Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Akiknek nincs túl sok pénze,...

Akiknek nincs túl sok pénze, ám mégis rengeteg ruhája van: hol, milyen módszerekkel, taktikákkal vásároltok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tartozom ebbe a kategóriába, de néztél már meg normálisabb turkálót? Vannak olyanok, amikben új cuccokat is árulnak, meg 50% akció van, akár 1000Ftból kijön 3 ruhadarab is. Tudom ajánlani a Hádát. Asszem így hívják
2011. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem vásárlással szerzem a legtöbb ruhám. Van egy barátnőm, illetve a húgom, akiktől azokat a ruhákat, amik már nem tetszenek nekik, megkapom.

Ha vásárolok, igyekszem jó minőségű ruhát venni, nem egy olyan van, amit már tíz éve hordok.

Szezon végén, leértékelésen szoktam vásárolni, vadiúj, jó minőségű ruhákat lehet így kifogni potom pénzért.

2011. szept. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Turiban vásárolok, meg leárazásokon, mindig letisztult, nem csicsás, jó anyagú-minőségű ruhákat veszek, amiket 1000 féleképpen lehet variálni. Vigyázok a ruháimra, vannak olyan darabjaim, amik több éve megvannak már. A kényes ruhákat kézzel mosom, nem sajnálom rá az időt, farmert felveszek többször is, nem vágom a mosógépbe, mert attól is kopik. Nagyon kevés pénzből gazdálkodom, de aki nem ismer, azt mondaná, hogy pénzes férj tart el...



25 N

2011. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlók az én módszereim is. Régebben butikokban dolgoztam, és ugye kedvezményesen vihettünk el ruhákat, szezonváltásnál még nagyobb kedvezménnyel, karácsonykor meg kaptunk egy levásárolható kupont. meg ott voltak a leárazások, amit mi csináltunk, így előbb tehettük el magunknak a legjobb dolgokat 800ft-rt 8000-os felső, de volt hogy ingyen kaptuk. már ott is igyekeztem kihasználható dolgokat venni. ehhez jön, hogy igaz húgom van, de egy mérettel nagyobb nadrágokat hord (azokból bevetetek) ellenben a felsői jók rám, és mivel még keresi a stílusát, így mindig van amit nekem ad. Végül a turkálók. Anyum dolgozott egyben így együtt mentünk kitúrni az eladható darabokat, ami meg nekünk jó lett megtartottuk, később már ismerősök hozták a megunt ruháikat, így azokat is átválogattuk. De mivel gyűjtögető vagyok így van 4-5éves farmerom is, amit a mai napig hordok. mostanában amúgy a nem használt darabokat (mert minek nekem 60-70db nyári felső) eladok a helyi bolhapiacon. de a kedvenceim a leárazások (főleg a Newyorkeré), ahol 290ft-ért olyan felsőket lehet venni, aminek jó anyaga van és még jól is néz ki.

A legjobb ha színenként vásárolsz egyszerű darabokat amiket aztán akárhogy lehet variálni.

27/n

2011. szept. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 25/N válaszával, vigyázni kel a ruhákra és akkor sokáig kitartanak. Ha mindig csak párat veszel egy idő után már akkor is új szekrény kell :)

Nekem legtöbb ruhám turkálóból van. Vannak márkásak, újak is. Meg a kilósok. Hatalmas kupac, ne félj beletúrni! ;)


Átnézed, nem-e szakadt vagy foltos, esetleg fel is próbálhatod másik ruhára is. Aztán otthon jól kimosod.


Továbbá az ilyen csajok (akikről a kérdésedben írtál) gondolom érdeklődnek annyira a divat, ruhák iránt, hogy járják a drágább üzleteket is. Néha biztos kifognak egy-egy leárazást.

Anyukámnak egyébként cipői is vannak a turkálóból, szinte újak! (Jól ki kell mosni, befújhatod gombaölő spraj-vel is, ha biztosra akarsz menni) Nekem is vannak turkálóból új cipőim ( a talpa kicsit sincs elkopva, valóban új), táskáim, sálaim, nadrágok, felsők, kalapok, minden.

Akinek pedig ez nem felel meg az is csinálhatja úgy, hogy nagyrészt turiban vásárol aztán a megspórolt pénzből vesz egy-két drágább, márkás cuccot és úgy kombinálja.

2011. szept. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
"e a kedvenceim a leárazások (főleg a Newyorkeré), ahol 290ft-ért olyan felsőket lehet venni, aminek jó anyaga van és még jól is néz ki. " Ó de bánom, hogy vidéki vagyok! (Nálunk nincs ilyen üzlet... igazából másmilyen se nagyon.)
2011. szept. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elnézést, nem szakadt-e. A "nem-e" helytelen, komolyan nem is tudom, miért írtam úgy. Javítom, még mielőtt valaki leordítana. :)
2011. szept. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még télen jártam Londonban, a Primark-ban fillérekért vettem szuper tavaszi cuccokat, táskát, napszemüveget és cipőt is, itthon mindenki el volt ájulva, milyen jók. Olyasmi boltot kell elképzelni mint nálunk a Takko, de ezerszer szebb, jobb és olcsóbb cuccokkal. Ha kimész külföldre, ott is érdemes szétnézni ruhaügyben!


25 N

2011. szept. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

ma 01:46

Én is vidéki vagyok, csak itt Egerben van egy plázánk, ahol van Newyorker, meg pár másik ilyen bolt, onnan szoktam vásárolni.

27/n

2011. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A turkálók miatt. MI nem vagyunk gazdagok, mégis mindenki mindig csodálkozik, hogy hogy lehetnek iylen jó cuccaim, ráadásul amit nem látok meg minden emberen.
2011. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!