Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Steel bakancs vagy Dr. Martens...

Dávidmester13 kérdése:

Steel bakancs vagy Dr. Martens 1490? Melyik?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy bakancsot de nemtudom melyiket válasszam, a dr.martensről csak jót halottam de a steel is azt mondják hogy jó !

ti mit tudtok tanácsolni ?

-ár

-minőség

-kinézet

Én télen-nyáron bakancsban járok és most azért veszek mert az előző már szétment ! mindennapos használtra kell , koncert,pogózás ilyenek ...

Szerintetek ? tapasztalat ? tanács? ti mire használtátok ? megfelel e a célra ?



2012. ápr. 21. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

én pont azt hallottam hogy a steel nem jo. én shellyst hordtam mindigis de ha uj bakancsot kéne vennem akkor martens. azt mondják az a legkényelmesebb,na meg ez meglátszik az árán is mivel drágább mint a többi.

én azt vettem észre anno, hogy a nagyon csoro tinik vettek steelt.mert többre nem volt pénzük de többtöl si hallottam hogy nem annyira jo minöség.

meg szériafüggö volt shellysem ami évekig birta, volt ami fél év alatt kirepedt. pedig ápoltam.

2012. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindennapos használtara egyértelműen a Dr. Martens! Sokkal jobb a minősége, viszont a Steelé csapnivaló.
2012. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Steelem van,fekete 15 soros,immáron 3 telét húzta ki.

Tapasztalataim:

-A szögek a talpából hajlamosak kiesni,de nekem 3 év után is csak egy hiányzik belőle,a lyuk pedig nem okoz gondot,se beázást,se semmit.

-Az orránál,ahol az acél véget ér,betört a bőr,van egy töréscsík az egyiknél.Ennek oka lehet hogy ha leguggolsz,ott hajlik be.

-Megvételkor beolajoztuk,arra 2 nap múlva ment a box,kefével gyönyörűen kilehet fényezni,a fényét rosszabb időben is mindennapos használat mellett egy hétig tartja,hozzányúlás nélkül.

-Az ára olyan 21ezer körül volt,láttam már olcsóbban is,drágábban is,én a weboldalukról rendeltem,normálisan kihozták időben,semmi gond nem volt velük.

-A talpát én lejártam a 3 év alatt,de ahogy azt tudom,minden cipőnél így van ez,szóval ez sem különösebb gond.

-Kinézete pont olyan,mint a képeken. Egy bazi nagy zacskóban és dobozban küldik,fűzővel,használati útmutatóval,azt hiszem.

-Koncerten voltam benne,túrázni,városban a mindennapok szintjén.Lábra lépéskor semmit nem érezni,ám nem árt bele egy talpbetét.Egyrészt puhább,másrészt kevésbé hideg (mivel bélés nélküli az egész bakancs belül).


Én megvagyok vele elégedve,most újat kell vennem,mert a betöréscsík és a talp lekopás már nagyon látható,havi boxolás ellenére is,így ismét Steelt fogok venni.

Árilag a Steel a kedvezőbb,az tuti.

2012. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a talplekopás legyen a legkevesebb. elviszed cipészhez és rak rá talpat. ha felsörész nincs tönremenve kár kidobni egy tök jo bakancsot a talpa miatt.én is mindig talpaltatom.helyfüggö, van ahol ezer, van ahol 4000,de igy is megéri mert töredéke az uj bakancsnak.
2012. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindkettő, egy 14 soros Martens és egy 15 soros Steel.

A Martens idősebb, koncertre-pogóra-berúgásra azt használtam, így megviseltebben néz ki, de boxolással még szépen helyre lehet hozni. A lépéskor az orrnál betörő csík látszik, a bőr is viseletesebb. Ezen kívül nem lyukadt ki, nem repedt el, a talpával sem volt semmi, csak már eléggé megkopott a sok járkálástól.

Első használatkor kegyetlenül feltört, most is ha sok idő után veszem fel, kicsit leszedi a lábam.

2004-ben 30ezer volt.


A Steel inkább "ünneplős" bakancsom, leginkább csak utcára hordtam, kevésbé cipőgyilkos bulikra, rendszeresebben boxoltam, olyan, mintha új lenne, a lépkedéstől betörés is alig látszik. A talpából tényleg szeretnek kilazulni a csavarok, de vissza lehet rakni, meg mivel nagyok a recéi, mindenféle kavicsok is benne maradnak.

Első használatkor nem tört fel, mostanában elszoktam a bakancstól, kicsit kellemetlen hosszú idő után, de sose tört fel véresre, mint a Martens.

2006-ban ha jól emlékszem, 23ezer volt.


Szóval nekem a Steellel sem volt bajom, ha vigyázol rá akkor nemigen lesz nagy baja, bár én nem egyenlő körülmények között teszteltem :D egy olyan kiképzést, mint amit a Martens kapott, nem tudom, hogy bírt volna :)

Egy-egy tini által elkövetett bakancsgyilkosságot, mint boxolás mellőzése, első sorban pogózás, lehányás, nem tisztítás, kukarugdosás - semmi nem élne túl.

2012. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Acélbetetétes martenset vegyél
2012. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1919es martenst vegyél
2012. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Martens! Nagyon jó minőségű, és jól bírja!! :))
2012. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem a martens jobb egy kicsit drágább de jobb a minősége .
2013. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 1919 martens acélbetétes?
2019. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!