapni, szerintem ezzel semmi baj sincs. A másik, ami nemrég nagyon-nagyon divatos volt, tömegesen, de mára nem az. Utóbbit, ami "már" nem divat, nekem kellemetlen hordani.


Vannak darabok, amiket én is csak azért veszek fel, mert éppen olyat lehet kapni és másfélét nem, hordom, ameddig nekem megfelel, de kitűnni nem akarok vele. Nem járok turkálóba, mert nekem ehhez nincs idegrendszerem és nem is központi kérdés a kinézetem, olyan helyen vásárolok, ahol viszonylag rövid idő alatt be tudok szerezni mindent és utána le van tudva egy időre. Itt mivel adott a kínálat, azt veszem meg, ami van (és abból nekem a legjobban tetszik).

2011. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Tulajdonképpen én annak ellenére, hogy még a nem kifejezetten ruhaboltokban is árulnak csőnadrágot, én szereztem egyenesszárút meg trapézt. :D Egyedül az őszi dzsekivel vagyok gondban, egyszerűen csak bőrdzsekit lehet kapni, és eléggé lehangoló reggelente a suliba menet 300 ugyanilyen lánnyal találkozni. Sajnos tényleg az a baj, hogy ami annyira divat, hogy nem lehet mást kapni (mint pl. a 70-es években a magasderekú trapéznadrág), azt kénytelen hordani mindenki, hacsak nem varr(at) magának egyedibbet.

2011. szept. 21. 20:02
 16/20 anonim válasza:
100%

Attól függ, kinek mi a divat.

Van aki hordja a magas derekú nadrágot, de rengeteg olyan csajjal találkozunk hogy : csípőnadrág, tornacipő meg egy cuki felső/pulcsi.A legutóbbival azért találkozunk, mert "elvárjuk" egymástól.. jó, vannak kivételek, mint ahogy te is, de ritkán találkozok olyan emberekkel, akiket nem érdekel mi van rajtuk, mert én mondjuk egy bő atlétában, trapéznadrágban érzem jól meg. Szerintem a dívatolás csak némi beilleszkedés a mai világban.

2011. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első "probléma", ha valami divat akkor szinte minden boltban azok a stílusú ruhák vannak, ahogy írták is ha a cső a divat trapéz után lehet rohangálni mire lesz egy.


Fila táska és társai: igen vicces, hogy nagyon sok embernek van, de miért ne legyen? olcsó és némi minősége is van azért.ha logikusan belegondoltok: van egy ilyen pontgyűjtő akció. akkor azt nem csak 1 ember veszi igénybe..így még szép hogy sok van belőle..de nem tudom ez miért ciki egyesek szerint?

Az mitől jobb, hogy minden ki p..cs...a kamu LV táskával flangál? Hát az 1000* cikibb szerintem, mert senki ne mondja azt, hogy minden kis tininek, idősnek van annyi pénze hogy vegyen 600.000Ft-ért egy táskát. Nah ez a ciki.


Converse: én 24 éves vagyok és igen legtöbbször conversebe járok, mert ez a legkényelmesebb, ezt szeretem, azért vegyek fel csini cipőt mert az a divat, miközben nem érzem jól magam benne? például maga sarkúban nem is tudok szépen menni. égessem le magam hogy úgy megyek mint aki be...art, csak azért mert divat? inkább leszek "tömeg" csak mert conversem van, mintsem nevetséges.


Én úgy gondolom, hogy vannak akik nevetségesen öltöznek fel, max mosolygok egyet aztán kész, nem foglalkozok vele. Ha mindenki ezt tenné akkor lenne jó. ha valaki annyira egyedi szeretne lenni, akkor varrjon magának, vegyek egydarabos kollekciókból (átlag embernek szinte megfizethetetlen áron), vagy ahogy írták is talán hogy turkálóban is ki lehet fogni olcsón viszonylag egyedibb darabokat.


Az a baj, hogy itt Mo-on amúgy a divat az amit húú látom a suliban pár menő csajon akkor nekem is az kell, fittyet hányva arra hogy jól áll-e az illetőnek vagy sem. Meg amik a plázában a boltok nyomnak...


Szerintem akkor is az lenne a legjobb, ha mindenki úgy öltözne ahogy akarna és ami jól áll alaktához, és nem kéne leszólogatni a másikat..de sajnos ez csak rosszabb lesz.


A másik dolog, hogy itt az emberek többsége nem teheti, meg hogy egyedi darabokat vegyenek. Így abban járnak amit kapnak a kínaiban, vagy plázában tök mindegy.


Én nem akarok kötekedni, csak a véleményem.


Viszont arra kíváncsi lennék, hogy azt hogyan kiviteleznék az emberek, hogy mindenki húú de egyedi legyen? Mert ha meg lehet venni az iskolába a fila tornazsákot, akkor nem vegyünk a gyerknek, mert biztos lesz másnak is olyan? áh inkább vegyünk 4000-ért?

2011. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%
szerintem divatosnak lenni nem azt jelenti, hogy csonaciban, concverseben es cuki poloban nyomulni. Ez az 'atlag' definicioja. (tinedzserekrol beszelunk!). Divatosnak lenni egy eggyel szukebb reteg , akik nem tucatok es nem a fent emlitett ruhadarabokban jarnak! Akik mar felismertek azt, h a csogatyacukipolo kombo abszolut nulla. A legfelso kor, pedig a 'stilusosak', akik totalisan azt merik felvenni, amit akarnak, persze szuperul kombinalva. De ehhez mar tobb kell, mint egy adott bolt, ehhez erzek kell..
2011. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

azért szerintem nagyon durván kevered a divatot, meg azt, hogy mi számít menőnek. divat az, ami a kifutókon megy, amit az utcán látsz, az tömegcikk és aktualitás. az utóbbiban mi a jó? egyrészt szinte csak olyan göncöket találsz, másrészt ha más hordja, te is hordod. az emberek ilyenek, tisztelet a kivételnek. természetében benne van, hogy ami másnak van, az nekem is kell, elég rendesen eltorzítja az önképüket és a magukról alkotott véleményüket, mert így olyanok is felvesznek bizonyos ruhadarabokat, amik nem állnak jól neki, sőt nevetségesen néznek ki benne. a "nem veszem fel mert nem divatos" dolog meg.... semmi különös, egyszerűen vannak emberek, akik szeretnek úgy kinézni, ami épp aktualitás. ezzel semmi gond nincs.

valójában, divatos öltözködést itthon aligha fogsz látni, mert mind említettem, az a kifutón zajlik, és azokat a göncöket nem 20 ezer/cipőnél fogja az ember megvenni.

2011. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
25%
kedves utolso! Te hatalmas tevedesben elsz! A kifuton es az utcan miota ugyanazt latjuk mar ne is haragudj?
2011. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!